Yardım Kamera camı leke sorunu

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Bugün telefonu açıp batarya değiştirdim. Bataryam uzun süredir bitmiş sayılırdı. Batarya işlemini yaptım ve kapağı kapadım. Kamerayla fotoğraf cekmem gerekti ve kamera flu çekmeye başladı. Camına ufak bir nokta kadar toz girmiş. Tekardan açtım pamukla temizledim ve emin olmak için kapak yokken fotoğraf çektim. Odaklama çalışıyordu. Kapağı takınca tekrardan flu çekmeye başladı. O kiri nasıl temizleyebilirim acaba?
Fırça,pamuk ve peçete ile denedim olmadı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca farklı bir twrp sürümü yüklemiştim. Wipe yaparken önceki sürümdeki gibi en üstten 4 taneyi yaptım geçtim. Bu yeni sürümde dahili hafıza üçüncü siradaymis. Normalde beşinci sırada olurdu. Uzun süredir yedekleme yapmadığım fotoğraf ve WhatsApp mesajları silindi. Bunları kurtarmanın bir yolu yoktur sanırım headbang~~;(

Son düzenleme:

Sneijder

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
51
Hocam öncelikler geçmiş olsun.. yedekleme yapılmadan wipe yapılmaz ne olursa olsun yedekleme yapmak gerekir..

Oyla:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Çoğu yedek yine telefonun dahili hafızasına kayıtlıydı. WinRAR uygulamasını zip dosyası olarak paylaşmak gibi saçma bir eylem. Ama benim asıl yoğunlaşmak istediğim kamera problemi. Fotoğraflarım artık silindi,kabullendim onu.

Oyla:

Sneijder

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
51
Çoğu yedek yine telefonun dahili hafızasına kayıtlıydı. WinRAR uygulamasını zip dosyası olarak paylaşmak gibi saçma bir eylem. Ama benim asıl yoğunlaşmak istediğim kamera problemi. Fotoğraflarım artık silindi,kabullendim onu.
Google fotoğraflara bir bakmanızı tavsiye ederim belki otomatik olarak eşitlemiştir cihazınız buluta.. kamera ile ilgili olarak aklıma birşey gelmiyor hocam

Oyla:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Google fotoğraflara bir bakmanızı tavsiye ederim belki otomatik olarak eşitlemiştir cihazınız buluta.. kamera ile ilgili olarak aklıma birşey gelmiyor hocam
Google fotoğraflara Ağustos ayına kadar yedekleme yapmıştım. Son üç ayda çekilen fotoğraflar ve videolar tek silinmiş hocam. Buda teselli armağanı diyelim :)

Oyla:

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Diş macunu veya cif ile kamera önündeki, kapağın üstünde ki koruma camını iyice silin.

Oyla:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Oyla:

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Daha önce denememiş olsam kesinlikle tavsiye etmem. Zamanında htc ve xiaomi telefonumu bu şekilde temizlemiştim ve çok iyi netice aldım. Tabii yine de arkadaşın bileceği şey.

Oyla:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Bantla temizledim içeriden ama o leke dışarıdaymiş. En son bantla kapağın üst tarafından yapınca leke gitti. Dünden beri boş yere kendimi yemişim facepalm~~
Yalnızca parmak izi gibi ufak izler var camda, kamerayı etkilemiyor ama onu cam temizleyici bez ve çok az diş macunu ile temizliyecem.

Oyla:
Üst Alt