Soru Kendiliğinden bootloader kilidinin açılması

kaan200

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
-
Konular
2
Redmi Note 4X cihazıma miui'ın sitesinden miui 9 stabil güncellemesini yükledim ve güncelleyici üzerinden kurdum, her şey sorunsuz geçti bugün gezinirken geliştirici seçeneklerinde gözüme takıldı, mi kilit açma durumunda kilit açıldı yazıyordu. Şimdi aklımı kurcalayan iki şey var. Bu kilidin açılmasının bana zararları, yararları neler? Geri kapatmalı mıyım? Cevaplarınız için teşekkürler.

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Başlık yanlış olmuş hocam bootloader kilidi kendiliğinden açılmaz,aldığınız yer açmıştır...
Açık olduğunda twrp recovery yükleyip,istediğiniz romu yükleme şansınız oluyor...

Oyla:

KutayKaraman

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
19
bootlader kendi kendine açılmaz..Hocamın Dediği Gibi Twrp Rom gibi şeyleri kurabilirsiniz ama bildiğim kadarıyla bootlader açılınca bazı firmalar garantiden çıkartıyor bootladeri açınca

Oyla:

kaan200

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
-
Konular
2
Aldığım satıcı kilidin kapalı şekilde geldiğini ilana da yazmıştı kendisi de söylemişti ben de bişey yapmadım bu kilidi açmayla ilgili nasıl oldu acaba. Peki kapatmalı mıyım bu şekilde kalsa sıkıntı çıkar mı?

Oyla:

ysfakc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Mİ 6
Konular
16
Aldığım satıcı kilidin kapalı şekilde geldiğini ilana da yazmıştı kendisi de söylemişti ben de bişey yapmadım bu kilidi açmayla ilgili nasıl oldu acaba. Peki kapatmalı mıyım bu şekilde kalsa sıkıntı çıkar mı?
Şanslısınız millet acmak icin cebellesiyor;) kapatmayın bir zarari yok faydask cok. Forumda gorevli arkadaşların söylediğine gore delta botloader acik cihazlari garanti disi bırakmiyormus. Deltaysa hic kurcalamayin.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

kaan200

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
-
Konular
2
Anladım hocam garantim olmadığı için çok umrumda değil açıkçası, ne gibi yararları var en işe yarayanları nelerdir? Root atmak ve betaya katılmak için yapılıyor diye biliyordum ben

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Anladım hocam garantim olmadığı için çok umrumda değil açıkçası, ne gibi yararları var en işe yarayanları nelerdir? Root atmak ve betaya katılmak için yapılıyor diye biliyordum ben
Bootloader kilidi açık olduğu zaman telefonda yazılım açısından daha kolay müdahale edilir kapalı iken kısıtlanıyor, imei,room, root brick v.s. :)

Oyla:

KutayKaraman

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
19
valla xioami garantisi yok diye birşey zaten o yüzden kafana takmaman güzel birşey bootlader kilidini açtığında istediğin miui onaylı roma geçebilirsin.china,eu vs vs gibi

Oyla:

kaan200

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
-
Konular
2
Anladım arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum sağolun :)

Oyla:
Üst Alt