İpucu Kişisel Bağlantı Noktası DNS sorunu çözülmüştür.

serkans674

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan S.
Cihazım
Redmi 4X
Konular
2
Daha önce başka bir konuda soru sormuştum Kişisel Bağlantı Noktası ile internet bağlatısı paylaşırken bilgisayar ve cihazlar DNS sunucu bulamadığından internete giremiyordu(Operatörüm Vodafone, diğer hatlarda bu sorun yaşanıyor mu onu bilmiyorum). Ping attığınızda bağlantı olduğunu görebiliyordunuz. Sorunu bağlanan bilgisayarın ağ ayarlarından elle DNS ekleyerek çözmüştüm.
Forumda da çok aramama rağmen başka bir çözüm bulamamıştım. Sorunun çözümünü şu şekilde buldum.
Ayarlar>Telefon Hakkında>Dahili Depolama Alanı (dört kez tıklayarak açın)>Test ediliyor>Telefon bilgileri 1 veya 2 >Telefon bilgileri> DNS denetimini Aç/Kapat> 0.0.0.0 not allowed yazıyorsa tıklayın 0.0.0.0 allowed olunca telefon DNS otomatik alıyor başka aygıttan internete başka bir ayar gerekmeden bağlanıyorsunuz.
Umarım faydalı olur benzeri sorunu olanlara.

serkans674

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan S.
Cihazım
Redmi 4X
Konular
2
Az önce farkettiğim bir şeyi eklemek istiyorum bilgisayar internete giriyor ama telefon internete girmiyormuş:@
Onuda bağlatı paylaşımını kapattıktan sonra telefon bilgileri menüsündeki en altta gelen daha fazla>veri bağlantısı devre dışı bırak yaptıktan sonra tekrar veri bağlantısını devre dışı bırak seçip etkinleştirerek çözdüm şu anda bir sorun görünmüyor hem bilgisayar hemde telefon internet bağlantısı normal çalışıyor.clap~~
Deneyipte başka problem gören paylaşsın lütfen.

Üst Alt