Soru Kendi kendine kapanıp açılma

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Telefonu 2.5 yıldır kullanıyorum genel olarak memnunum fakat son zamanlarda telefon açıkken durup dururken kapanıyor defalarca miui ekranında kalıp yeniden başlatıyor 2 dakika boyunca. şuana kadar bu durumu 2 kere yaşadım neden kaynaklanıyor olabilir bilinen bir çözümü var mı donanımsal mı yoksa yazılımsal mı çözemedim

Huseyin4291

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Realme Gt 2 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Bende de dediğiniz gibi bir sorun oluşuyor. İlk defa Kasım gibi oldu ondan beri 10 defa olmuştur cihaz sürekli kendini yeniden başlatıyor. Hard reset attım olmadı ayrıca bu sorun olurken güç tuşu aşırı hassas bir hale geliyor. Basmayı bırakın eliniz temas etse basmış gibi oluyor. Velhasıl güç tuşunun içindeki devrede sıkıntı var bence arada takılı kalıyor o yüzden böyle oluyor. Vaktim, yedek telefonum ve bildiğim sağlam bir tamirci olmadığı için gösteremedim

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Bende de dediğiniz gibi bir sorun oluşuyor. İlk defa Kasım gibi oldu ondan beri 10 defa olmuştur cihaz sürekli kendini yeniden başlatıyor. Hard reset attım olmadı ayrıca bu sorun olurken güç tuşu aşırı hassas bir hale geliyor. Basmayı bırakın eliniz temas etse basmış gibi oluyor. Velhasıl güç tuşunun içindeki devrede sıkıntı var bence arada takılı kalıyor o yüzden böyle oluyor. Vaktim, yedek telefonum ve bildiğim sağlam bir tamirci olmadığı için gösteremedim
Kesinlikle katılıyorum şuan aynı şeyi yaşıyorum ama garip şekilde konu açtığımdan beri yaşamadım az önce tekrar yaşadım güç tuşu parmağımın ısısını hissetse açılıp kapanıyo o derece hassas çözümü nedir acaba Tam da böylesine sıkıntılı zamanda denk geldi bu sorun deprem bölgesinde yaşıyorum allah korusun enkaz altında kalsam çok önemli hayat açısından.

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Güç tuşuna kaba davrandım sertçe bastırdım bir iki tokat attım şuanlık düzeldi. Cihaz eskidi tahminimce içi baya tozlandı

Huseyin4291

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Realme Gt 2 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Öncelikle geçmiş olsun Rabbim hepmizi ve milletimizi korusun. Bende de hala çok nadir de olsa devam ediyor dediğiniz gibi cihaz ufaktan eskiyor ya toz girdi ondan oldu ya da tuşun altındaki devre arızalandı. Sürekli yapana kadar devam sıklaştığı zaman tek çözüm iyi bir tamirci ve parça değişimi. Kesinlikle yazılımsal değil o çok net

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Öncelikle geçmiş olsun Rabbim hepmizi ve milletimizi korusun. Bende de hala çok nadir de olsa devam ediyor dediğiniz gibi cihaz ufaktan eskiyor ya toz girdi ondan oldu ya da tuşun altındaki devre arızalandı. Sürekli yapana kadar devam sıklaştığı zaman tek çözüm iyi bir tamirci ve parça değişimi. Kesinlikle yazılımsal değil o çok net
Amin aynısını düşündüm hocam bende

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Değerli hocalarım söylediğim problem daha fazla nüksetmeye başladı artık tokatlamayla çözülmüyo telefoncuya götürdüm içini açtı güç düğmesinin filmini değişmiş fakat takdığı filmde de aynı problem devam etmiş dediğine göre yüksek ihtimalle anakartdan kaynaklanıyormuş onarmaya çalışırım yarın getir dedi ona göre fiyat çıkarırım dedi. Fakat ben anakartdan kaynaklandığını sanmıyorum tatil beldesindeyim adamların da günahını almak istemem çok iyi iletişim kurdular ilgilendiler fakat biraz kar amacı güdüyo gibime geldi sizce bunun anakartdan kaynaklı olması mümkün mü. Telefonun güç düğmesi kendi kendine basıyo bu da sürekli açılıp kapanmasına neden oluyo açılıştaki miui logosu çok ufaktan hayal ekran oluşturdu 4 5 saat boyunca açılıp kapandığı için kısa zamanda karar vermem lazım şuanlık açılıp kapanmıyo en azından tuş dokunmatik tuş gibi şuan. Ne yapmalıyım size danışmak istedim

Son düzenleme:
Üst Alt