Yardım Lütfen Yardım mi5x batarya şarjı hemen bitiyor.

teknogenc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
redmi pro
Konular
7
arkadaşlar mi5x kullanıyorum eylül ayından beri fake romlu gelmişti brick olmuştu kurtardım. fakat çok hızlı şarj boşalıyor. tiffany değilde oxygen ürünü olarak (fastbootta tavşan yok) kullanıyorum. hangi romu denediysem fayda etmedi miuipro eurom çinrom stabil developer rom hiç birinde değişen birşey yok pil kullanımına bakıyorum android system çok yemiş görünüyor ama ondan da değil telefonu kapalı şarj ettim açtım 1-2 saat kullanmadım baktım android system yüzde 72 yemiş şarjı 5 dk whatsapp kullanıyorum whastapp daha fazla yemiş görünüyor. telefonu kapatıp 10 saat sonra açtığımda yüzde 5 felan eksilmiş görünüyor 15 dk telefona karışmıyorum bi bakıyorum şarjın yüzde 20si gidiyor. hertürlü rom tarzı işleri çok iyi biliyorum ama sıkıntı ne bitürlü bulamadım.

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
arkadaşlar mi5x kullanıyorum eylül ayından beri fake romlu gelmişti brick olmuştu kurtardım. fakat çok hızlı şarj boşalıyor. tiffany değilde oxygen ürünü olarak (fastbootta tavşan yok) kullanıyorum. hangi romu denediysem fayda etmedi miuipro eurom çinrom stabil developer rom hiç birinde değişen birşey yok pil kullanımına bakıyorum android system çok yemiş görünüyor ama ondan da değil telefonu kapalı şarj ettim açtım 1-2 saat kullanmadım baktım android system yüzde 72 yemiş şarjı 5 dk whatsapp kullanıyorum whastapp daha fazla yemiş görünüyor. telefonu kapatıp 10 saat sonra açtığımda yüzde 5 felan eksilmiş görünüyor 15 dk telefona karışmıyorum bi bakıyorum şarjın yüzde 20si gidiyor. hertürlü rom tarzı işleri çok iyi biliyorum ama sıkıntı ne bitürlü bulamadım.
Öncelikle hangi cihazı kullandığınızı bir türlü anlayamadık. Yazdıklarınıza göre tiffany (Mi5x) kullanıyorum yazmışsınız sonra tiffany değil oxygen (Mi Max 2) ürünü olarak kullanıyorum diye yazmışsınız, elinizdeki cihaz sanırım bir şekilde evrim geçirmiş :P 8=) Kullandığınız cihaz acaba tissot (Mi A1) mu?
Kısaca hangi cihazı kullanıyorsanız, ilk olarak yedek aldıktan sonra bootloader kilidini kaldırıp cihaza miflash ile clean all seçeneği seçerek temiz kurulum yapmalısınız ;)

Oyla:

teknogenc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
redmi pro
Konular
7
Öncelikle hangi cihazı kullandığınızı bir türlü anlayamadık. Yazdıklarınıza göre tiffany (Mi5x) kullanıyorum yazmışsınız sonra tiffany değil oxygen (Mi Max 2) ürünü olarak kullanıyorum diye yazmışsınız, elinizdeki cihaz sanırım bir şekilde evrim geçirmiş :P 8=) Kullandığınız cihaz acaba tissot (Mi A1) mu?
Kısaca hangi cihazı kullanıyorsanız, ilk olarak yedek aldıktan sonra bootloader kilidini kaldırıp cihaza miflash ile clean all seçeneği seçerek temiz kurulum yapmalısınız ;)
hocam olay orda zaten mi5x e mimax 2 nin boot unu yüklemişler hiç bir şekilde tiffanyye dönmüyor. tiffany romunu direk kurduğunda brick oluyor 5-6 kere brick yapıp testpointle kurtardım yani anlıyacağın clean all belki 50 kere yapmışımdır yıllardır rom olayında yapamadığım hiç birşey yok bunun olayı çok farklı. Cihazın partitionlarını bile orjinal mi5x inkiyle değiştirdim yine olmadı Xaomi ye yazdım oda yok yedekle formatla vs vs yazmışlar bir şekilde anlattım onlarda bir çözüm bulamadılar şarjım su gibi gidiyor kullanmadığım halde 10 saatte yüzde 50 en az gidiyor. bütün forum sitelerinde baktım bulamadım ki bunu yapan olsaydı ben şimdiye 10 kere yapmıştım.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Çok ilginç. Sakin kullanımda 5X ile 9 saat ekranı görüyorum. Bataryanda ciddi sıkıntı olabilir yazılımsal olmadığından eminiz şu durumda zaten.

Oyla:

teknogenc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
redmi pro
Konular
7
Çok ilginç. Sakin kullanımda 5X ile 9 saat ekranı görüyorum. Bataryanda ciddi sıkıntı olabilir yazılımsal olmadığından eminiz şu durumda zaten.
bataryadan da şüpheleniyorum ama şu mimax2 nin boot u yüklü olduğu içinde olabilir diye düşünüyorum. batarya ise batarya sipariş veririm 20-30 günde gelir takar hallederim.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Dediğiniz olayı bende ilk defa sizden duydum. Onun batarya ya nasıl bir etkisi olur bilemiyorum hocam.

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
bataryadan da şüpheleniyorum ama şu mimax2 nin boot u yüklü olduğu içinde olabilir diye düşünüyorum. batarya ise batarya sipariş veririm 20-30 günde gelir takar hallederim.
Mi Max 2 boot u yüklü olduğuna nasıl kanaat getirdiniz? Sadece merakımdan soruyorum drunk~~
Ekran görünütüsü veya fotoğraflarını bizimle paylaşabilirmisiniz? Birde böyle bir durumda hangi cihazın romunu yükleyebiliyorsunuz?

Oyla:

teknogenc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
redmi pro
Konular
7
[doublepost=1513667857,1513667714][/doublepost]
Dediğiniz olayı bende ilk defa sizden duydum. Onun batarya ya nasıl bir etkisi olur bilemiyorum hocam.
onu bende çözemedim ama bu tarz fake romlularda (oxygen ürünü) batarya boşalması oluyor diye bi kaç yorum okumuştum :)
[doublepost=1513667937][/doublepost]
Mi Max 2 boot u yüklü olduğuna nasıl kanaat getirdiniz? Sadece merakımdan soruyorum drunk~~
Ekran görünütüsü veya fotoğraflarını bizimle paylaşabilirmisiniz? Birde böyle bir durumda hangi cihazın romunu yükleyebiliyorsunuz?
bancı siteden aldım ama benimkiside aynen böyle :)

Ekli dosyalar

• 0001.jpg
    0001.jpg
    210,1 KB · Görüntüleme: 23
Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
[doublepost=1513667857,1513667714][/doublepost]
onu bende çözemedim ama bu tarz fake romlularda (oxygen ürünü) batarya boşalması oluyor diye bi kaç yorum okumuştum :)
[doublepost=1513667937][/doublepost]
bancı siteden aldım ama benimkiside aynen böyle :)
Sizin yaşadığınız problemi yaşayan bir çok insan var ve bir çözüm yolu anlatılmış, daha önce denedinizmi?

Oyla:

teknogenc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
redmi pro
Konular
7
bunu yaptım zaten brick olduğunda. cihazım brick değil batarya hızlı boşalıyor. :)

Oyla:
Üst Alt