Yardım Kendiliğinden ram temizleniyor

ferhata.agac

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
14
Selamün aleyküm.2-3 gündür note 8 pro telefonum kullanırken elimde ram temizliği yapıyormuş gibi oluyor uygulamaların hepsi kapanıyor arkaplanda çalışanlar falan.Mesela elimde telefonla oynarken VPN kullanırken VPN kapanıyor ana ekrana döndüğümde ise bakıyorum launcher de yeniden başlıyor uygulama simgeleri falan yeni yeni yükleniyor.Yada tik tok gibi platformlarda video izliyorum sanki uygulamaya yeniden girmişim gibi başka bir video açılıyor bir anda.Bunu yaparken herhangi bir uyarı falan da yok direk temizleniyor ram.Sorunu yaşayan oldu mu daha önce olmadıysa bile ne önerirsiniz?

abvfarid

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Farid
Cihazım
Xiaomi Redmi 9
Konular
12
Ram dolulugu nasıl?Genelde ram doldukda diger uygulamayı kendi kendine temizliyor,yazılımsal sorun ola bilir

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Ram tüketimi arttığında cihaz bir nevi kendince çözüm üretiyor. Bu tür durumlar için son kullanılanlar ekranında sık kullandığınız uygulamalar açıkken üzerine basılı tutup kilit butonuna dokunmak çare olacaktır.

ferhata.agac

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
14
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ram tüketimi arttığında cihaz bir nevi kendince çözüm üretiyor. Bu tür durumlar için son kullanılanlar ekranında sık kullandığınız uygulamalar açıkken üzerine basılı tutup kilit butonuna dokunmak çare olacaktır.
Ram tüketimi pek fazla değil genellikle 3.1 GB oyun oynarken artıyor sadece bunu başka bir hata yapiyormus gibi geliyor tüm uygulamalarim yeniden başlatılıyor sanki
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ram dolulugu nasıl?Genelde ram doldukda diger uygulamayı kendi kendine temizliyor,yazılımsal sorun ola bilir
Ram pek dolu değil yarı yarıya 12.5 güncellemesini yapalı çok oldu başta böyle bir sorun yoktu yeni başladı.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Geliştirici seçeneklerinden arka plan işlem sınırını kontrol eder misiniz?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Başlatıcıda boş bir alana uzunca basılı tutun. Ayarlarına girin. Aşağıda Hafızayı göster gibisinden bir ayar olacak, açın. Sonrasında son uygulamalar ekranını açınca sağ üstte kalan ram miktarını gösterecek. Oradan bize hiçbir uygulama yokken ve birkaç uygulama açıkkenki ram kullanımının ekran görüntüsünü atın.

hakan0026

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Amazfit verge l
Konular
0
Bende de sosyal medya vs. Den mesaj gelmiyor ancak telefonu gelsede ses calmiyor ...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ferhata.agac

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
14
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Başlatıcıda boş bir alana uzunca basılı tutun. Ayarlarına girin. Aşağıda Hafızayı göster gibisinden bir ayar olacak, açın. Sonrasında son uygulamalar ekranını açınca sağ üstte kalan ram miktarını gösterecek. Oradan bize hiçbir uygulama yokken ve birkaç uygulama açıkkenki ram kullanımının ekran görüntüsünü atın.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-31-05-42-05-300_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2021-08-31-05-42-05-300_com.miui.home.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 20

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Hiç sorun görünmüyor ekran görüntüsünde ancak kaç uygulama açıkken oluşan kullanım bu hocam? Misal deneyin, bir uygulama kapandığı zaman ekran görüntüsü alın. Bir de güç tasarrufunda kullanıyorsanız kapatın.

Üst Alt