Sohbet Kamera toz almaması için çözümüm

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Merhaba beyler. Forumlarda sık sık cihazın kamera kısmının toz aldığını, toz almaya müsait olduğunu görür oldum. A4 kağıdı alıp kendi cihazımda denedim ve fark ettim ki gerçekten ciddi bir boşluk var. Ne yapabilirim diye düşünmeye başladım. En son kamera kısmının etrafına ince bir şekilde silikon çekmeye karar verdim ve bence başarılı oldu. Yapmayı düşünen arkadaşlar olursa silikon cihaza zarar vermiyor ve yapışsa bile istediğiniz zaman çıkartabilirsiniz. Zaten bende bir kaç denemede başarılı oldum. Fotoğraflarda da söktüğüm silikonları görebilirsiniz. Kılıf altında da pek belli olmuyor. Belki görüntü olarak rahatsız olan beğenmeyen arkadaşlar olacaktır ama hiç olmazsa kameraya toz kaçmasından ve cihazın açılmasından iyidir.

Ekli dosyalar

• IMG-20200808-WA0005.jpg
    IMG-20200808-WA0005.jpg
    70,4 KB · Görüntüleme: 219
  • IMG-20200808-WA0006.jpg
    IMG-20200808-WA0006.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 219
  • IMG-20200808-WA0007.jpg
    IMG-20200808-WA0007.jpg
    54,9 KB · Görüntüleme: 212
  • IMG-20200808-WA0008.jpg
    IMG-20200808-WA0008.jpg
    52,3 KB · Görüntüleme: 214

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Hocam mantıklı fakat biraz uydurmasyon duruyor gibi. Ancak sizin için sorun yoksa kimin ne düşüneceği önemsiz.
Araya kağıt koydunuz da kağıt içeri geçiyormuydu yoksa sadece arasına mı giriyordu. Bir başka yöntem olarak sadece lensler 4 delik açık kalacak şekilde film yada benzeri bir kaplama yapılabilir, böylece hem görsel olarak daha iyi olacaktır hemde toz kaçma ihtimali sıfıra inecektir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Hocam mantıklı fakat biraz uydurmasyon duruyor gibi. Ancak sizin için sorun yoksa kimin ne düşüneceği önemsiz.
Araya kağıt koydunuz da kağıt içeri geçiyormuydu yoksa sadece arasına mı giriyordu. Bir başka yöntem olarak sadece lensler 4 delik açık kalacak şekilde film yada benzeri bir kaplama yapılabilir, böylece hem görsel olarak daha iyi olacaktır hemde toz kaçma ihtimali sıfıra inecektir.
Hocam kağıt sadece arasına giriyordu ama boşluk her kısımda eşit değildi o yüzden tedirgin olmadım değil. Uydurmasyon olmasının sebebi hem silikon tabancasının ucu ince değildi hemde tabancası bozuktu o yüzden ancak bu kadar başarılı olabildim. Güzel bi tabanca ile gayet estetik yapılabilir. Açıkçası kamerada toz görmektense kılıf altından belli bile olmayan bir silikon görmek daha cazip

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Şimdi Xiaomi Community de biraz dolaştım ve bu note 9 serisindeki toz sorununu yaşayan kişiler oldukça artmış durumda. Xiaomi moderatörleri bu sorunun kronik sayılacağını sorunu yaşayan kullanıcıların satın aldıkları yerden değişim talep etmelerini önermiş.

mtolgae

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
11
Hocam benim aklıma geleni yapmışsınız. Yalnız ben hem ısıya daha iyi dayanıklılık sağlar, hem de siyah olması sebebiyle daha güzel bir görünümü olur diye Siyah Sıvı Conta kullanmayı düşünüyorum. Uygularken yapabilirsem iğne takılmış enjektör ile incecik çekeceğim. Fırsat bulunca uygulayıp videosunu yüklerim.

Ayrıca sizinki ile aynı kılıfı aldım ben de. Aslında pek toz kaçıracak bir şeye benzemiyor bence. Ama garanti olsun diye yine de bahsettiğim uygulamayı yapacağım.

Aslında baştan telefonu elden çıkarmak istedim. Ama çok memnun olduğum için ve alternatifleri de hoşuma gitmediği için (örneğin mi note 10 lite düzgün ekran koruyucu yok ve ekran altı parmak izi okuyucusunu var) kıyamadım.

Kılıfın resimlerini de ekliyorum.

ae001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Note 9S
Konular
3
Hocam benim aklıma geleni yapmışsınız. Yalnız ben hem ısıya daha iyi dayanıklılık sağlar, hem de siyah olması sebebiyle daha güzel bir görünümü olur diye Siyah Sıvı Conta kullanmayı düşünüyorum. Uygularken yapabilirsem iğne takılmış enjektör ile incecik çekeceğim. Fırsat bulunca uygulayıp videosunu yüklerim.

Ayrıca sizinki ile aynı kılıfı aldım ben de. Aslında pek toz kaçıracak bir şeye benzemiyor bence. Ama garanti olsun diye yine de bahsettiğim uygulamayı yapacağım.

Aslında baştan telefonu elden çıkarmak istedim. Ama çok memnun olduğum için ve alternatifleri de hoşuma gitmediği için (örneğin mi note 10 lite düzgün ekran koruyucu yok ve ekran altı parmak izi okuyucusunu var) kıyamadım.

bu kılıfı nerden temin edebiliriz

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4

Hocam bildiğim kadarıyla sıvı conta silikon gibi kolay soyulmaz ve leke bırakabilir. Yoksa benimde aklıma gelmedi değil. Madem yapmayı düşünüyorsunuz kırtasiyelerde tack-it var onu da düşünebilirsiniz. Önemli olan cihaza zarar vermeden bi uygulama yapmak. Bende başta aceba dedim ama ben yurt dışı aldım cihazı. 1950 liraya şu an böyle bi cihaz bulamam sanırım. O yüzden küçük çözümler üretmek zor değil. Kılıf konusuna gelince bence kılıfa çok güvenmeyin çünkü kılıf kamera çıkıntısı ile tamamen temas sağlamıyor. Elinizle kılıfın çıkıntılı köşelerine bastırınca gözlemlersiniz o zaman temas ettiği belli oluyor. O yüzden kamera boşluklarından giren toz yine doğruca kamera kısmına yönelecektir. Dikkat etmenizde fayda var.

mtolgae

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
11
Tack-it ısıya pek gelmiyor bildiğim kadarıyla hocam. kuruyup sertleşiyor. bir de görünümü bozar sanırım.

Veyis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veyis
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
CNC Makine
Konular
26
Kamerayı kapatacak kılıf yok mu alsak da sorun kalksa.

mkm5838

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
rn9s
Konular
1

hocam bu hali ile toz aldı mı cihazınız ?

Üst Alt