Soru Kamerada'ki leke

Çetin60

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mücahit
Cihazım
Mi9 se
Konular
22
Kardeşime mi6 aldık kamerasınnda leke var kamerayı değiştirmek istiyorum ama orijinali bulamak zor olduğu için başak bir şekilde temizlenir mi

Kursat06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
2
Eğer leke kameranın sensöründe veya lensindeyse yapabilecek birşey yok. Leke lens camındaysa temizleyebilirsiniz. Dışarıdan alacağanız kamera sensörlerin yan sanayi olma riski çok yüksek orjinalden daha kötü bir fotoğraf kalitesiyle karşılaşabilirsiniz. O yüzden telefon için değişim isteyin yada garantisi varsa garantiye gönderin

Oyla:

Çetin60

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mücahit
Cihazım
Mi9 se
Konular
22
Eğer leke kameranın sensöründe veya lensindeyse yapabilecek birşey yok. Leke lens camındaysa temizleyebilirsiniz. Dışarıdan alacağanız kamera sensörlerin yan sanayi olma riski çok yüksek orjinalden daha kötü bir fotoğraf kalitesiyle karşılaşabilirsiniz. O yüzden telefon için değişim isteyin yada garantisi varsa garantiye gönderin
Hocam peki sizin bildiğiniz orijinal yedek parça varmı telefonu ikinci el aldık

Oyla:

Kursat06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
2
Orjinal parçalar sadece Xiaomi distribütörlüğü yapan garanti servislerinde bulunduğunu biliyorum. Dışarıdan ayrı bir şekilde orjinal olarak satılıyormu bilmiyorum. Eğer siz bulursanız buraya da paylaşabilirmisiniz benimde batarya performansı konusunda sıkıntım var henüz orjinal bir batarya satan bir firma/mağaza bulamadım

Oyla:

Çetin60

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mücahit
Cihazım
Mi9 se
Konular
22
Orjinal parçalar sadece Xiaomi distribütörlüğü yapan garanti servislerinde bulunduğunu biliyorum. Dışarıdan ayrı bir şekilde orjinal olarak satılıyormu bilmiyorum. Eğer siz bulursanız buraya da paylaşabilirmisiniz benimde batarya performansı konusunda sıkıntım var henüz orjinal bir batarya satan bir firma/mağaza bulamadım
Hocam deji batarya güzel site duydum bi araştırın yada besaus'u öneririm gene de sizin bileceğiniz birşey

Oyla:

Kursat06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
2
Teşekkür ediyorum. Deji'yi biraz araştırmıştım 4-6 ay sonra performansı düşüyor diyorlar belli bir süre sonrada orjinalden daha kötü oluyormuş besaus'u duymamıştım.

Oyla:

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
hocam benim telefonumda da yakın zamanda fotoğraflarda leke çıkmaya başladı
lekenin nerede olduğunu da bilmiyorum tam olarak
fakat temizlenebilecek bir yerdeyse acaba ne tarz bir sıvıyla temizlemeliyim
daha önceki telefonumda kasayı açıp lens camını kolonyayla temizlemeye çalışmıştım
ama kolonya kuruyunca leke bırakmıştı
sonra servise gönderdim ücretli olarak temizlediler
şuan ki telefonumun garantisi kalmadı
servislerle de uğraşmak istemiyorum
kendim temizlemek istesem ne tarz bir sıvı kullanmalıyım

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt