Yardım Kernel Yönetimi Hakkında Bilgi

ysinars

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin Arslan
Cihazım
Mi 6
Konular
15
Merhaba arkadaşlar. Kernel yönetimi hakkında bir takım şeyleri merak ediyorum. Sizlerin yardımına ihtiyacım var. Havoc OS rom kullanıyorum Mi 6 telefonumda. Kernel ayarlarına girdim fakat çok anlayamadım ve internette yeterli bilgi bulamadım. Big ve Little Cpu nedir? Conservative, ondemand, userspace, powersave, performance ve schedutil governorları nedir? Hangisini kullanmalıyım karar veremedim. Big ve Little için ayrı mı aynı mı governor seçmek lazım bilemedim. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. (Genel olarak ihtiyacım hem performanstan kaybetmemek hem de pil tasarrufu sağlamak. Mesela çok oyun oynamak istemiyorum ama pil tasarrufu yaparken hiç bir işlemim de etkilenmesin istiyorum. Oyun oynayacağım zaman performansa almak daha mantıklı olur herhalde.)

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Yok hocam yüklemedim ama cihaz root izinlerini verdiğinden yapabiliyorum illa kernel yüklemem lazım mı çünkü mi roomun kendisinin yok mu
MiRoom da nasıl denemedim ancak stock kernel normalde ayar yapmaya pek izin vermiyor

Oyla:

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
MiRoom da nasıl denemedim ancak stock kernel normalde ayar yapmaya pek izin vermiyor
Hmm hocam ben bu programı açtığım da yetkili kullanıcı hakları verildi yazıyor bu program üzerinden ayar yapabiliyorum

Oyla:
Üst Alt