Yardım Kulaklık alanını kapatmayın hatası

Veyis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veyis
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
CNC Makine
Konular
26
Selamün aleyküm

Cihazım note 9s 11.0.8 eu custom rom yüklü.

Cihazın kilidini açınca direk kulaklık alanını kapatmayın diyordu. Ayarlar dan cep modunu kapattım bu hatayı vermiyor şuan ama bu hatayla beraber birisini aradığım zaman ekran direk kapanıyor ve aramayı kapatamıyorum sesli mesaja da düşse yapacak birşey yok ekran gelmiyor ancak yanımdan birisini aratıyorum kendime öylelikle kapatabiliyorum.

Bu rom u dün kurdum hindistan rom u kuruluydu onu 2 hafta kullandım sorun yoktu cihazın bl kilidini kırdım bu hatayı vermeye başladı 2 gün kullandım rom dan dır dedim custom rom eu kurdum hata yine devam ediyor ne yapmalıyım?

ayhanaykut

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ayhan aykut
Cihazım
redmi note3
Konular
3
hocam bu sorun özellikle klasik tema yada default tema uygulamasında ve miui 12 de olan bir sorun ise tema kilidini default yada klasik olmayan bir başka kilit ekranı ile degiştirin ,ben bu şekilde çözmüştüm

Oyla:

Dn@

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yns
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
1
Hocam ayarlar / kilit ekranı / Cep modu açık ise kapatın
Aynı sorun arkadaşım da vardı bu şekil çözdük daha o sorun çıkmadı sizin le aynı cihaz sürümde aynı deneye bilirsiniz

Oyla:

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
Bu sorun çoğu cihazda var. Cihazı aldığınızda Google Arama uygulaması ile geliyor. Custom ve Hindistan, Endonezya romlarında Miui arama uygulaması var. Ayarlardan sistem uygulamaları, telefon oradan arama ekranında yakınlık sensörü ayarı vardır. Onu kapatın ekran hep açık kalır güç tuşu ile isterseniz görüşme esnasında Manuel kapatırsınız ekranı.

Ya da güncelleme bekleyin düzelebilir. Bu arada görüşme sonu ekran kapalı kalıyorsa yakınlık sensörünün oraya elinizi sürün açılır. Tuşa felan gerek yok. Ön kameranın oraya dokunun sadece.

Oyla:

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Aynı sıkıntı bende de var. Eu 11.0.9 yükledim nispeten azaldı ama şöyle bir şey fark ettim. Ev içinde ya da gündüz dışarıda gölgede böyle bir sorun olmuyor ama ne zaman ki güneş doğrudan telefona gelirse o zaman bu sorunu yaşıyorum. Ekranı uyandırmak için güç düğmesine ardarda 2 defa basarsanız ekran uyanır.

Oyla:

Veyis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veyis
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
CNC Makine
Konular
26
Cihaz root'lu ise customiuizer ile uyarı kapatılabilir
Cihaz robotlu ekrana gelen yazıyı kapattım. Cep modunu kapatınca gelmiyor artık.

Arama yaptığımda ekran siyah oluyor açılmıyor karşı taraf meşgul e atsa yada ulaşılmıyorsa sesli mesaja düşüyor kapatılmıyor arama. Telefonu kapatıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu sorun çoğu cihazda var. Cihazı aldığınızda Google Arama uygulaması ile geliyor. Custom ve Hindistan, Endonezya romlarında Miui arama uygulaması var. Ayarlardan sistem uygulamaları, telefon oradan arama ekranında yakınlık sensörü ayarı vardır. Onu kapatın ekran hep açık kalır güç tuşu ile isterseniz görüşme esnasında Manuel kapatırsınız ekranı.

Ya da güncelleme bekleyin düzelebilir. Bu arada görüşme sonu ekran kapalı kalıyorsa yakınlık sensörünün oraya elinizi sürün açılır. Tuşa felan gerek yok. Ön kameranın oraya dokunun sadece.

Hocam arama yapınca ekran kapandı ise hiç bir şekilde ekran açılmıyor. Ön kameranın oraya da dokundum yok açılmıyor ekran.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynı sıkıntı bende de var. Eu 11.0.9 yükledim nispeten azaldı ama şöyle bir şey fark ettim. Ev içinde ya da gündüz dışarıda gölgede böyle bir sorun olmuyor ama ne zaman ki güneş doğrudan telefona gelirse o zaman bu sorunu yaşıyorum. Ekranı uyandırmak için güç düğmesine ardarda 2 defa basarsanız ekran uyanır.
Hocam telefonu yeniden başlattım şimdi yapmıyor ama power tuşuna bassam da gelmiyordu art arda 2 kere basmadım galiba onu da deneyeyim.

Son düzenleme:
Oyla:

rensjem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asasas
Cihazım
asas
Konular