Yardım Kendiliğinden ram temizleniyor

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
MİUİ harici uygulamanız varmı temizlik için. Normalde bu tarz hareketi kilit ekranında yapabilir. Cihazı rahatlatmak için ama açık olan uygulamayı yapmaması gerekiyor. Ram kullanımı çok fazla ise yapabilir. Bunu şu şekilde kontrol edebiliriz.
öncelikle Activity launcher yükleyin arama yerine memory yazın.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bellek kısmına girin.

Uygulamalar tarafından kullanılan bellek kısmına giriş yapın. Burada uygulamaların ne kadar bellek kullandığını görebilirsiniz. Fazla kullanan bir uygulamanız varsa onu kapatarak denemeye devam edin.

ferhata.agac

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
14
Hiç sorun görünmüyor ekran görüntüsünde ancak kaç uygulama açıkken oluşan kullanım bu hocam? Misal deneyin, bir uygulama kapandığı zaman ekran görüntüsü alın. Bir de güç tasarrufunda kullanıyorsanız kapatın.
Hocam burada 5-6 uygulama falan açıktı arka planda yani normal kullanımda sorun yok birşey oluyor bir anda tüm ram sifirlaniyor bir bakıyorum arkaplanda ki tüm işlemlerim uyutulmuş ve kullandığım uygulama da yeniden başlatıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam böyle görünüyor çok fazla değil mi

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Hocam burada 5-6 uygulama falan açıktı arka planda yani normal kullanımda sorun yok birşey oluyor bir anda tüm ram sifirlaniyor bir bakıyorum arkaplanda ki tüm işlemlerim uyutulmuş ve kullandığım uygulama da yeniden başlatıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam böyle görünüyor çok fazla değil mi
Baya baya ram sorunu var gibi görünüyor hocam. Sık kullanmadığınız ve bildirim almanıza gerek olmayan uygulamaların ayarlarına girip pil optimizasyonu kısmından kısıtlama yapın, en çok kısıtlamayı hangi ayar yapıyorsa onu seçin. Gereksiz uygulamaları kaldırın. Gereksiz sistem uygulamalarını kaldırmak için Xiaomi ADB Fastboot Tools uygulamasını kullanabilirsiniz.

ferhata.agac

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
14
Baya baya ram sorunu var gibi görünüyor hocam. Sık kullanmadığınız ve bildirim almanıza gerek olmayan uygulamaların ayarlarına girip pil optimizasyonu kısmından kısıtlama yapın, en çok kısıtlamayı hangi ayar yapıyorsa onu seçin. Gereksiz uygulamaları kaldırın. Gereksiz sistem uygulamalarını kaldırmak için Xiaomi ADB Fastboot Tools uygulamasını kullanabilirsiniz.
Daha önce de bu şekildeydi bir sorun yoktu acaba bir uygulama hataya neden olmuş olabilir mi ? Yeni bir uygulama falan yüklemedim çünkü.

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
Bellek kullanımınız normal bir sıkıntı yok. Yada kullanan başka bir uygulama yok. Geliştirici seçenekleriniz açıkmı o kısımda MİUİ optimizasyon kısmını bir kontrol edermisiniz.

ferhata.agac

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
14
Bellek kullanımınız normal bir sıkıntı yok. Yada kullanan başka bir uygulama yok. Geliştirici seçenekleriniz açıkmı o kısımda MİUİ optimizasyon kısmını bir kontrol edermisiniz.
Hocam MIUI optimizasyonu açık şuan ama daha önce de açıktı sanırım.

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
Hocam MIUI optimizasyonu açık şuan ama daha önce de açıktı sanırım.
Yani şu durumda cihazda uygulama kaynaklı bir sorun görünmüyor.
Bazı sitelerde pil tasarrufunun kapatılması yada
MİUİ optimizasyonu kapatılarak cihazın yeniden başlatılması belirtilmiş deneyebilirseniz

Son düzenleme:
Üst Alt