Soru Kulaklık Girişi Düzgün Çalışmıyor

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Öncelikle iyi günler. Geçen ay 1 yılını dolduran Redmi Note 4 telefonunum kulaklık girişi yaklaşık iki haftadır düzgün çalışmıyor.
Mikrofonsuz kulaklık takıyorum, bazen hiç algılamıyor, bazen algılıyor ama bir iki dakika sonra sanki mikrofonlu kulaklık takmışım da kulaklıktaki tuşa basılı tutuyormuşum gibi Google Asistan devreye giriyor ve durum çubuğunda da mikrofonlu kulaklık simgesi beliriyor.
Mikrofonlu kulaklık taktığımda da bazen algılıyor bazen algılamıyor.
Her iki durumu da farklı kulaklıklarla denedim ve sonuç aynı. Çoğu zaman algılamıyor ve yeniden başlatmadan da düzelmiyor.

Cihaz Delta garantili. Servise göndersem telefon düzelir mi? Ya da başka nasıl bir yol izleyebilirim düzeltmek için?

Ekleme: Telefonun bootloader kilidi açık ve Global Beta Miui 10 yüklü, servis sıkıntı çıkarır mı?

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Aynı sorundan muzdaribim. Servise gönderdiniz mi hocam
Hocam sorun yazılımsal olabilir mi diye düşünerek farklı romlar denedim. Bazılarında kulaklığı hiç görmedi, bazılarında konuda belirttiğim gibi sorunlu gördü, bazılarında da hiç sorun yaşamadım. Şuan Global Stabil rom yüklü ve bir sorun yok gibi duruyor. Bir kaç gün daha farklı romlarla test edip servise ona göre göndereceğim. Çok mantıklı değil ama bana yazılımsal gibi geldi sorun.

Official ResurrectionRemix Oreo rom kulaklıkları hiç görmedi (bir kaç kez temiz kurulum yaptım ve farklı kernellerle denedim),
Official AOSPExtended sorunsuz çalıştı,
Miui 10 tabanlı romların tamamı sıkıntılı çalışıyor bazen görüyor bazen görmüyor,
Pixel Experience romunu çok denemedim ama bir iki deneme sonucunda sorun yok gibiydi,
Global Stabil son sürümü dün kurdum şu anlık bir sıkıntı yok.

Oyla:

faysaLTaran

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Faysal
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
Hocam sorun yazılımsal olabilir mi diye düşünerek farklı romlar denedim. Bazılarında kulaklığı hiç görmedi, bazılarında konuda belirttiğim gibi sorunlu gördü, bazılarında da hiç sorun yaşamadım. Şuan Global Stabil rom yüklü ve bir sorun yok gibi duruyor. Bir kaç gün daha farklı romlarla test edip servise ona göre göndereceğim. Çok mantıklı değil ama bana yazılımsal gibi geldi sorun.

Official ResurrectionRemix Oreo rom kulaklıkları hiç görmedi (bir kaç kez temiz kurulum yaptım ve farklı kernellerle denedim),
Official AOSPExtended sorunsuz çalıştı,
Miui 10 tabanlı romların tamamı sıkıntılı çalışıyor bazen görüyor bazen görmüyor,
Pixel Experience romunu çok denemedim ama bir iki deneme sonucunda sorun yok gibiydi,
Global Stabil son sürümü dün kurdum şu anlık bir sıkıntı yok.

Romların hası, eski adıyla namağlup CyanogenMod. Yeni ünvanıyla LineageOs'u denemediniz mi smoking~~

Oyla:
Üst Alt