Yardım Karşıya ses gitmeme problemi

lyldz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Lütfi
Cihazım
RN 3 Pro
Konular
8
Cihazim 6.10.27 gecelik surumde son 15 gündür karşıya ses gitmeme problemi başladı.. Eskiden samsung s3 zamanında anlatirlardi çok gülerdim şimdi saçma bir şekilde sesim karşıya konuşma esnasında gitmiyor. Kimi zaman konuşmanın 3. Dakikasında kimi zaman 27.dakikasinda.beta grubu üyesiyim. Gecelik güncellemeler Vs geliyor ve hep cihazı güncel tutuyorum.

Sorun neyden kaynaklanabilir. Çok uzun zamandır cihazı fabrika ayarlarına dondurmedim hiç bu halinden çok memnundum. Ama şu son ses gitmeme durumu aşırı derecede rahatsız ediyor beni. Fikri veya bilgisi olan var mıdır?

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lyldz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Lütfi
Cihazım
RN 3 Pro
Konular
8
Konuşma esnasında neredeyse her konuşmada ses kesiliyor bazen ilk dakika da bazen 24.dakikada.video çektim sesli hiç bir sıkıntı yok. Sanırım yazılım surumuyle ilgili

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Konuşma esnasında neredeyse her konuşmada ses kesiliyor bazen ilk dakika da bazen 24.dakikada.video çektim sesli hiç bir sıkıntı yok. Sanırım yazılım surumuyle ilgili

Videoda sorun yoksa, cihazın yedeğini alın. Fabrika Ayarlarına dönün. Yine aynı yaparsa, Rom değiştirip deneyin hocam ;)

Oyla:

lyldz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Lütfi
Cihazım
RN 3 Pro
Konular
8
Fabrika ayarları ise yaramadı hocam. Stabil rom deneyeyim umarım çözülür

Oyla:

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Arkadaşlar bu sorun zaman zaman bende de oluyor karşı taraf belli bir konuşmadan sonra sesimi duymuyor ama ben çok net duyuyorum. Genellikle Miui rom stock ve Miui tabanlı diğer romlarda oluyor. En son Miui.am N Turkdevs romda da oldu. Nasıl bir çözüm bulunabilir.
[doublepost=1520251712,1520251457][/doublepost]sayın lyldz isterseniz konu başlık alanını YARDIM olarak güncellerseniz çözüm bulabiliriz belki

Son düzenleme:
Oyla:

plt_44

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
0
Hocam bende de Mi A1 var bende de karşıya ses gitmeme sorunu var. Bu sorun Oreo ya geçtikten sonra başladı. Demek istediğim belki de sorun MIUI dan değil de android işletim sisteminin uyumsuzluğundan kaynaklanıyor olabilir. Peki siz kulaklıktan konuşma yaptınız mı, onda da kesilme olayı oldu mu, konuşma yaparken kesildi dediğiniz yerde bildirim çubuğuna baktınız mı? Video çekip izlediniz mi cihaz sesi alıyor mu ? Bunlara bakmanızı tavsiye ederim eğer düzelmezse android 8 den kaynaklı olabilir.

Oyla:

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Ben sorunu çözdüm hangi romda olursam olayım ister Miui tabanlı ister AOSP fark etmiyor şayet kernel adiutordan ses optimizasyonu yaptı isem bu sorun oldu. yani deneyerek buldum. veya bu durum kullandığınız ses optimizasyonu editlemesi yapmış costum romda da olur.
Sizde deneyiniz.

Oyla:
Üst Alt