Soru Kararlı sürüme dönüş

tgy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bulut
Cihazım
Redmi 5
Konular
46
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce merak edip denemek istedim mi10 yüklemiştim beta olarak. Beklentimi karşılamadı beklediğim gibi bişi çıkmayınca eski global kararlı sürüme geri dönmek istiyorum. Beta yı yüklerken bootloader kilidi açmadım root yapmadım hiç bişi yapmadım kısacası bu siteye girdim beta romu indirdim güncelleme kısmına girip 3 noktadan zip dosyasını gösterdim yükledim. Aynı şekilde kararlı romu indirip betayı yüklediğim şekilde kararlıyı da yükleyebilir miyim bazıları bootloader açacaksın vesaire diyorlardı. Çok saçma geldi ben samsung sony iphone defalarca sürümler değiştim böyle bişi açmadan istiyorsa bunları açmayı çok salakça gelecek ekstra uğraşa sokacak.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce merak edip denemek istedim mi10 yüklemiştim beta olarak. Beklentimi karşılamadı beklediğim gibi bişi çıkmayınca eski global kararlı sürüme geri dönmek istiyorum. Beta yı yüklerken bootloader kilidi açmadım root yapmadım hiç bişi yapmadım kısacası bu siteye girdim beta romu indirdim güncelleme kısmına girip 3 noktadan zip dosyasını gösterdim yükledim. Aynı şekilde kararlı romu indirip betayı yüklediğim şekilde kararlıyı da yükleyebilir miyim bazıları bootloader açacaksın vesaire diyorlardı. Çok saçma geldi ben samsung sony iphone defalarca sürümler değiştim böyle bişi açmadan istiyorsa bunları açmayı çok salakça gelecek ekstra uğraşa sokacak.
Fazla bir zorluğu yok, sadece bootloader kilidi açıp mi flash ile romu yukleyeceksiniz hocam.

Mi5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

tgy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bulut
Cihazım
Redmi 5
Konular
46
Benim anlamadığım neden onları yapıyoruz. normal kilit açmadan nasıl betayı yükledi isem kararlıyı da aynı şekilde yüklemek isterdim saçma geldi. Bunun için pc lazım bana şuan betayı yükler gibi yüklesem brick mi olur cihaz. Bide bootloader kilidini açmak 15 gün mü sürüyor öyle bişi varsa bide onu mu bekleyeceğim. Bide mi 10 sürümünde bu sorunu yaşayan varmı normal mesaj attım arkadaşıma rehber de kayıtlı ilk mesaj attım cevabı bana ayrı bir mesaj olarak ismi yazmadan numara şeklinde gösteriyor ilk mesaj attığım yerden de cevap verilmiyor çok saçma.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
15 gün ya da 3 gün. Yeni cihazlarda 15 gün veriyorlar redmi 5 plusta süre nedir emin değilim. Firmanın politikasi bu şekilde hocam o şekilde geri dönüş yapamazsınız önceki sürümlere maalesef.
Benim anlamadığım neden onları yapıyoruz. normal kilit açmadan nasıl betayı yükledi isem kararlıyı da aynı şekilde yüklemek isterdim saçma geldi. Bunun için pc lazım bana şuan betayı yükler gibi yüklesem brick mi olur cihaz. Bide bootloader kilidini açmak 15 gün mü sürüyor öyle bişi varsa bide onu mu bekleyeceğim.

Oyla:

tgy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bulut
Cihazım
Redmi 5
Konular
46
Peki bunları nasıl yapıcam bu cihazda bootloader kilidi nasıl açılır nasıl başvurulur. Bide rom nasıl atıcam Flash ile linkleri varmı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazdan soğudum valla şuan o kadar saçma aptalça geldik yaptırdıkları işlem.

Geliştirici seçeneklerinden baktımda ekle diyorum böyle bi hata veriyor

Son düzenleme:
Oyla:

tgy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bulut
Cihazım
Redmi 5
Konular
46
Forum çok karışık bişi bulamadım açıkcası biri bana anlatabilir bu cihazda bootloader kilidi nasıl açarım nerden başvuru yapılıyor hangi program iniyor neler yapılıyor bootloader açılınca rom nasıl atılıyor

Oyla:

GameLookTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8
15 gün ya da 3 gün. Yeni cihazlarda 15 gün veriyorlar redmi 5 plusta süre nedir emin değilim. Firmanın politikasi bu şekilde hocam o şekilde geri dönüş yapamazsınız önceki sürümlere maalesef.

Peki bunları nasıl yapıcam bu cihazda bootloader kilidi nasıl açılır nasıl başvurulur. Bide rom nasıl atıcam Flash ile linkleri varmı

Cihazdan soğudum valla şuan o kadar saçma aptalça geldik yaptırdıkları işlem.

Geliştirici seçeneklerinden baktımda ekle diyorum böyle bi hata veriyor

bildiğim kadarıyla buradan açıyorsunuz ama açmak için 15 gün yada 3 gün bekletiyormuş

Forum çok karışık bişi bulamadım açıkcası biri bana anlatabilir bu cihazda bootloader kilidi nasıl açarım nerden başvuru yapılıyor hangi program iniyor neler yapılıyor bootloader açılınca rom nasıl atılıyor

Bootlader kilidi başvuru yaparak açıyorsunuz. BL kilidi uygulama yada başka yazılım yüklemez. Ama rom atmak için fastboot rom yada twrp ile kurmanız şart. Onların da tehlikeli olma olasılığı pek yok.

Oyla:

thelyre

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
11
hocam keşke betaya geçmeden önce kullanıcı yorumlarını okusaydınız. redmi 5 plus kullanıp da betaya geçen onlarca arkadaşımız bulunuyor. ayrıca kararlı sürüme geri dönerken çıkan zorluk xiaomi tarafından kasıtlı yapılıyor. (kullanıcıların eski sürüme geri dönmemesi adına)

forumda bootloader kilidi nasıl açılır, eski rom nasıl yüklenir gibi bilgiler mevcut hocam. ufak bi araştırma yeterli olur.

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60

Konuyu inceleyiniz.

Oyla:

msstss

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Mİ MAX
Konular
12
son sürüm mi flash ile kilidi tekrar kapatıyordu galiba? kapatmayan son sürüm hangisi?

Oyla:
Üst Alt