Soru Konu Açma Adabı ve Forum Kirliliği

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhabalar, saygı değer Miui Türkiye ailesi.
Bu seferki konum hiç iyi bir konu hakkında değil maalesef. Evet, anladınız başlıktan da ama neden anladığınızı uygulamıyorsunuz acaba ?
Yani sizden çok zor bir şey istenilmiyor...
Çünkü foruma girme isteğim kalmıyor artık benim. Ne zaman girsem, kirlenmiş görüyorum. Temizlemek istiyorum ama elimde imkan yok, olduğunca da temizlemeye çalışıyorum orası da ayrı konu.
Yetkililere de sesleniyorum buradan, onlar da bu durumdan memnun değiller farkındayım. Defalarca konu açıldı, defalarca söylendi ama kimse oralı olmuyor.
Rom değiştirmek gibi bir hastalık olduğunu kabullendik değil mi ? Kirliliğe karşı da bir hastalık var ve ben sayenizde bu hastalığı kaptım. Gün geçtikçe işin cılkı çıkıyor.
Lütfen, dikkat edelim.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Direk konuya gireceğim arkadaşlar. Artık canıma tak etti, tüm bunlar yüzünden foruma girme, yardım etme isteğim kalmadı. Bir yere kadar tamam diyoruz sakin kalmaya çalışıyoruz ama biz de sinirlenebiliyoruz değil mi? Biraz okuyun, iki konu açıp okumak, sorununuzu forumda araştırmak bu kadar mı zor? Ağır konuşacağım, olmayacak. Herkese cevap vereyim diyorum, ama hep aynı sorular, insan bıkıyor.

Mesajlarımın yarısı '64 bit mi flash kullanın' şeklinde. Forumda arama yapsa zaten görecek arkadaş 64 bit mi flash kullanması gerektiğini, ama yok, ararsa olmaz, illa yeni konu açacak ve illa biz daha önce yüzlerce kere yazdığımız şeyi ona tekrar yazıcaz. Bu boş konular bizim zamanımızı ne kadar çalıyor, forumu ne kadar kirletiyor haberiniz var mı? Boşa konu açmaktansa forumda küçük bir araştırma yapsanız? Çok mu zor geliyor? O konuyu açacak eliniz parmaklarınız var, araştırma yapamıyor musunuz o elle parmaklarla?

Konu açıp şu sorunum var diyorsunuz, ortada bir sorun göremiyoruz biz. Ne bir ekran görüntüsü var, ne bir sorunu tarif eden mesaj. Sadece şu olmuyor ne yapacağım diyorsunuz. Bizler müneccim miyiz? Hem sizin sorununuzu bulacağız, hem de bulduğumuz soruna çözüm üreteceğiz.

Her soruya ayrı ayrı konu açmak da neyin nesi? Tek bir konudan devam etmek bu kadar mı zor? Diyecek bir şey bulamıyorum.

Bundan sonra, kimse kusura bakmasın, daha önce açılmış, cevabı verilmiş konuları direk sileceğim. Bir ekran görüntüsü olmadan, sorun-hata açıklanmadan açılan konular da aynı şekilde karşılık bulacaktır.

Okumayanın, araştırmayan, bencilce benim sorunum çözülsün diyenin forumumuzda yeri yok.

Bizler size yardım etmeye çalışıyoruz, fakat sizler bencilce benim işim görülsün diyorsunuz. Sizler de bize yardım edeceksiniz, forumun gereği budur. Yoksa kapatalım forumu gidelim, ne gerek var? Biz burada gönüllü olarak size yardım ediyoruz. İyi niyetimiz suistimal edilecekse hiç gerek yok bu forumda olmaya.

Bu yazıyı ortaya yazıyorum, isteyen üstüne alınır isteyen alınmaz. Bize yardımda bulunan forumdaşlarımı yazdıklarımdan tenzih ederim. Umarım ne kadar bunaldığım belli oluyordur.

İyi forumlar diyeceğim, fakat tüm bunlar böyle devam ettiği sürece ortada bir forum kalmayacaktır.

Kod:
https://forum.miuiturkiye.net/konu/konu-acma-adabi.23365/

Örnek Konu Şablonu

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Hocam forum kuralları gereği tüm yazıyı kalın yazmakta uygun değil :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

canirtuk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi8 128GB
Konular
13
Türk insanının genin de var bu maalesef.
hiç okumadan direk cevabı duymak istiyor.
arama butonu kullanma özürlü milletimiz.
bi de şu tipler var ; daha önce konusu açılmamış bir problem de yardım aranırken, gelir konunun altına kel alaka bir şey yazar, başka biri de gelip bu kel alaka mesaja cevap verir ve asıl sorun arada kaynar.
ne kadar uğraşırsak uğraşalım yine bu tipler olacaktır.
2006 dan beri forumlara üyeyim maalesef her forumda var bu ve olacaktır da.
saygılar...

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Herkes saatlerini bilgisayar başında geçirmiyor haliyle forum kullanmayı bilmeyenler var. Bu tür durumlar foruma canlılık ve aktiflik katar. Ortada bencillik gibi bir durum olamaz çünkü herkes yaşadığı sorunu çözmeye uğraşıyor. Eğer kendi paranızı kendiniz kazanıyorsanız para verdiğiniz bir cihazdaki sorunları çözebilmek için yapmayacağınız şey yoktur. Herkes aradığına direk ulaşacaksa blog kullanılması daha yararlı olur.

Son düzenleme:
Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Herkes saatlerini bilgisayar başında geçirmiyor haliyle forum kullanmayı bilmeyenler var. Bu tür durumlar foruma canlılık ve aktiflik katar. Ortada bencillik gibi bir durum olamaz çünkü herkes yaşadığı sorunu çözmeye uğraşıyor. Eğer kendi paranızı kendiniz kazanıyorsanız para verdiğiniz bir cihazdaki sorunları çözebilmek için yapmayacağınız şey yoktur. Herkes aradığına direk ulaşacaksa blog kullanılması daha yararlı olur.
Maalesef düşündüğünüz gibi değil olay. Bir konudan 10 tane var, 10 konudaki toplam mesaj sayısı 100, bu 1000 mesajdan sadece 10 tanesi çözüm mesajı ki bu mesajlar birbirinin aynısı, geri kalan 90 mesaj ya konuyla alakasız, ya da konuya hakim olmayan kişilerin attıkları yanlış çözümler. Böyle olunca her kafadan farklı ses çıkmış oluyor. Arama yapanlar bile 91 farklı çözüm görüyorlar, 3-5 tanesini uyguluyor ve sorununa çözüm alamayınca bir konu daha aöılıyo. 11. konu da geldi. Ona da 10 mesaj yazıldı, 1 i çözüm diğer 9 u gereksiz mesaj. Bu böyle uzayıp gidiyor.

Oyla:

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Yaklasik 11 yildir turkiyenin onde gelen hobiyle ilgili bir forumunun hem kurucusu hem adminiyim, forumun ana temasinin hic onemi yok, gordugum tek bir sey var tum forum yoneticilerinin ortak sorunu bu anlattiklariniz.
Ben yillarca sabirla bu sorunu duzeltmeye calistim ama maalesef. Sorunumuz hazirciliktan ve belescilikten kaynaklaniyor.
Siz naparsaniz yapin, ne kadar bunalirsaniz bunalin, ne kadar sitem ederseniz edin, bu boyle devam edecek. Tecrubeyle sabittir.

Simdi bu konuya gelecek yorumlara bakin, bi konuyu arastirmaktan yoksun kullanicilar buraya gelip birde entellektuel yapilariyla onlarin her actigi konuya yardim etme gibi bi zorunlulugunuz varmis gibi firca atacaklar.

ALLAH sabir versin...

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt