Soru Kafamı karıştıran cihaz fiyatları Mi 9 da bulunan sorunlar

samettyyavuz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Bankacı
Konular
5
Arkadaşlar öncelikler merhaba xiaomi ailesine katılmak istiyorum yanlız şöyle bir durum var;

Xiaomi Mi 9 64 gb mavı N11, trendyol ve hespiburada sitelerinde 4350 civarında fiyatlarla TÜRKİYE GARANTİLİ olarak satılıyor muhtemelen global versiyon cihazlar

Xiaomi Mi 9 64 gb mavı Evofone da ise 5500 TL fiyat etiketi var arada yani uçurum gibi birşey var

1- Bu durumda hepsiburada üzerinden almam da herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım buralardan alanlar oldu mu aramızda ?

2- Son olarak Mi9 da forumdan okuduğum kadarıyla parmak izinde bazen zor okuma, bildirim sorunu, şarj sorunu gibi şeyler okudum ve özellikle en çok merak ettiğim şey instagramda story atarken cihazın performansı ne durumda ?

3- Xiaomi mi9 - Xiaomi mi mix3 - Xiaomi mi8 128gb Bu üçünden hangisini önerirsiniz? (fiyatlar neredeyse eşdeğer)

masterx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Yazilim Mühendisi
Konular
0
Bulabildigin en ucuzundan al derim. Cunku evofone (xiaomi türkiye dedikleri) dahil olmak üzere tüm garantiler ithalat garantili demektir. 6-64, 6-128 ler genelde global olur ama kutusunda global (kirmizi renkte yazar) yazmasi gerekiyor. 8-128 olan yani benim kullandigim cihaz china yani global degil tek eksigi band20 (4.5g) ''kirsal'' alanlarda bir tik düsük performans vermesi. Bu cözümsüz degil aslinda LTE yi 3G ye aldiginizda sorun yasamazsiniz hele birde sehir merkezindeyseniz zaten sorun yok.

Parmak izi benim cihazimda gayet stabil calisiyor, bir ipucu ya da püf noktasi vereyim. Ayni parmagi sag sol olarak ayni yere 2 kez okutun yani tek parmak izinde cift dikis yapmis oluyorsunuz buda daha hizli olmasini sagliyor. Bildirim sorunu alistiginiz samsung apple vs.. cihazlardaki gibi bir mantiktan ziyade kisisel yapacaginiz ayarlarla özellestirebilme ile daha islevsel hale geliyor. Yani bildirimi kendinize uygun ayarlarsaniz sorun yasamazsiniz.

3. sorunuzun cevabi cok net : Mi9>Mix3>Mi8

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Mi 9-un tek sorunu yazılımsal sorunlardır. Parmak izi kullanılan camın kalitesine göre değişiyor. Bildirim sorunu MİUİ 10 arayüzünün sorunu yani bu da yazılımsal ve betalarda daha iyi çalışıyor. MİUİ 11 ile kalıcı olarak hall edilecekdir diye düşünüyorum. Şarj sorunundan kastınız ne anlamadım doğrusu. Mi 9-u aylardır kullanıyorum tek şikayetim yazılımı kötü ama unlock yaparak farklı romlarla da o sorunu çözmek oluyor.

Oyla:

Serdar82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Mi9 8GB/128GB
Konular
46
Mi 9-un tek sorunu yazılımsal sorunlardır. Parmak izi kullanılan camın kalitesine göre değişiyor. Bildirim sorunu MİUİ 10 arayüzünün sorunu yani bu da yazılımsal ve betalarda daha iyi çalışıyor. MİUİ 11 ile kalıcı olarak hall edilecekdir diye düşünüyorum. Şarj sorunundan kastınız ne anlamadım doğrusu. Mi 9-u aylardır kullanıyorum tek şikayetim yazılımı kötü ama unlock yaparak farklı romlarla da o sorunu çözmek oluyor.
pardon farklı bır sorum olacak ama bu oyun hızlandırıcıyı kısayol yapamıyorum ılk acarken kabul etmedım sımdı bulamıyorum varmı bıldıgınız bır yontem sımdıden tesekkur ederım

Oyla:

samettyyavuz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Bankacı
Konular
5
evofone dan da alsak başka siteden türkiye garantilide alsak cihazlar heryerde gördüğüm kadarıyla delta garantisiyle satılmakta bu durumda benim satın aldıktan sonra evofone yada diğer sitelerle işim kalmamış oluyor o yüzden ucuz olanı değerlendirmeye daha yakınım.

parmak izi öneriniz gayet mantıklı geldi, bildirim konusunda dediğim ise şöyle yeni güncellemeyi yapan arkadaşlarda ekranda bildirim açılıp ses veya titreşim vermeme olayı varmış (bunun bildirim ayarları menüsünde ayarlarında mevcut aslında orada bir hata yapılmış olabilir arkadaşlarda) bunun dışındada kendi kendine açılma sorunu varmış cepteyken düşündürücü çok faktör var açıkcası
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

unlock yaptığınız da delta garantisi dışında kalmıyor mu bu durumda

instagram perfonmansı nasıl dostum story de videolarda kasma oluyormuş bunuda bir yorum olarak okumuştum

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
evofone dan da alsak başka siteden türkiye garantilide alsak cihazlar heryerde gördüğüm kadarıyla delta garantisiyle satılmakta bu durumda benim satın aldıktan sonra evofone yada diğer sitelerle işim kalmamış oluyor o yüzden ucuz olanı değerlendirmeye daha yakınım.

parmak izi öneriniz gayet mantıklı geldi, bildirim konusunda dediğim ise şöyle yeni güncellemeyi yapan arkadaşlarda ekranda bildirim açılıp ses veya titreşim vermeme olayı varmış (bunun bildirim ayarları menüsünde ayarlarında mevcut aslında orada bir hata yapılmış olabilir arkadaşlarda) bunun dışındada kendi kendine açılma sorunu varmış cepteyken düşündürücü çok faktör var açıkcası

unlock yaptığınız da delta garantisi dışında kalmıyor mu bu durumda

instagram perfonmansı nasıl dostum story de videolarda kasma oluyormuş bunuda bir yorum olarak okumuştum

Unlock yaparsanız evet garantiden çıkıyor artık. Ben yapmak mecburiyyetinde kaldım. Doğrusu ben dubai-den alıyorum telefonlarımı ve bir kere bile servise göndermeli sorunum olmadığı için garantiyi pek takmıyorum.

Kendi kamerasi ile video çekip sosial medyaya atarsanız sıkıştırma alqoritmaları yüzünden video baya bozuluyor. Sosyal medya uyğulamaların kendisi ile video çektinizde bir sorun olmuyor donma kasma gibi şeylere rastlamadım ben.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Fiyat konusu firmadan firmaya değişebilir fakat ayrıca renklerde fark ediyor, satılmayan renkler daha ucuza elden çıkartılmaya çalışıyor. Bazen resmi fransa mağazasında bile böyle bu durum farklı renkler farklı fiyat. Fakat telefonlar arasında bir fark yok.

Parmak izi olayı biraz sıkıntılı evet. En çok kullandığım özellikti fakat bu cihazda nerdeyse hiç kullanamıyorum. Zaten doğru düzgün okumuyor du birde tamperli cam taktık şimdi nerdeyse hiç okumuyor. Tabi parmakların durumuna göre değişir büyük ihtimal , bir doktor yada memur falan olursanız sorunsuz okur parmakları galiba işten dolayı biraz nemli, kirli yada soyulmuş olursa imkanı yol okumuyor. Diyeceksin ki bu normal ama normal değil aynı parmağı asus tıkır tıkır okuyor.

Parmak izi yerine yüz kilidi var, yüzünü gördü an açılıyor. Yüz kilidini çok hızlı yapmışlar saniye sürmüyor cihazın açılması. Fakat buda karanlıkta çalışmıyor.

Dokunmatik bazen nedense kendinden geçiyor, Instagram da falan gezerken bazen iyi çalışmıyor, sağa sola çekiyorsun olmuyor, bazen aşağı yukarı çalışmıyor, ama her zaman değil bazen.

Telefonda daha bir kere bile takılma donma yavaşlama görmedim. Donanım harika ama yazılım felaket.

Son düzenleme:
Oyla:

samettyyavuz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Bankacı
Konular
5
Arkadaşlar mi9 siyah modelini hepsiburadan 4580 tl fiyatla satın aldım fiyat mağaza ya göre düşük olduğundan açıkçası tereddüt ettim ama cihaz çok şükür güzel geldi global versiyon olarak. Türkiye garantili.

Parmak izi okuma gerçekten cok güzel çalışıyor. Nano bir ekran koruyucu taktım arada bir sıkıntı çıkarıyor ama dert degil yüz kilidi jet hızıyla aciyor.

Okuduğum bildirim sorunlari falan hic biri bende yok telefonum son sürüme guncelli suan gayet memnunum.

Cepte acilma durumuda söz konusu degil.

Sarjida gayet iyi 7 saat civari ekran suresi aldim always on display acik bu aradada yeni aldigim icin uygulama yukle et derken gayet iyi bir sure.

Kamerasına

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Arkadaşlar mi9 siyah modelini hepsiburadan 4580 tl fiyatla satın aldım fiyat mağaza ya göre düşük olduğundan açıkçası tereddüt ettim ama cihaz çok şükür güzel geldi global versiyon olarak. Türkiye garantili.

Parmak izi okuma gerçekten cok güzel çalışıyor. Nano bir ekran koruyucu taktım arada bir sıkıntı çıkarıyor ama dert degil yüz kilidi jet hızıyla aciyor.

Okuduğum bildirim sorunlari falan hic biri bende yok telefonum son sürüme guncelli suan gayet memnunum.

Sarjida gayet iyi 7 saat civari ekran suresi aldim always on display acik bu aradada yeni aldigim icin uygulama yukle et derken gayet iyi bir sure.

Kamerasına
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Oyla:

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4

Kamerasına
Hayırlı olsun, sorun yaşamadığınız için sevindim sizin adınıza :)

Oyla:
Üst Alt