Yardım Laptop hoparlör kablosu tamiri

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Win
Telefon Modeli
Casper h36
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Laptop'u açtığımda sağ hoparlör den küçük küçük 1-2 kere pıt pıt ses geldi,bende laptop'u söktüm ve sağ hoparlörün kablosunun koptuğunu gördüm ve elim ile iki kabloyu birbirine tekrar bağladım fakat çalışmadı,bunu nasıl tamir edebilirim?

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Laptop'u açtığımda sağ hoparlör den küçük küçük 1-2 kere pıt pıt ses geldi,bende laptop'u söktüm ve sağ hoparlörün kablosunun koptuğunu gördüm ve elim ile iki kabloyu birbirine tekrar bağladım fakat çalışmadı,bunu nasıl tamir edebilirim?
Kabloda kırık oluştuysa bağlamak işe yaramamış olabilir. Pay varsa ve anlayabiliyorsanız kırık yerlerin dışından biraz kesip yine bağlayabilirsiniz. Kabloya varsa ince bir kabloyla ek de yapabilirsiniz.

Oyla:

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kabloda kırık oluştuysa bağlamak işe yaramamış olabilir. Pay varsa ve anlayabiliyorsanız kırık yerlerin dışından biraz kesip yine bağlayabilirsiniz. Kabloya varsa ince bir kabloyla ek de yapabilirsiniz.
Hoparlör patlama gibi bir şey olabilir mi?

Oyla:

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Hoparlör patlama gibi bir şey olabilir mi?
Mümkün ama patlak da olsa çalışması lazım sesi bozuk verse de. Benimki patlak matlak ses veriyordu, orijinalini bulamayınca başka bir sığan hoparlörü uydurdum ses az da olsa çıkıyor artık. Umarım patlak değildir, orijinal ve temizini bulmak zor olabilir, tamiri de yok.

Oyla:

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mümkün ama patlak da olsa çalışması lazım sesi bozuk verse de. Benimki patlak matlak ses veriyordu, orijinalini bulamayınca başka bir sığan hoparlörü uydurdum ses az da olsa çıkıyor artık. Umarım patlak değildir, orijinal ve temizini bulmak zor olabilir, tamiri de yok.
Hiç ses yok

Oyla:
Üst Alt