Soru L1 ve Cihaz Hakkında Bir Kaç soru

Sirenia7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi6
Konular
23
Arkadaşlar merhaba dün cihazı aldım. Global cihaz ve şu an l1'i var. Netflix hd açılıyor. İmei atmak için bl'yi açacağım bu aşamada l1 l3'e dönüşür mü? Ya da custom rom yüklediğimde l1 gider mi? k20 pro kullanırken çok uğraşmıştım bu mesele yüzünden bilen arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim
Son olarak kayıt için hafıza kartının olduğu slotun kullanıldığını,aksi taktirde çekmede sorunlar olduğunu okudum bu doğru mu?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Persist (sensör arızası durumunda) yüklemediğiniz sürece L1 gitmiyor diye biliyorum.

İmei işini de işi bilen birisine yaptırmanızı tavsiye ederim...

Oyla:

Sirenia7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi6
Konular
23
Persist (sensör arızası durumunda) yüklemediğiniz sürece L1 gitmiyor diye biliyorum.

Çok teşekkür ediyorum hocam :)

Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48

Evet maalesef bizzat deneyimledim rom yüklerken karşılaştığım bir hata sonucu bilmeden forumlarda atıp tutanların persist yükle demesine inanıp yükledim l1 sertifikası sonsuza kadar gitti ;(;(;(;(;( birde 4k üyeliğim vardı çok canım sıkıldı ana şu an dönüş için çözüm bulamadım. Her ihtimale karşı twrp yüklerseniz ilk önce muhakkak EFS ve Persist kısmını SD karta yada PC ye yedekleyin. Ne olur ne olmaz her cihazın Persist dosyası kendine özel sizin alacağınız yedek sadece sizin cihazda l1 alıyor ;(

Oyla:

Sirenia7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi6
Konular
23
Evet maalesef bizzat deneyimledim rom yüklerken karşılaştığım bir hata sonucu bilmeden forumlarda atıp tutanların persist yükle demesine inanıp yükledim l1 sertifikası sonsuza kadar gitti ;(;(;(;(;( birde 4k üyeliğim vardı çok canım sıkıldı ana şu an dönüş için çözüm bulamadım. Her ihtimale karşı twrp yüklerseniz ilk önce muhakkak EFS ve Persist kısmını SD karta yada PC ye yedekleyin. Ne olur ne olmaz her cihazın Persist dosyası kendine özel sizin alacağınız yedek sadece sizin cihazda l1 alıyor ;(
Yedek işini bilmiyordum hocam çok teşekkür ederim K20 pro'da ben de aynı sorunu yaşadım sizinle. Cihazı aldığımda l3 idi. Hiçbir şekilde l1 olmadı ultra hd olan netflix üyeliği de boşa gitmiş oldu
İmei konusunda bilginiz var mı peki

Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Yedek işini bilmiyordum hocam çok teşekkür ederim K20 pro'da ben de aynı sorunu yaşadım sizinle. Cihazı aldığımda l3 idi. Hiçbir şekilde l1 olmadı ultra hd olan netflix üyeliği de boşa gitmiş oldu
İmei konusunda bilginiz var mı peki
IMEI için de EFS kısmının yedek alınması gerekli diye biliyorum ama hiç IMEI attırmadım cihazlarım hep garantili idi ancak hep rom kurdum hiç IMEI gitmedi

Oyla:

Sudafed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emo
Cihazım
S7
Konular
7
İmei atıldıktan sonra Custom rom yükleniyor ve L1 gider. Şuanda en son sürüm eu beta da L1 eklendi diye yazıldı. Ama hala eklenmemiş galiba.

Oyla:

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Persist yedeğini kendi cihazımızdan alıp tekrar aynı konuma atarsakda l1 kalıcı gidiyor diye yazanları görmüştüm kendim denemedim ama

Oyla:

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
Netflix L3 istiyor, eu beta güncellemesinde L1in eklendiği söyleniyor L3 gelmediği sürece euromda maalesef SD kalitede dizifilm izleyebiliyoruz

Oyla:

Sirenia7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi6
Konular
23
Peki imei attırdıktan sonra eu romdan tekror global roma dönersem l1 geri gelir mi

Oyla:
Üst Alt