Yardım Kamera çalışmıyor

emolowee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
3
Merhaba benim telefonum note 10 pro alalı 1 ay oldu sıkıntısızdı ve ben güncelleme yaptım. Güncelleme sonrası cihaz bir daha açılmadı. Direnç kayıtlı olduğu için güncelleme yapılmaması gerekiyormuş. Gidip tekrar yaptırdım. Şuan telefon sorunsuz çalışıyor ama tek sorun kamera. Kamera ile fotoğraf çekerken ya fotoğrafı mor yapıyor ya da kamera bir daha çekim yapmıyor. Aynı zamanda kilit ekranı açılması da çalışmıyor. Telefonu yeniden başlatınca düzeliyor ancak. Sonra yine gidiyor. Bunun bir çözümü var mı merak ediyorum. Çektiği resimlerden biri ektedir.

Ekli dosyalar

• IMG_20230918_192908.jpg
    IMG_20230918_192908.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 7

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Hocam bu sorun varsa sizin cihaz dirençli değildir. Ya direnç yanlış yapılmış ya da direnç yapılmamış direkt yazılımsal kayıt edilmiş. Ayrıca direnç kayıtlı cihazda güncelleme sorunsuz. Yazılım kayıtlıysa da güncellemeden sonra bilgisayardan modem dosyası flashlamak gerekiyor.

emolowee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
3
Hocam bu sorun varsa sizin cihaz dirençli değildir. Ya direnç yanlış yapılmış ya da direnç yapılmamış direkt yazılımsal kayıt edilmiş. Ayrıca direnç kayıtlı cihazda güncelleme sorunsuz. Yazılım kayıtlıysa da güncellemeden sonra bilgisayardan modem dosyası flashlamak gerekiyor.
Peki ne yapmak gerekiyor bunun hakkında bir bilginiz var mı acaba? Ben telefonu tamire verdiğimde yanlislikla bl kilidini de kapatmıştım. Arka kapağı açıp işlem yaparak çözmüşler. Ama ne işlem yapıldı bilmiyorum. Bana söylenen yeni bir direnc takılması oldu.

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Peki ne yapmak gerekiyor bunun hakkında bir bilginiz var mı acaba? Ben telefonu tamire verdiğimde yanlislikla bl kilidini de kapatmıştım. Arka kapağı açıp işlem yaparak çözmüşler. Ama ne işlem yapıldı bilmiyorum. Bana söylenen yeni bir direnc takılması oldu.
Hocam öncelikle bootloader kilidiniz açık mı değil mi onu tespit edelim. Ayarlar telefon hakkındaya gidip miui sürümüne 7-8 defa tıklayın ve geliştirici seçeneklerini aktif edin. Ardından Ayarlar - ek ayarlar - geliştirici seçenekleri kısmında aşağı indiğinizde Mi Kilit Açma Durumu' nun yanında Kilit Açıldı yazıyor mu söyleyin.

Veya telefonu yeniden başlatın telefon açılırken üstte bir açık kilit işareti çıkıyor mu onu söyleyin.

Üst Alt