Kernel KSU yüklenemiyor...

njlos53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
2
Poco X3 Pro 256/8 GB telefonumda kurulu HyperOS.eu 1.0.3 sürümünde " KernelSu " kurarken hiç bir sorun yaşamadım, sorunsuz kurdum. Ancak aynı marka ve aynı model olan Poco X3 Pro 128/6 GB telefonda, aynı HyperOS.eu 1.0.3 sürümünde aynı kerneli ve aynı uygulamaları kuramadım. Kurulumda sürekli " Error" verdi. Bunun üzerine denemek için a14 LineageOS 21 Rom kurdum. LineageOS' da ise kerneli kurabildim, ancak diğer uygulamalar yine" Error " verdiği için kuramadım. Bir türlü çözüm bulamadım.

Şu anda KERNELSU kuramadığım için LineageOS' a Magisk kurdum, halen kullanmaktayım

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Poco X3 Pro 256/8 GB telefonumda kurulu HyperOS.eu 1.0.3 sürümünde " KernelSu " kurarken hiç bir sorun yaşamadım, sorunsuz kurdum. Ancak aynı marka ve aynı model olan Poco X3 Pro 128/6 GB telefonda, aynı HyperOS.eu 1.0.3 sürümünde aynı kerneli ve aynı uygulamaları kuramadım. Kurulumda sürekli " Error" verdi. Bunun üzerine denemek için a14 LineageOS 21 Rom kurdum. LineageOS' da ise kerneli kurabildim, ancak diğer uygulamalar yine" Error " verdiği için kuramadım. Bir türlü çözüm bulamadım.

Şu anda KERNELSU kuramadığım için LineageOS' a Magisk kurdum, halen kullanmaktayım
Aynı recoveryi mi kullandınız? Başka APK dosyaları yüklenebiliyor mu? Genelde bu tarz sorunlar yanlış recovery ile rom yüklenmesinden olabiliyor.

njlos53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı recoveryi mi kullandınız? Başka APK dosyaları yüklenebiliyor mu? Genelde bu tarz sorunlar yanlış recovery ile rom yüklenmesinden olabiliyor.
Evet, hem aynı, hemde farklı Recovery kullandım, sonuç değişmedi. Rom kurulumlarını hep " CleanFlash" ile yaparım. 256/8 GB olan telefon yurtdışı dirençli, diğer 128/6 GB olan ise yurtiçi dirençsiz telefon. KSU yurtiçi olan 128/6 GB telefonda kurulamıyor. Acaba dirençli olup olmadığından mı kaynaklanıyor, bilemiyorum ki...

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Evet, hem aynı, hemde farklı Recovery kullandım, sonuç değişmedi. Rom kurulumlarını hep " CleanFlash" ile yaparım. 256/8 GB olan telefon yurtdışı dirençli, diğer 128/6 GB olan ise yurtiçi dirençsiz telefon. KSU yurtiçi olan 128/6 GB telefonda kurulamıyor. Acaba dirençli olup olmadığından mı kaynaklanıyor, bilemiyorum ki...
Kernelsu uygulamasının en güncelini yüklüyorsun değil mi? Bir de ekran görüntüsü ekler misin hocam

njlos53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
2
Kernelsu uygulamasının en güncelini yüklüyorsun değil mi? Bir de ekran görüntüsü ekler misin hocam
Ekran görüntüsü maalesef yok ancak Rastalgun hocamın aşağıda dediği gibi yaptım, yani doğru yaptım.
  1. Yukarıda verdiğim modülleri sırasıyla indirip KSU üzerinden kurun, cihazı yeniden başlatın ve sonra;
  2. inidip kurun lsposetten gelen bildirime tıklayıp modülü etkinleştirin WPyi (banka uygulamalarını seçin [opsiyonel]) seçin cihazı yeniden başlatın. Bunları aynen uyguladım 256/8 GB telefonumda başarılı oldu.128/6 GB telefonda ise başaramadum, error verdi.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.202
çekirdek sürümüne uygun kernel indirdiniz değil mi? çekirdek sürümleri aynı olmayabilir iki telefonunda, romların aynı olması çekirdek sürümlerin aynı olması anlamına gelmez.

njlos53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
2
çekirdek sürümüne uygun kernel indirdiniz değil mi? çekirdek sürümleri aynı olmayabilir iki telefonunda, romların aynı olması çekirdek sürümlerin aynı olması anlamına gelmez.
Evet, her ikisine de aynı kerneli indirdim, sürümleri de aynıydı. Aynı Rom ve aynı model telefonun birinde başarılı kurulan kernel diğerinde kurulamadı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet, her ikisine de aynı kerneli indirdim, sürümleri de aynıydı. Aynı Rom ve aynı model telefonun birinde başarılı kurulan kernel diğerinde kurulamadı.
Kuryulamayan

Kuryulamayan
Kurulamayan telefon Poco X3 Pro 128/6 GB, yurtiçi ve kayıtlı.

njlos53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
2
LineageOS 21 sürümünde çözümü buldum. Rom' un içinde zaten KSU özelliği hazır varmış. Hiç bir kernel kurmadan mevcut kernele dokunmadan KSU'nun en son versionunu kurdum, daha sonrada gerekli modül ve uygulamaları Rastalgun hocamın bana yazılı olarak tarif ettiği gibi yükledim. Artık banka ve bazı devlet uygulamaları root olduğumu tesbit edemiyor.

Bu sorunu hallettim ancak HyperOS sürümünde bu sorunu nasıl aşacağımı henüz kestiremedim. Romu yeniden CleanFlash yaparak KSU kurmayı deneyeceğim.

Üst Alt