Rehber Kulaklık ile 24 bit müzik dinleme

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
38
Değerli MIUI Türkiye kullanıcıları sizlere sesin çözünürlüğü diyebileceğimiz bit ayarını yeni aldığınız kulaklıkta nasıl en yüksek kaliteye ayarlayabilirsiniz onu anlatacağım.

Geçen sene Samsung Buds2 pro almıştım ve 24 bit diye reklamını yaptıkları kulaklıkla spotifyda 16 bit 320kbps müzik dinlediğimi fark edince çılgına dönmüştüm, 240hz ekran alıp 60ta kullanmak gibi düşünün. Siz özellikle gidip 24 bit müzik bulup indirmezseniz, kulaklıktan duyacağınız ses 16 bit olacaktır.

Bu rehberde 24 bit müzik indirmeyi anlatmayacağım güncel bir konusu var zaten, bu rehberde nasıl o sesi en iyi kalitede dinleyeceğinizi anlatacağım.

1. Adım
uygulamasını yükleyin

2. Adım
Geliştirici seçeneklerinden turn off A2DP hardware offload seçeneğini aktifleştirin
HD sesi aktifleştirin
(samsung cihazlar için Samsung Seamless Codec codecini seçin)
Sample rate 48khz olmalı ve bits per sample da 24 bit olmalı.

3. Adım
Uygulamaya girip ayarlar menüsüne girin
Ses>output>hi-res output
Bluetoothu aktifleştirip yanındaki ayar simgesine dokunun
Sample rate 48khz
Sample format 24 bit şeklinde ayarlanmalı.
Sonra önceki menüden resampler kısmına gelip SoX seçeneğini seçin.

Audio info kısmı böyle gözükmelidir

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Artık bu uygulamadan dinleyeceğiniz müzikler 24 bit duyulacaktır, ama bu 24 biti zorunlu olarak engelleyen şeyler var, dolby atmos kesinlikle kapalı olmalı, gürültü engelleme ve ortam sesi gibi özellikler devre dışı olmalı ve 360° ses gibi sese efekt ekleyen veya kulaklığın mikrofonunu kullanan özellikler kapalı olmalı.

Arkaplanda mikrofon kullanan uygulamalar ve özellikler (örneğin voice detect) 24 bit sesi engelleyecektir.

Üst Alt