Mod Kamera Video Kayıt Ses Kalitesini Arttıran Magisk Modülü

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Stock kamera uygulaması ile yapılan video kayıtlarında ses bit oranı orijinalinde 96 kb/sn dir. Bu da günümüzde oldukça düşük bir oran. Örnek vermek gerekirse bu oran YouTube'da ki 360p videolarda kullanılan bir oran.

Aşağıdaki Magisk modülü stock kameranın video kayıtlarında ses bit oranını Gcam da olduğu gibi 192 kb/sn değerine yükseltiyor.

İndirdiğiniz zip dosyasını Migisk modülü olarak yükleyip, cihazınızı yeniden başlatıyorsunuz. İşlem tamam oluyor.

Author: KewbZ

Ekli dosyalar

• bump_-_192.zip
    8,3 KB · Görüntüleme: 150
Son düzenleme:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Teşekkürler hocam, uyumsuzluk yaşayan cihaz var mı acaba? Varsa nasıl bir tepki oluşturuyor gece gece cihazı bozmayalım şimdi. :)

Hocam ben sadece mi9 da test ettim, bu yüzdende konuyu mi 9 kategorisine açtım. Diğer cihazları blmiyorum ama deneyebilirsiniz, bir sıkıntı olması durumunda magisk modülünü kaldırıp cihazı yeniden başlatırsanız orijinale dönüşecektir.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Hocam ben sadece mi9 da test ettim, bu yüzdende konuyu mi 9 kategorisine açtım. Diğer cihazları blmiyorum ama deneyebilirsiniz, bir sıkıntı olması durumunda magisk modülünü kaldırıp cihazı yeniden başlatırsanız orijinale dönüşecektir.
Mi Max 2 denendi, sorunsuz çalışıyor hocam.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Benim anlamadığım xiaomi neden bu değeri düşük tutuyor bi modül ile yükseltilen bu değeri çok garip.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Benim anlamadığım xiaomi neden bu değeri düşük tutuyor bi modül ile yükseltilen bu değeri çok garip.

Hocam bit rate oranı arttığında akan veri miktarı da artıyor dolayısıyla da ortaya işlenecek daha çok veri çıkıyor. Bu hem işlemciye biraz daha yük bindiriyor hemde sonuçta ortaya çıkan video dosyasının boyunu kabartıyor. Orijinalinde 9 bilgi varsa biz bunu 19 bilgiye çıkartıyoruz.

Sonuç olarak orijinalinde bile, bazı cihazlarda video kaydında aşırı ısınma, donma gibi optimizasyon sorunlarını duyuyoruz forumda, demek ki işlemcinin yükünü hafifletmek ve donmaları takılmaları önlemek için ses kalitesinden taviz veriyor miui, fakat ben kendi adım konuşursam sd855'li cihaz kullanıpta birde video çekerken takılırsa vay gidi vay.

Gcam standart olarak 192 kb/sn kayıt yapıyor her hangi bir takılma yada kasma yaşamıyorum. Fakat gcam da eis çalışmıyor. Bu yüzden video çekerken stock uygulamaya mahkum oluyoruz.

Üst Alt