Soru Karanlık mod sadece amoled ekranlarda mı pil tasarrufu sağlar ?

mm33

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 11 ultra
Meslek
Personal trainer
Konular
53
Yoksa ips lcd ekranlarda da karanlık mod kullanmak pil tasarrufu sağlar mı ?

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
Sağlamaz gibime geliyor. Amoled ekranlar siyah renk için o bölgedeki ledleri kapatıyo ama lcd ekranda yine o ledler siyah için çalışıyor. Pek işe yaramaz gibi. Bu yüzden amoled ekranlar disinda Always on display modları pek tercih edilmiyor.

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Sağlamaz. Lcd ekranlarda pikseller kapanmadigi için her zaman aynı şarjı yer. Güç tasarrufu yapmanın tek yolu parlaklığı azaltmak

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Sağlamaz gibime geliyor. Amoled ekranlar siyah renk için o bölgedeki ledleri kapatıyo ama lcd ekranda yine o ledler siyah için çalışıyor. Pek işe yaramaz gibi. Bu yüzden amoled ekranlar disinda Always on display modları pek tercih edilmiyor.
AOD lcd ekranlarda yanık yapabiliyor hocam ondan tercih edilmiyor. Pil tasarrufuna gelecek olursak dediğiniz gibi lcd panellerde siyahlar için de ledler yandığı için enerji tasarrufu sağlamaz. Ama göze rahat geliyor tabi o açıdan iyi :)

Oyla:

G1912

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökalp
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Müzisyen
Konular
9
Ben bir kaç yerde amoled ekranlarda siyah ton kullanamanın açık tonlara göre daha az pil tükettiğini okudum ama teknik detayları bilmiyorum tabi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

AOD lcd ekranlarda yanık yapabiliyor hocam ondan tercih edilmiyor. Pil tasarrufuna gelecek olursak dediğiniz gibi lcd panellerde siyahlar için de ledler yandığı için enerji tasarrufu sağlamaz. Ama göze rahat geliyor tabi o açıdan iyi :)
Hocam yanık yapmak ekran sararması gibi birşey mi daha öncesinde kullandığım IPS panelli telefon iki kez sararma yapmıştı

Oyla:

mm33

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 11 ultra
Meslek
Personal trainer
Konular
53
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben bir kaç yerde amoled ekranlarda siyah ton kullanamanın açık tonlara göre daha az pil tükettiğini okudum ama teknik detayları bilmiyorum tabi

Hocam yanık yapmak ekran sararması gibi birşey mi daha öncesinde kullandığım IPS panelli telefon iki kez sararma yapmıştı
Demek istedigi ghost screen sorunu.

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28

Bir yerde sürekli aynı şeylerin vs olması o konumdayken cihazın çok ısınması gibi birçok nedenden olabilir hocam şu şekilde
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:
Üst Alt