Yardım Kötü Kamera

Parametion

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Toygar
Cihazım
Xiaomi Note 8
Konular
1
Merhabalar. 2 ay önce aldıgım xiaomi note 8 telefonumu severek kullanıyorum ancak, wp den instagramdan fotoğraf çekip attıgımda görüntü çok kötü oluyor. tamam wp foto atarken görüntüden kısıyor ancak wp üzerinden görüntülü aramalarda pixel adam olarak çıkıveriyorum. görüntü iğrenç derecede. aynı telefon arkadaşım da var onda öyle bir problem bulunmamakta. ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Fakelifetk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
E-Ticaret
Konular
28
Merhabalar. 2 ay önce aldıgım xiaomi note 8 telefonumu severek kullanıyorum ancak, wp den instagramdan fotoğraf çekip attıgımda görüntü çok kötü oluyor. tamam wp foto atarken görüntüden kısıyor ancak wp üzerinden görüntülü aramalarda pixel adam olarak çıkıveriyorum. görüntü iğrenç derecede. aynı telefon arkadaşım da var onda öyle bir problem bulunmamakta. ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

İnternet bağlantınız etki ediyor ama. İPhone ve samsung hariç diğer markalarda wp araması, Instagram kısacası görüntülü aramalarda görüntü kalitesi çok düşük oluyor bunu gözlemledim. İnternet bağlantın iyi olsa bile yine görüntü kalitesi düşüyor. Görüntü kalitesini azda olsa düzeltmek istiyorsan internet baglantinin iyi olduğu yerde deneyebilirsiniz. sadece internet bağlantının iyi olması düzeltmez iyileştirir. Ve çözümünün olucagini sanmıyorum.
iPhone gibi prestijli bir markanın uygulamalarda böyle görüntü kalitesi düşük olması komik olurdu zaten.

Parametion

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Toygar
Cihazım
Xiaomi Note 8
Konular
1
Aynı internet ve hatta aynı wifi de fark ediyor iki telefonda. sorun sadece bneim telefonumda bir şeyde ama neyse. çekim yaparken sorun yok. kaydeettiğim videolar bile yok iyi. ama wp ye ya da instaya hikaye olarak attıgımda görüntü berbat oluyor. 2020 yılının hesap makinesi gibi :S

Fakelifetk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
E-Ticaret
Konular
28
Aynı internet ve hatta aynı wifi de fark ediyor iki telefonda. sorun sadece bneim telefonumda bir şeyde ama neyse. çekim yaparken sorun yok. kaydeettiğim videolar bile yok iyi. ama wp ye ya da instaya hikaye olarak attıgımda görüntü berbat oluyor. 2020 yılının hesap makinesi gibi :S
Sadece sizin telefonda deil emin olun bir çok telefonda bu kayıp var malesef xioami dede var

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Tamam belki hepsinde kötüde arkadaş demiş ki arkadasimin cihaz ayni ama benimki ondan berbat çekiyor diyor demek ki yazılımsal mi ne yapmasi lazim onun cozulmesi lazim bu konuda sanirim bilen arkadaşlar!!!

Fakelifetk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
E-Ticaret
Konular
28
Tamam belki hepsinde kötüde arkadaş demiş ki arkadasimin cihaz ayni ama benimki ondan berbat çekiyor diyor demek ki yazılımsal mi ne yapmasi lazim onun cozulmesi lazim bu konuda sanirim bilen arkadaşlar!!!
Haklısınız eğer aynı telefonla kiyaslamissa ve fark görüyorsa olabilir yazilimsal. Ama hocam stock fotolarda sıkıntı yok. Yuklerken kalite bozuluyor diyor. Forumda bu konuyla alakalı bir konu daha açılmıştı araştırabilirsiniz. Stok kamera 4:3 veya 16:9 formatın da çektiğinde eğer uygulamanın ölçüleri tam tersi ise görüntüde kalite kaybı olma ihtimali var. En azından konuda bu geçiyordu. Eğer dediğim gibi ise bir çözümü yok.

Parametion

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Toygar
Cihazım
Xiaomi Note 8
Konular
1
Haklısınız eğer aynı telefonla kiyaslamissa ve fark görüyorsa olabilir yazilimsal. Ama hocam stock fotolarda sıkıntı yok. Yuklerken kalite bozuluyor diyor. Forumda bu konuyla alakalı bir konu daha açılmıştı araştırabilirsiniz. Stok kamera 4:3 veya 16:9 formatın da çektiğinde eğer uygulamanın ölçüleri tam tersi ise görüntüde kalite kaybı olma ihtimali var. En azından konuda bu geçiyordu. Eğer dediğim gibi ise bir çözümü yok.

kesinlikle. telefonlar aynı internete bağlandı ve ikisi bir birini görüntülü aradı. aynı Wifi bağlantısında iki telefonun görüntülerinde inanılmaz bir fark vardı. Stock kamera olayını araştırmaya başladım ancak nasıl bir şey çıkar bilmiyorum. Ama üretilmiş iki telefon arasında bu kadar fark olması anormal bir şey. benim cihazım çok yeni arkadaşımın cihazı ise 2. kez ekranı değişmiş ve biraz hırpalanmış bir telefon

Üst Alt