Diğer Konu Açma Adabı

• Konbuyu başlatan Zenex
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 26
  • Görüntüleme 5K

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Direk konuya gireceğim arkadaşlar. Artık canıma tak etti, tüm bunlar yüzünden foruma girme, yardım etme isteğim kalmadı. Bir yere kadar tamam diyoruz sakin kalmaya çalışıyoruz ama biz de sinirlenebiliyoruz değil mi? Biraz okuyun, iki konu açıp okumak, sorununuzu forumda araştırmak bu kadar mı zor? Ağır konuşacağım, olmayacak. Herkese cevap vereyim diyorum, ama hep aynı sorular, insan bıkıyor.

Mesajlarımın yarısı '64 bit mi flash kullanın' şeklinde. Forumda arama yapsa zaten görecek arkadaş 64 bit mi flash kullanması gerektiğini, ama yok, ararsa olmaz, illa yeni konu açacak ve illa biz daha önce yüzlerce kere yazdığımız şeyi ona tekrar yazıcaz. Bu boş konular bizim zamanımızı ne kadar çalıyor, forumu ne kadar kirletiyor haberiniz var mı? Boşa konu açmaktansa forumda küçük bir araştırma yapsanız? Çok mu zor geliyor? O konuyu açacak eliniz parmaklarınız var, araştırma yapamıyor musunuz o elle parmaklarla?

Konu açıp şu sorunum var diyorsunuz, ortada bir sorun göremiyoruz biz. Ne bir ekran görüntüsü var, ne bir sorunu tarif eden mesaj. Sadece şu olmuyor ne yapacağım diyorsunuz. Bizler müneccim miyiz? Hem sizin sorununuzu bulacağız, hem de bulduğumuz soruna çözüm üreteceğiz.

Her soruya ayrı ayrı konu açmak da neyin nesi? Tek bir konudan devam etmek bu kadar mı zor? Diyecek bir şey bulamıyorum.

Bundan sonra, kimse kusura bakmasın, daha önce açılmış, cevabı verilmiş konuları direk sileceğim. Bir ekran görüntüsü olmadan, sorun-hata açıklanmadan açılan konular da aynı şekilde karşılık bulacaktır.

Okumayanın, araştırmayan, bencilce benim sorunum çözülsün diyenin forumumuzda yeri yok.

Bizler size yardım etmeye çalışıyoruz, fakat sizler bencilce benim işim görülsün diyorsunuz. Sizler de bize yardım edeceksiniz, forumun gereği budur. Yoksa kapatalım forumu gidelim, ne gerek var? Biz burada gönüllü olarak size yardım ediyoruz. İyi niyetimiz suistimal edilecekse hiç gerek yok bu forumda olmaya.

Bu yazıyı ortaya yazıyorum, isteyen üstüne alınır isteyen alınmaz. Bize yardımda bulunan forumdaşlarımı yazdıklarımdan tenzih ederim. Umarım ne kadar bunaldığım belli oluyordur.

İyi forumlar diyeceğim, fakat tüm bunlar böyle devam ettiği sürece ortada bir forum kalmayacaktır.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Elinize sağlık.
90'lı yılların sonlarına doğru başladığı forum hayatında, yaklaşık 30 sene boyunca bu şekilde yüzlerce yazı yazmış, 1-2 defa bulunduğu forumu bırakma raddesine gelmiş ama paylaşım isteği hep galip gelmiş birisi olarak, noktasına, virgülüne kadar ben de katılıyorum. 1 kişi bile bu yazdıklarınızı anlayıp ona göre davransa kardır.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Genelde bu soruları soran kişiler bu foruma bir kere uğrayıp sonra sıkıntısı olana kadar tekrar gelmeyen kişiler oluyor. Bundan dolayı da sizin yazdığınız bu yazıyı çok büyük bir ihtimalle görmeyecekler bile. Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum. Bununla ilgili olarak yeni konu açılmaması için büyük bir arama butonu koysak, sayfanın ilk açılışında ekranda büyük bir şekilde belirse, 2 saniye sonra da küçülüp yerine geçecek şekilde animasyonlu güzel bir arama butonuyla teşvik edebiliriz diye düşünüyorum. Daha farklı fikirleri olan arkadaşlar varsa onlar da fikir verebilirler. Yorulduğunuzu ve tekrar tekrar aynı şeyleri anlatmaktan yorulduğunuzu gayet iyi anlıyorum. Forumda arama yaparken bir konuya bakıyorum mesela rom tavsiyesi istiyor arkadaş. Üşenmeden okumaya çalışıyorum hepsini. Adam alta bende de Mi Mix var diyor rom tavsiyesi istiyor bir bakmışım tavsiye yerine kurulumu anlatıyorlar, nasıl yapacağını soruyorlar root nasıl yapılır diyor falan derken rom tavsiye konusu bir bakmışsın kuruluma dönmüş. Hem konuya yazık oluyor insanlar istifade edemiyor hem de sorunu olan arkadaşın sorunu çözülmüyor. Forum içerisinde bunların daha sıkı takip edilip düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Benim aklıma gelenler de bunlar. Allah yardımcınız olsun gerçekten...

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Konu açabilmek için arama yapmış olma şartı getirilsin. Yazılacak başlık illaki aranacak.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Zenex hocama bende sonuna kadar katılıyorum çünkü bende daha önceden açılmış olan aynı konu linkini kopyala yapıştır yapmaktan yoruluyorum.bunu genelde yeni telefon alıp bi sorunla karşılaşanlar yapıyor. Hemen üye olup konu açıyor,çözüm bulunca da ortadan kayboluyor.buna benzer bi konu açmayı düşündüm,sonra da bana düşmez dedim.bu konu yada "yeni konu açacak arkadaşların dikkatine" diye bi konu açılmalı bence ve hep forumun en üstünde olmalı.hatta konu başlığı kırmızı harflerle yazılmalı ki konu açacak kişi önce bu yada kırmızı harfli konuyu okusun

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Hocam forum'a konu açmayı geçtim, Google'a yazılsa dahi çıkıyor her şey. Yani açılan konulara bakılınca insan bir kendini sorguluyor; "kaçıncı yüzyıldayız" diye.
Eksik bile yazmışsınız diyebilirim...
Xiaomi'nin resmiyeti yokken ülkemizde ve hiç bir çıkarınız olmamasına rağmen, 7/24 değil 8/25 gibi bir zaman ayırıp burada emek veriliyor fakat açılan konuların (gereksiz) haddi hesabı yok.

Allah sabır versin...
Teşekkürler buradan herkese. Gülüşleriniz eksik olmasın.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Benim en tahammül edemediğim selam verme tenezzülü bile göstermeden direk soru olarak gelen özel mesajlar. Telesekreter de değiliz ki neyse

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Acı ama gerçek... "...Benim işim görülsünde sonrası önemli değil , şimdi aramakla kim uğraşacak , acil acil yardım ! , ben sizler gibi anlamıyorum ki nereden bileceğim..." bunların sonu yok maalesef. Kesinlikle Zenex hocama katılıyorum ve ekliyorum. Sorunu nokta atışı yazıp çözseniz bile , okadar uğraş ve zaman kaybı sonrasında bir teşekkür bile gelmiyor yazık ki. Kendi mesleğimde bile yaşıyorum insanoğlu bir türlü yetinmiyor bencillik ve sığlık hat safada... İşiniz zor Zenex hocam. Aslında giren S.S.S ye baksa bile sorunların %30 unu çözecek.

Üst Alt