Yardım KVK Garanti Gözükmüyor

VenomSnake

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Venom
Cihazım
none
Konular
3
Pazar günü cepporttan istettiğim Xiaomi Redmi Note 4 32/3GB cihazım az önce elime ulaştı. KVK sitesinden garanti sorgulama yapınca hatalı işlem uyarısı alıyorum (imei no ve güvenlik kodu doğru). Sorun ne olabilir ne yapmam lazım ?

myigitoguz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
27
Pazar günü cepporttan istettiğim Xiaomi Redmi Note 4 32/3GB cihazım az önce elime ulaştı. KVK sitesinden garanti sorgulama yapınca hatalı işlem uyarısı alıyorum (imei no ve güvenlik kodu doğru). Sorun ne olabilir ne yapmam lazım ?
Hocam aynı şekilde benimde 3 aydır öyle. Nedense bir türlü sorgulama yapamadım. Ama kutudan kvk ile ilgili küçük bir kağıt çıktı aynı zamanda kutunun ön yüzünde kvk kabartması var. Sıkıntı yaratacaklarını düşünmüyorum.

Oyla:

VenomSnake

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Venom
Cihazım
none
Konular
3
Hocam aynı şekilde benimde 3 aydır öyle. Nedense bir türlü sorgulama yapamadım. Ama kutudan kvk ile ilgili küçük bir kağıt çıktı aynı zamanda kutunun ön yüzünde kvk kabartması var. Sıkıntı yaratacaklarını düşünmüyorum.
Bilemiyorum hocam ileride herhangi bir arıza çıkmasın da aman diyelim.

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Genelde cepporttan alınan yeni telefonların ilk günlerde garantisi yokmuş(başlatılmamış) gibidir.
Sanırım bunun en büyük nedeni alıcının 14 gün içerisinde iade hakkını kullanıp kullanmayacağıyla alakalı.
Çünkü kullanırsa garanti başlatılmış olursa telefon geri gelecek ve garanti başladığı için bir daha ki alıcıya kadar geçen süre hep garantiden gitmiş olacak.
Sanırım bunu düşünerek bilerek başlatmıyorlar, kesinleşene kadar bekliyorlar.
Bu sadece benim tahminim.Daha ayrıntılı bilgi için alıcıya mesaj atıp sorabilir ve burada herkesin bilgisi olsun diye paylaşabilirsiniz :)
Saygılarımla :)
İyi akşamlar :)

Oyla:

VenomSnake

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Venom
Cihazım
none
Konular
3
Gittigidiyor üzerinden cepporta mesaj attım. Sistemde serviste daha önceden işlem görmüş cihazların gözüktüğünü kvkyı arayarak bilgi alabileceğimi söylediler. Mkalkan21 myigitoguz

Oyla:
Üst Alt