Soru KAYITSIZ REDMI 8 PRO ALSAM kapanır mi ?

Alpazo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Azo
Cihazım
J7
Konular
2
Merhaba arkadaşlar. Burda yeniyim bir kusurum var ise affola ve ilk defa xiaomi telefon alacam. 1700 Tl red mi 8 pro alacam. Ama telefon kayıtsız. Alırsam kapanır mi ? Yeni yasa falan çıkmış 4 ay içinde kapanacaklar diye. Sizce almalı mıyım?

Son düzenleme:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Bile bile kayıtsız bir telefon alıp başımı ağrıtmaktansa daha düşük seviyeli bir telefon alırım daha iyi. Bahsettiğiniz yasayı yazım yanlışlarından dolayı anlayamadım nasıl bir yasadan bahsediyorsunuz ?

Oyla:

Alpazo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Azo
Cihazım
J7
Konular
2
Bile bile kayıtsız bir telefon alıp başımı ağrıtmaktansa daha düşük seviyeli bir telefon alırım daha iyi. Bahsettiğiniz yasayı yazım yanlışlarından dolayı anlayamadım nasıl bir yasadan bahsediyorsunuz ?
Kusura bakmayın hocam. Acele yazacağım diye yanlış yazmışım.
Klonlanmış telefonlar 4 ay içinde kapanacak diye yasa çıkmıştı. 3 ay falan oldu. Yani alacağım bu kayıtsız telefonu kullanabilir duruma getirmek için neler yapmam lazım. Bide kapanma riskleri var mı ?

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Öncelikle yasa dışı olan bu durumun miuiturkiye forumunda konuşulması yasak. Kapanma riski tabiki olur imei düşme riski vs. Bence kayıtsız bir telefon almayın. Gidin yine 2. elini alın ama kayıtsız almayın. Bu arada telefon kayıtsız ise zaten sim kart taktıktan sonra 3 ay kullanım veriyor size daha sonra telefonu Türkiye de kullanamıyorsunuz.

Oyla:

Alpazo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Azo
Cihazım
J7
Konular
2
Kusura bakmayın hocam. Acele yazacağım diye yanlış yazmışım.
Klonlanmış telefonlar 4 ay içinde kapanacak diye yasa çıkmıştı. 3 ay falan oldu. Yani alacağım bu kayıtsız telefonu kullanabilir duruma getirmek için neler yapmam lazım. Bide kapanma riskleri var mı ?
Hocam Istanbul'un göbeğinde bu telefonları satıyorlar. Ayrıca hemen hemen tüm online alışveriş sitelerinde bu cihazlardan(Kayıtsız) satıyorlar. Onlarda sorun olmuyor burda da sorun olmayacağını düşünmüştüm yine de uyarınınız için teşekkür ederim.

Dediginiz gibi 3 ay sonra kapanıyorlar. Ama bazı arkadaşlar kapanmaması için 100 tl ye kayıt ettiriyorlar. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı diye konu açtım. Umarım sorun yoktur..

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Hocam Istanbul'un göbeğinde bu telefonları satıyorlar. Ayrıca hemen hemen tüm online alışveriş sitelerinde bu cihazlardan(Kayıtsız) satıyorlar. Onlarda sorun olmuyor burda da sorun olmayacağını düşünmüştüm yine de uyarınınız için teşekkür ederim.

Dediginiz gibi 3 ay sonra kapanıyorlar. Ama bazı arkadaşlar kapanmaması için 100 tl ye kayıt ettiriyorlar. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı diye konu açtım. Umarım sorun yoktur..
Evet ben sizi gayet iyi anladım 100 tl ye kayıt hakkında ki sorunuzu bu forumda cevaplayamıyoruz maalesef bende hiç yaptırmadım.

Oyla:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Öyle bir haber bende duydum, ama o sıralardaki araştırmamda detayları hakkında net bir bilgiye ulaşamadım.
Sayın bayon durumu çok güzel ve net açıklamış.Bence de kayıt dışı cihazlardan uzak durun, her şekilde sorun yaşamaya devam edeceksiniz.Garanti zaten olmayacak, Şebeke sorunları yaşayacaksınız.Ucuz diye vereceğiniz paranın hepsinin çöpe gitme riskine girmeyin.

Oyla:

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Kapanacak demediler , dedikleri şuydu 250 TL karşılığında tüm klonları yasal kayıtlı yapıcaz dediler.

Bu arada klon imeilerde normal kayıtlı cihazlar gibi kullanmak güç , arkadaş mi 9t aldı klon MIUI 11 geldi diye update yaptı cihaz 2 gün sonra Twrp ekranına attı , açılmıyor. Formatı ayrı dert updatesi ayrı dert

Oyla:

Mentraxmus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
K20 Pro
Konular
6
Redmi 8 Pro'lar illegal yöntem ile imei olmuyor.
Macera aramak yerine düz modelini veya daha iyi modellerini alın hocam.
MTK işlemcili olması bakımından illegal yöntemlerde olmuyor.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Telefon çift hatlı değil mi ? 4 ay sim 1 4 ayda sim2 kullanırsınız yasal olarak toplam 8 ay kullanım hakkınız var. 8 ay sonra kim öle kim kala demişler Yes~~

Oyla:
Üst Alt