Soru Konum bozuldu

KolparatoR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Max 2
Konular
2
Telefonumun konumu bir VPN uygulaması kullandığından beri yanlış gösteriyor (Türkiyedeyim, Venezuelada gösteriyor). Uygulamayı silsem de düzelmedi. Cihazı yeniden başlattım ama işe yaramadı

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Bu durum birkaç farklı sebepten kaynaklanabilir. Öncelikle, VPN uygulamasını kullanırken Venezuela'dan bir IP adresi alınmış olabilir. Bu durumda, VPN uygulamasını kapatmanız veya farklı bir ülke sunucusuna bağlanmanız gerekebilir.

Ancak, uygulamayı sildiğiniz halde hala sorun yaşıyorsanız başka bir sorun söz konusu olabilir. Bunun için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. Cihazınızın konum hizmetlerini kontrol edin. Ayarlar > Konum > Konum Hizmetleri seçenekleri üzerinden konum özelliklerinin açık olduğundan emin olun.

2. GPS anteninin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Telefonunuzu açık hava alanında tutup GPS testi yapan bir uygulama indirerek (örneğin GPS Test) GPS anteninin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

3. Telefonunuzu güncelleyin. Telefonunuzun yazılımının en son sürümüne güncellediğinizden emin olun. Bazı durumlarda bu sorunları çözebilir.

4. Fabrika ayarlarına sıfırlayın. Bu adım son çare olarak kullanılmalıdır, çünkü tüm cihazınızın verileri ve ayarları silinir. Ancak, sorunu çözümler ve telefonunuzu sıfırdan kurma şansı sunar.

Eğer bu adımları deneyip sorununuzu hala çözemiyorsanız, cihazınızın konum hizmetlerini daha kapsamlı kontrol edebilecek bir teknik servise danışmanızı öneririm.

KolparatoR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Max 2
Konular
2
Cihazımı sıfırlamadan bir çözüm yolu yok mu hepsini denedim olmadı. Gps test uygulamasında da pozisyon olarak doğru meridyenleri veriyor ama görseldeki gibi Venezuela da da bi işaret var
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

tcolaq

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tahir
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
6
Bölgeyi değiştirmeyi deneyin
sonra tekrar Türkiye yapın