Soru Kulaklık Girişi Düzgün Çalışmıyor

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Öncelikle iyi günler. Geçen ay 1 yılını dolduran Redmi Note 4 telefonunum kulaklık girişi yaklaşık iki haftadır düzgün çalışmıyor.
Mikrofonsuz kulaklık takıyorum, bazen hiç algılamıyor, bazen algılıyor ama bir iki dakika sonra sanki mikrofonlu kulaklık takmışım da kulaklıktaki tuşa basılı tutuyormuşum gibi Google Asistan devreye giriyor ve durum çubuğunda da mikrofonlu kulaklık simgesi beliriyor.
Mikrofonlu kulaklık taktığımda da bazen algılıyor bazen algılamıyor.
Her iki durumu da farklı kulaklıklarla denedim ve sonuç aynı. Çoğu zaman algılamıyor ve yeniden başlatmadan da düzelmiyor.

Cihaz Delta garantili. Servise göndersem telefon düzelir mi? Ya da başka nasıl bir yol izleyebilirim düzeltmek için?

Ekleme: Telefonun bootloader kilidi açık ve Global Beta Miui 10 yüklü, servis sıkıntı çıkarır mı?

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
193
Öncelikle iyi günler. Geçen ay 1 yılını dolduran Redmi Note 4 telefonunum kulaklık girişi yaklaşık iki haftadır düzgün çalışmıyor.
Mikrofonsuz kulaklık takıyorum, bazen hiç algılamıyor, bazen algılıyor ama bir iki dakika sonra sanki mikrofonlu kulaklık takmışım da kulaklıktaki tuşa basılı tutuyormuşum gibi Google Asistan devreye giriyor ve durum çubuğunda da mikrofonlu kulaklık simgesi beliriyor.
Her iki durumu da farklı kulaklıklarla denedim ve sonuç aynı. Çoğu zaman algılamıyor ve yeniden başlatmadan da düzelmiyor.

Cihaz Delta garantili. Servise göndersem telefon düzelir mi? Ya da başka nasıl bir yol izleyebilirim düzeltmek için?

Ekleme: Telefonun bootloader kilidi açık ve Global Beta Miui 10 yüklü, servis sıkıntı çıkarır mı?

bir iğne ile içinde biriken toz kumaş vs temizlemeyi denedinizmi?

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39

Geçen gün bir yakınıma usb convert aparatı alacaktık, her yeri gezdik hiç birisi çalışmadı.
En son gittiğimiz yerde de aynısı oldu bu sefer iş yeri sahibi ucu eğik bir iğne ile içinde birikmiş şeyleri çıkardı ve aparatı yeniden taktık çalıştı...
O yüzden de içini dikkatli davranarak temizle, tozlanmış veya tozların yığılmasından teması kapatmış olabilir.

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
bir iğne ile içinde biriken toz kumaş vs temizlemeyi denedinizmi?
Geçen gün bir yakınıma usb convert aparatı alacaktık, her yeri gezdik hiç birisi çalışmadı.
En son gittiğimiz yerde de aynısı oldu bu sefer iş yeri sahibi ucu eğik bir iğne ile içinde birikmiş şeyleri çıkardı ve aparatı yeniden taktık çalıştı...
O yüzden de içini dikkatli davranarak temizle, tozlanmış veya tozların yığılmasından teması kapatmış olabilir.

Jack girişini temizlemeyi denedim ama bir sonuç alamadım. Hiç sıvı teması olmadı ama yine de belki oksitlenmiştir diye bir peçeteye kolonya damlatıp kürdan yardımıyla deliği tekrar temizledim ve hemen kuruladım, yine aynı.

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
193
eski zenfone 5 telefonumda benzer bir problem olmuştu.
telefonu açtım ve jack girişinde bulunan metal parça telefona doğru hafif yamulmuştu, tekrar jack ın içerisine doğru hafif bastırdım ve düzeldi sorun.
tabi zenfone 5 biraz kolay bir cihazdı.
sizin telefonda durum nedir bilinmez.
bendeki sorun farklı bir kulaklık kullanmam yüzünden oldu, kulaklığın jack'ı biraz kalın olduğu için böyle bir hasar vermiş.

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
eski zenfone 5 telefonumda benzer bir problem olmuştu.
telefonu açtım ve jack girişinde bulunan metal parça telefona doğru hafif yamulmuştu, tekrar jack ın içerisine doğru hafif bastırdım ve düzeldi sorun.
tabi zenfone 5 biraz kolay bir cihazdı.
sizin telefonda durum nedir bilinmez.
bendeki sorun farklı bir kulaklık kullanmam yüzünden oldu, kulaklığın jack'ı biraz kalın olduğu için böyle bir hasar vermiş.

Hocam sanmıyorum öyle olduğunu öyle olsa biraz bastırınca ya da yana yatırınca algılar bırakınca temas kesilir diye düşünüyorum. Bu sanki farklı bir şey gibi. Bir de daha 1 sene garanti var cihazı sökmek aklıma geldi ama son çare olarak düşünüyorum.

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
193
Hocam sanmıyorum öyle olduğunu öyle olsa biraz bastırınca ya da yana yatırınca algılar bırakınca temas kesilir diye düşünüyorum. Bu sanki farklı bir şey gibi. Bir de daha 1 sene garanti var cihazı sökmek aklıma geldi ama son çare olarak düşünüyorum.
tabiki garanti varsa sökmeye gerek yok gönderin servise.
ben fikir olsun diye söyledim.

Oyla:

m4a1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
vefa
Cihazım
gm 5 plus
Konular