Soru KVK mı İthalatçı Garanti mi Tercih Etmeliyim

furkan5500

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi a2
Konular
16
Arkadaşlar merhaba. Bir kaç gün sonra Mi A2 alıcam. Ama şu konuda kararsız kaldım. İnternette alıcam ve 3 çeşit garanti var. Biri xiaomi garantili, diğeri ithalatçı garantili, biri de kvk garantili. Siz ne tavsiye edersiniz ? Önerebileceğiniz bir şey var mı hangisi daha mantıklı? Fiyatları o kadar farketmiyor. (Telefon hakkında da yorumlarınızı alabilirim)

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Tavsiyem, garantisiz bir telefon alın, garantiye verilen paralara yazık. İş garantiye düşünce mağdur oluyorsun. Forumda onlarca konu var, araştırman menfaatin icabıdır. ;)

Oyla:

barann

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ümit
Cihazım
xiaomi mi 8
Konular
12
fiyatları çok fark etmiyorsa xiaomi garantili al

Oyla:

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
Cepport'tan delta servis garantili mi5 prime aldım. Ekran ghost screen sorunundan berbat durumda. Geçen gün bir de üstüne şarj %15 iken kapandı. Moralimin nasıl bozulduğunu anlatamam.

Ekran için bir program buldum. Sürekli çalışıyor. İdare ediyorum onunla. Pil de bir daha yapmadı. Daha 1 yılı yeni doldu garantisi var yani. Ama delta servisle ilgili öyle şeyler okudum ki üzerinden çizik bile olmayan telefonu verip paramla rezil olacağım diye götürmeye korkuyorum. Kendim açıp ekranı nasıl değiştiririm videoları izlemeyi tercih ediyorum.

Niye mi? Bilerek, isteyerek, belki de tümüyle beceriksizlikten, belki de haklı gerekçelerle maliyetlerden, nedenini bilemiyorum, servis vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Kanunlar da uzun, çetrefilli ve uymayan servisi yok edecek güce sahip olmayınca sonuç mağduriyet, kaçış yok.

İthalatçı, kvk, mvk, evo, evofone ne olursa olsun, her şeyden önce orijinal yedek parça olmadığının genel kabulü bile bence başlı başına sorun. Her ne işlem yaparlarsa 1.sınıf valla orijinali gibi!

İşçilik ise korkunç. Örnek mi5 telefonumun ekranı kasa çerçevesine yapıştırılmış, değişim yaparsanız o işlem aynen bir daha elle yapılacak. Ve sonuç ışık sızması, ekranın oynaması v.b. Ekranın orijinal olmadığını, ghost screen sorununun garanti kapsamında kimine değiştirilip kimine değiştirilmediğinden bahsetmiş miydim.

Özetle xiaomi demek ucuza alıp bozulunca piyasadan tamirci bulup parasıyla çözüm almak demek. Yoksa çekmeceye at gitsin. Yanlışsam biri beni düzeltsin.

Oyla:

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Hocam hangisi ucuzsa onu alın. Aradaki fark ile de kendinize güzel bir kulaklık alın. Ne yazık ki garanti servisleri ülkemizde pek bir garanti!! veremiyor cihazlarımıza.

Oyla:

eko_cu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi A2 6 gb
Konular
2
Ben KVK garantili aldım. Her yerde KVK servisi yok. Bulunduğum ilde de keza yok.Telefon arızası demek en az 2 hafta telefonsuz kalmam demek.O yüzden mümkün mertebe dikkat ediyorum (Hemen kılıf ve ekran koruyucu almayı unutma).Apple hariç diğer Servislerin yeteri kadar donanımlı olduğunu da düşünmüyorum. Nasıl olsa kullanıcı hatası dicekler.telefon içinse oyun oynamayan birisi isen telefon yeterli.kamera hız olsun.ama İşin içine oyun girerse batarya yetersiz bilgin olsun.android one a alışmak hiç de kolay değil.zil seslerini değiştiremedim mesela. galeri olmaması garip geliyor hala.

Oyla:
Üst Alt