Soru Kilit Ekranı Bildirimleri..

exelans

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
Redmi 4x
Konular
11
Sevgili miui sever arkadaşlarım size bir sorum olacak, ben kaç tane lockscreen kilit ekranı teması indirdiysem kilit ekranında gelen mesajı hiçbiri göstermiyor takii kiliti açıp tekrar kapatınca, bu sefer ekranda işte şu kadar okunmamış mesajınız var yada mesaj simgesinin üstünde işte kaç tane geldiyse 1- 2 diye yazıyor..o kadar çok tema denedimki hiç istediğim gibi gösteren olmadı..cevapsız çağrılarıda bazıları gösteriyor bazıları göstermiyor...evet sevgili arkadaşlar kilit ekranında kaç tane sms geldiyse bunu göstermemesinin sebebi nedir sizce...orjinal temada sıkıntı yok, ama orjinalide ben sevemedim...

oguzgudelek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
OğuzGüdelek
Cihazım
Mi4 LTE-CU
Konular
7
Arkadasım iyi akşamlar.Bu durumla ilgili bir konu da ben açmıştım forumdan bi arkadaş sağılsın cevap yazdı ve durumun tema ile alakalı olduğunu kilit ekranda bildirim alınca açılmayı desteklemiyor olacağını yazdı daha sonra son gelen stabil güncellemede7.1.1.0 olan yani nelerin değiştiğine baktık bu durumun fixlendiği yazıyordu,ama yine değişen birşey yok..

Oyla:

exelans

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
Redmi 4x
Konular
11
anladım kardeşim sağol..bildirim gelince uyandırma olmasada kilit ekranında gelen mesaj sayısını gösterse yeter...temanın kodlarıyla oynamak lazım oda bizi aşar...

Oyla:

CloserTR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Buğra
Cihazım
MB860
Konular
0
anladım kardeşim sağol..bildirim gelince uyandırma olmasada kilit ekranında gelen mesaj sayısını gösterse yeter...temanın kodlarıyla oynamak lazım oda bizi aşar...
Elinde temanın .mtz dosyası varsa onu winrar ile açıp yapabilirsin, bende başka bir kilit ekranı teması için yapmıştım.

Oyla:

exelans

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
Redmi 4x
Konular
11
Elinde temanın .mtz dosyası varsa onu winrar ile açıp yapabilirsin, bende başka bir kilit ekranı teması için yapmıştım.
mtz yi parçalamakta sıkıntı yokta kodların neresinde düzeltme yapacağımı bılmıyorum...

Oyla:

CloserTR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Buğra
Cihazım
MB860
Konular
0
mtz yi parçalamakta sıkıntı yokta kodların neresinde düzeltme yapacağımı bılmıyorum...
lockscreen dosyasının içindeki theme_values.xml yi notepad ile aç ordaki notification vs. false olanları true yapmayı bir dene, sonra kaydedip temayı tekrar kurarsın.

Oyla:

exelans

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
Redmi 4x
Konular
11
sağol dostum yardımların için ama ordaki kısım true zaten...
<bool name="config_show_status_bar_notification_for_keyguard">true</bool>

Oyla:

CloserTR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Buğra
Cihazım
MB860
Konular
0
kullandığın temanın mesaj sayısı gösterme özelliği yoktur o zaman, aklıma da başka çözüm gelmedi vallahi :D
manifest.xml dosyasını editlemek lazım oda çok karmaşık :(
biraz eski bir resim ama bu tarz bişey mi arıyorsun ? (ablayı görmezden gelelim :D)
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

exelans

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
Redmi 4x
Konular
11
aynı kardeşim bu tarz belki 50 tane kilit ekranı indirdim hiçbirinde göstermezmi...neyse dostum sağol..

Oyla:

oguzgudelek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
OğuzGüdelek
Cihazım
Mi4 LTE-CU
Konular
7
exelans kardeşim burada isen veya diğer arkadaşlar içinde yazayım telefon beklemede iken gelen bildirmlerde (mesaj-bildirim-facebook v.s)ekran uyanmıyor ise ki bende öyleydi
buradaki uygulamayı indirip kurun ve sadece bildirim kategorileri kısmındaki tüm tikleri işaretleyin sorun çözülmüştür.Ram ve pil kullanmayan reklamı olmayan sorunsuz on numara bir program..

Oyla:
Üst Alt