Soru Kamera Modu Portlamak Hakkında

Glock1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Glock2
Cihazım
K20
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 13.0.4
Telefon Modeli
Mi9t
Bootloader Kilidi
Açık
Öncelikle herkese hayırlı geceler diliyorum büyüklerim küçüklerim ben bir konuya açıklık getirmek istiyorum şimdi mi9t cihazım var arkadaşımda pocox3 pro var Pocoya elite rom kurduk kamerada video kısmından güzellik bölümüne portre modu geldi romun özelliğinden kaynaklı sanırım ben yıllardır rom kuruyorum tabiki bilmediğimiz bir çok şey mevcut o yüzden sizlere danışmak istedim forumlarda iyi değilim konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın ilk olarak bu port olayı nedir bilmek ögrenmek istiyorum örnek verecek olursak az önce bahsettiğim elite romdaki kamerayı (rom dosyasındaki camera dosyalarını ) mi9t için indirdiğimiz her hangi bir rom dosyasına aktarırsak port edebilmişmi oluyoruz öyle bir şey oluyorsa nasıl oluyorveya bunun farklı bir yöntemi varmıdır mi9t için portre video çekebilimiyiz yardımlarınızı lütfen esirgemeyin internetten telegramdan çok araştırdım olumlu bir sonuç bulamadım şimdiden herkese teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Umarım derdimi anlatabilmişimdir lütfen destek yardımcı olun bana bu konuda

Son düzenleme:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Öncelikle konu açarken konu ile ilgili başlıklar koymaya dikkat etmenizi rica ediyorum. Hem forum düzeni hem de insanların size daha rahat yardım edebilmesi için önemli. Bu ihlalin tekrarı durumunda ceza puanı alırsınız, daha detaylı bilgi için forum kurallarını okuyabilirsiniz. İlk sefere mahsus konu başlığını düzeltiyorum.

Sorunuza gelecek olursak;
Port dediğimiz şey, bir cihaz için yapılmış bir modu, uygulamayı, yazılımı vs. başka bir cihaza uyarlama, uyumlu hale getirme işlemidir. Bahsettiğiniz dosya değiştirme işlemi hata ile sonuçlanacaktır çünkü bahsi geçen mod Mi 9T için uyumlu değil. Uyumlu hale getirilmesi geliştiricilerin uzmanı olduğu bir konu, nasıl yapıldığı hakkında net bilgilere sahip değilim ancak nasıl olmayacağıni biliyorum ve bahsettiğiniz şekilde olmaz ne yazık ki. Öncelik bu modun cihazın donanımı ile mi yoksa yazılımı ile mi desteklendiği. Eğer destek noktası donanım ise mümkün değil, eğer destek noktası yazılım ise bahsi geçen yazılımı da Mı 9T'ye uyarlamak gerekir.

Bilen birisi için belki de kolay ama bilmeyen birisinin öğrenmesi için bu seviyeye gelene kadar çok yol kat etmesi gerekir.

Oyla:

Glock1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Glock2
Cihazım
K20
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle konu açarken konu ile ilgili başlıklar koymaya dikkat etmenizi rica ediyorum. Hem forum düzeni hem de insanların size daha rahat yardım edebilmesi için önemli. Bu ihlalin tekrarı durumunda ceza puanı alırsınız, daha detaylı bilgi için forum kurallarını okuyabilirsiniz. İlk sefere mahsus konu başlığını düzeltiyorum.

Sorunuza gelecek olursak;
Port dediğimiz şey, bir cihaz için yapılmış bir modu, uygulamayı, yazılımı vs. başka bir cihaza uyarlama, uyumlu hale getirme işlemidir. Bahsettiğiniz dosya değiştirme işlemi hata ile sonuçlanacaktır çünkü bahsi geçen mod Mi 9T için uyumlu değil. Uyumlu hale getirilmesi geliştiricilerin uzmanı olduğu bir konu, nasıl yapıldığı hakkında net bilgilere sahip değilim ancak nasıl olmayacağıni biliyorum ve bahsettiğiniz şekilde olmaz ne yazık ki. Öncelik bu modun cihazın donanımı ile mi yoksa yazılımı ile mi desteklendiği. Eğer destek noktası donanım ise mümkün değil, eğer destek noktası yazılım ise bahsi geçen yazılımı da Mı 9T'ye uyarlamak gerekir.

Bilen birisi için belki de kolay ama bilmeyen birisinin öğrenmesi için bu seviyeye gelene kadar çok yol kat etmesi gerekir.
Normal yazılımında bu özellik yoktu romu kurduktan sonra geldi o yüzden port olayı geldi aklıma acaba camera dosyalarını değiştirirsek olurmu diye

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Normal yazılımında bu özellik yoktu romu kurduktan sonra geldi o yüzden port olayı geldi aklıma acaba camera dosyalarını değiştirirsek olurmu diye
Rom'da ki kamera uygulamasının bir hakkindakiler kısmı var mı kontrol eder misiniz? Eğer bir uygulama ise büyük ihtimalle ayrı olarakta paylaşılmış olabilir. Hakkında kısmında uygulamayı yapan kişinin bilgilerine ulaşırsanız moda da ulaşmaniz kolaylasir

Oyla:
Üst Alt