Rehber Kararlı sürüm olan cihazlarda yazı tipi değiştirme(ROOTLU)

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
Arkadaşlar çoğu kişi biliyordur ama yinede anlatım yapmak istedim. Benim gibi kararlı sürüm kullanıp yazı tipini değiştirmek isteyenler için yazı tipi değiştirme nasıl yapılır anlatacağım.
Herşeyden önce cihazımızın yedeğini alalım ne olur ne olmaz
Benim telefonum Mi4 ve sorunsuz bir şekilde oldu

Öncelikle cihaz rootlu olmalı

(Root atınca kararlı sürüme güncellemeler düzenli olarak gelmeye devam ediyor mu bilmiyorum açıkcası, telefonu yeni aldım tam bilgim yok)
Bunun için iki yöntem var;
1-Fonster uygulaması ile,
2-PerAppFonts uygulaması ile.
Ben 1. yöntem olan Fontster uygulamasını anlatacağım diğer anlatım forumda mevcuttur.
1. Yöntem olan
Cihazımıza fontster uygulamasını yükleyelim ve çalıştıralım. Bizden root yetkisi isteyecek root yetkisini verelim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra uygulamaya girelim ve fontlara göz atarak istediğimiz fontu download tuşuna basalım, yes diyelim ve font indirelim. Font arkaplanda inmeye başlayacak, indirme işlemi bitince tekrar bir soru soracak onay verelim. Telefon yeniden başlayacak ve sistem fontumuz değişmiş olacak.

Yükledikten sonraki yazı tipime örnek;

Yazı tipi güzel ama kalınlığı çok ince geldi diyelim ki;
İkinci yöntem olan PerAppFonts uygulamasını yükleyerek ayar yapabilirsiniz. Mesela ben yazı tipini kalınlaştırdım;

İkinci yöntemin anlatımını HsnCnKly arkadaşımızın konusuna bakarak yapabilirsiniz.
http://forum.miuiturkiye.net/konu/perappfonts-uygulamalarin-fontunu-degistirme.3895/

Ayrıca direk ikinci yöntemi yükleyerek de telefondaki bütün yüklü uygulamaların ( "Android Sistemi" uygulaması hariç) hepsini tek tek uygulamanın içindeki yüklü 5-6 font arasından dilediğinizi seçip kullanabilirsiniz. Sistem uygulamalarını PerAppFonts uygulaması ile değiştirdiğiniz taktirde de telefonun her yerindeki yazı tipi değişmiş olacaktır. Dediğim gibi sadece Android Sistemi uygulamasına dokunmadım. çünkü onda extra uyarı veriyor. Telefonun brick olma ihtimaline karşı hiç ellemedim. Deneyen arkadaşlar olursa yazabilir. Zaten diğer bütün sistem uygulamalarını yaparsanız telefonun her yeri değişiyor. Android Sistem uygulamasınının yazı tipini değiştirmeye gerek kalmıyor.

PerAppFonts uygulamasıyla uyguladığım yazı tipi değişiklerinden örnekler ;

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346