Mod Kamera Filigran Düzenleme/ Değiştirme

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Selamlar arkadaşlar. Sizlere kamera filigranı değiştirmeyi anlatmak istedim. Filigran, kısaca fotoğraf çektiğinizde resmin sol alt kısmında hangi cihazla çekildiğinin yazması durumudur. İhtiyacımız olan dosyalar MT Manager uygulaması ve skrrt.zip dosyası. İkisini de ek olarak ekledim, aşağıdan temin edebilirsiniz. Detaylı ve resimli anlatım yapmak istedim ki, çok az bilgisi olan arkadaşlarımız da kullanabilsin. Bu işlem için Magisk ile ve twrp yüklü olmalıdır. Bazı cihazlarda boot da kalma riskine karşı, twrp üzerinden boot yedeği alabilirsiniz. Elimde MTK işlemcili sadece Note 8 Pro modeli var ancak twrp yüklü olmadığı için deneme şansım olmadı, ancak SD işlemcili cihazlarda sonuç başarılı.

1. MT Manager uygulamasını açın, bu uygulamada sağ ve sol olarak iki alan bulunur. Sağdaki alan çalışma yapacağımız alandır. Bu alanda cihaza attığınız skrrt.zip dosyasını bulun ve üzerine bir kez tıklayın
  2. System klasörüne tıklayın ve alt klasörleri açarak watermark-trzpro.apk dosyasına ulaşın. Üzerine bir kez tıklayarak view tuşuna basın
  3. Açılan yeni pencerede resources.arsc dosyasına bir kez tıklayın ve ikinci sırada yer alan Arsc Editor' e tıklayıp içine girin
  4. En üstte yer alan String pool' a tıklayın ve içine girin
  5. Buradaki alan, cihaz modellerinin filigranlarının yazdığı alandır. Cihazınızı bu listeden bularak üzerine tıklayın ve o bölüme yine büyük harfler ile yeni filigranı yazın. Düzenleme işlemi yaparken en başta bulunan rakamı ve yanındaki : işaretini silmeyin. İşlem bittiğinde üstteki 3 noktaya tıklayarak save tuşuna basın ve kaydedip geri gelin.
  6. Önceki menüye geri geldiğinizde tekrar geri tuşuna bastığınızda Info penceresi açılacak, bu pencerede AUTO SIGN işaretine tik koyarak ok tuşuna basın.
  7. Tekrar geri tuşuna bastığınızda yedinden Info penceresi gelecek, burada ok tuşuna basarak işlemi sonlandırın.
  8. Şimdi işlemleri bitirdiniz, birkaç kez geri tuşuna basarak ana menüye geri gelin ve uygulamayı kapatın.
  9. Magisk uygulamasını açın ve modülü, depolamadan seçerek yüklemeyi yapıp cihazı yeniden başlatın.
  10. Cihaz yeniden başladığında kamera uygulamasına girmeden önce kameranın verilerini temizleyin. Her şey yolunda gittiyse filigran değişmiş olacaktır. Orijinal haline geri getirmek isterseniz, modülü kaldırın, kamera verilerini temizleyin ve cihazı yeniden başlatın.

1. Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• MT MANAGER V2.9.4 [FINAL].apk
    9,2 MB · Görüntüleme: 65
  • skrrt_edition.zip
    9 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Skrrt dosyası düzenlemiş, güncel hali ilk mesaja eklenmiştir

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
bunu modsuzda degisiyoruz diye biliyorum (cc9pro)

Mustafa Araz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mİ 8 SE
Konular
2
Konu için teşekkürler ne zamandır bunu arıyorum benim telefonumda değiştir özelliği yoktu yararlı konu

Üst Alt