Sohbet Klima bilgisi olan buyursun lütfen..

Ferhat_72

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi 9 Lite
Meslek
Eczane Teknisyeni
Konular
12
Merhaba sevgili arkadaşlar ve forumdaşlar..
kararsız kaldığım bir konu hakkında sizden öneri ve bilgi almak istedim.
şimdiden yardımcı olan, öneride bulunan, cevap yazan, konu hakkında bilgisi olan herkese şükranlarımı sunarım..
malum yaz ayları geliyor sıcaklar başladı şahsen Batman'da oturuyorum ve yaz ayları 45 50 derece civarında geçiyor
duvar tipi split klima almak istiyorum malum piyasada olan markalar fiyatlar ve gösterdikleri performans değişkenlik gösterebiliyor
yorumlara bakacak olursak fiyat performans konusunda ilgimi çeken Baymak Elegant Plus 12 oldu kullanan alan arkadaşlar varsa,
merak ettiğim konu enerji tüketimi ne kadar yada piyasada olan enerji tüketimi en az klima hangisi?
her kafadan bir ses çıkınca insan doğal olarak kararsız kalabiliyor
şimdiden değerli yorumlarınız için canı gönülden çok teşekkür ederim saygılar sevgiler..

meeb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert
Cihazım
redmi note 6 64
Konular
0

destroy-er

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erkan
Cihazım
mi5s
Konular
1
Gree markasina bakabilirsin . Tabiki inverter olmak şartıyla.(kullanan arkadaşlar gayet memnun) Ben 10 yıldır Airfel kullanıyorum ortalama aylık 60 lira ekstradan ödüyoruz. Yalmiz6nendeki inverter değil ve benim ev biraz serin zaten. Eğer para sorun deg diyorsan tabiki Mitsubishi klima al.

Gurkut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa G
Cihazım
Mi 9
Meslek
I.T
Konular
14
Salonumda 24.000 Btu inverterli Airfell kullanıyorum. yatak odalarında 3 adet 12.000 Btu Bosch. Airfell'den memnunum. KKTC elektirik fiyatlarıyla sizin ordaki bayağı farklı diye fiyat bakımından size yardımcı olamayacağım ama kalite, sessizlil, performans vb bakımından Bosch tercih etmeyin. Airfell şu an için en mantıklısı.. Bir de önereceğim şey eğer 12.000 btu diye düşünüyorsanız onun yerine 18.000 alın.. yada 18 düşünüyorsanız 24'lük alın. Araba gibi düşünün. motoru daha büyük diye daha fazla yakmaz. aksine daha kolay soğutup ısıtacağı için bir süre sonra daha ekonomik olur.. Kendimce fikirlerim böyle.. Kolay gelsin..

Ferhat_72

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi 9 Lite
Meslek
Eczane Teknisyeni
Konular
12
Gree markasina bakabilirsin . Tabiki inverter olmak şartıyla.(kullanan arkadaşlar gayet memnun) Ben 10 yıldır Airfel kullanıyorum ortalama aylık 60 lira ekstradan ödüyoruz. Yalmiz6nendeki inverter değil ve benim ev biraz serin zaten. Eğer para sorun deg diyorsan tabiki Mitsubishi klima al.

cevap için teşekkür ederim kullanmakta olduğunuz airfel marka klima modeli hangisi acaba öğrenebilirmiyim ona göre araştırma yapacağım..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Salonumda 24.000 Btu inverterli Airfell kullanıyorum. yatak odalarında 3 adet 12.000 Btu Bosch. Airfell'den memnunum. KKTC elektirik fiyatlarıyla sizin ordaki bayağı farklı diye fiyat bakımından size yardımcı olamayacağım ama kalite, sessizlil, performans vb bakımından Bosch tercih etmeyin. Airfell şu an için en mantıklısı.. Bir de önereceğim şey eğer 12.000 btu diye düşünüyorsanız onun yerine 18.000 alın.. yada 18 düşünüyorsanız 24'lük alın. Araba gibi düşünün. motoru daha büyük diye daha fazla yakmaz. aksine daha kolay soğutup ısıtacağı için bir süre sonra daha ekonomik olur.. Kendimce fikirlerim böyle.. Kolay gelsin..

cevap için teşekkür ederim evet elektrik ücreti farklı düşündüğüm 12.000 lik oda küçük olduğu için yeter diye düşünüyorum
airfel önde gibi duruyor diğer markalara göre bu arada modeli hangisi öğrenebilirmiyim..

Gurkut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa G
Cihazım
Mi 9
Meslek
I.T
Konular
14
cevap için teşekkür ederim kullanmakta olduğunuz airfel marka klima modeli hangisi acaba öğrenebilirmiyim ona göre araştırma yapacağım..

cevap için teşekkür ederim evet elektrik ücreti farklı düşündüğüm 12.000 lik oda küçük olduğu için yeter diye düşünüyorum
airfel önde gibi duruyor diğer markalara göre bu arada modeli hangisi öğrenebilirmiyim..

Hocam yanlış hatırlamıyorsam bendeki model kodu LTXN71UV1B.. Dediğim gibi 24.000 Btu. Bayağı sessiz. Daha önceleri inverter olmayan 24'lük bosh kullanmıştım. V12 araba motoru kadar ses çıkarıyordu. Akşamları kapattığımızda çoluk çocuk oh be dünya varmış diyorduk :) Madem oda küçük 12'den şaşmayın.

Ferhat_72

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi 9 Lite
Meslek
Eczane Teknisyeni
Konular
12
Hocam yanlış hatırlamıyorsam bendeki model kodu LTXN71UV1B.. Dediğim gibi 24.000 Btu. Bayağı sessiz. Daha önceleri inverter olmayan 24'lük bosh kullanmıştım. V12 araba motoru kadar ses çıkarıyordu. Akşamları kapattığımızda çoluk çocuk oh be dünya varmış diyorduk :) Madem oda küçük 12'den şaşmayın.

çok teşekkür ederim araştıracağım :)

Merhaba yazını okudum gayet başarılı olmuş sonuç itibari ile Baymak alınır diyorsun ve sende memnunsan bir kullanıcı olarak sıkıntı yok demektir
tabiki kullanıma göre farklılıklar gösterecektir oda serin olsa yeter benim için gün boyu çalıştırsam elektrik faturam kabarırmı acaba

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Oncelikle klimayi inverter secmelisiniz. İnverter olmayan bir cihaz surekli calisacaktir inverter ise oda isina gore yavaslayip hizlanacak daha az elektrik tuketecektir. Ayrica 12000 lik inverter cihaz ilk kalkista 16000 lik inverter olmayan cihaza denk gelecektir. Klimayi omurluk istiyorsaniz daikin den sasmayin derim.

Odanizin metre karesine gore kapasite secimi yapmaniz ikinci onemli husus. Eger dusuk btu klima takilirsa hem klima bir ise yaramaz hem cihaz cabuk siser hem bosa para harcamiz olursunuz.

Ucuncu onemli husus dis unitenin takildigi yer. İmkaniniz varsa rahat hava sirkulasyonu yapabilecegi ve direk gunes gormeyen bir yere taktirabilirseniz elektrik tuketiminiz duser cihaz yuksek basinc hatasi vermez.

Saygilar

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Hocam bütçemiz nasıl bilmiyorum ama Mitsubishi electric kesinlikle tavsiye ederim, ben Aralık ayında hem ısınma hem soğuk için aldım 6500e 18000 BTU çok memnunum Mitsubishi orta seviyesi bile diğer markaların üst seviyesine eşdeğer

Hocam birde bu sayfayı inceleyin, konuyu açan ado isimli adem abi TV ve klima konusunda bilgili, size de daha iyi yardımcı olabilir kanımca

Son düzenleme:

Ferhat_72

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi 9 Lite
Meslek
Eczane Teknisyeni