Yardım Kapasitif Tuşlar Kendiliğinden Çalışıyor

tcivelek61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TURGUT
Cihazım
mi5s plus
Konular
31
Merhaba Bir kaç haftadır telefonumda bir sorun var. Çok sık olmasa da (bazen gün de 1 bazen 2-3 günde bir) telefonumun sol kapasitif tuşu (menü) ve sağ (geri) tuşu kendiliğinden çalışıyor. Şöyle ki diyelim ki ana ekrandayım. Hemen alt ayar menüsü olan araçlar duvar kağıdı ayarlar açılıyor. Bazen de bir uygulamada isem bir kaç kez menü tuşu çalışıyor ve uygulama ayarlarına giriyorum veyahut birkaç kez geri yapıp telefın ana ekrana dönüyor. Bu neden olabilir Telefonumda twrp ve 8.4.19 beta sürümü yüklü Telefonum twrpden önce böyle değildi Ondan olabilir mi veya başka nedeni ne olabilir
Uzun oldu kusura bakmayın

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ottomanwolf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
8
Merhaba Bir kaç haftadır telefonumda bir sorun var. Çok sık olmasa da (bazen gün de 1 bazen 2-3 günde bir) telefonumun sol kapasitif tuşu (menü) ve sağ (geri) tuşu kendiliğinden çalışıyor. Şöyle ki diyelim ki ana ekrandayım. Hemen alt ayar menüsü olan araçlar duvar kağıdı ayarlar açılıyor. Bazen de bir uygulamada isem bir kaç kez menü tuşu çalışıyor ve uygulama ayarlarına giriyorum veyahut birkaç kez geri yapıp telefın ana ekrana dönüyor. Bu neden olabilir Telefonumda twrp ve 8.4.19 beta sürümü yüklü Telefonum twrpden önce böyle değildi Ondan olabilir mi veya başka nedeni ne olabilir
Uzun oldu kusura bakmayın

Cihazda AOSP tabanlı custom rom yüklü mü? Eğer öyle ise tuş ayarlarını kontrol edin. En garantisi cihazı komple sıfırlamak, ıntegral storage dahil silip sıfırdan sorunsuz bir rom kurup test etmek. En sağlıklı yöntem budur. En azından donanımsal mı yazılımsal mı o ayrım yapılmış olur. Eğer düşürme, su teması vs gibi bir durum olmadıysa yazılımsal olabilir.

Oyla:

tcivelek61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TURGUT
Cihazım
mi5s plus
Konular
31
Cihazda AOSP tabanlı custom rom yüklü mü? Eğer öyle ise tuş ayarlarını kontrol edin. En garantisi cihazı komple sıfırlamak, ıntegral storage dahil silip sıfırdan sorunsuz bir rom kurup test etmek. En sağlıklı yöntem budur. En azından donanımsal mı yazılımsal mı o ayrım yapılmış olur. Eğer düşürme, su teması vs gibi bir durum olmadıysa yazılımsal olabilir.
Cevap için teşekkür ederim Telefonumu son zamanlarda düşürmedim veyahut ıslatmadım Sanırım donanımsal Dediğiniz romu bilmiyorum ama miui nin kendi sitesinden geliştirici romu yükledim Normal kullanıcıyım Ama dediğinizi deneyeceğim Boş bir zaman ayırıp Sonuçta bir değişiklik olursa size yazarım Tekrar teşekkür ederim

Oyla:

ulasecgin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ulaş
Cihazım
mi5s plus
Konular
27
aynı sorun bende de vardı sanırım temiz rom kurulumu yapınca düzeldi bu aralar olmuyor artık.

Oyla:
Üst Alt