Yardım K60 Pro Pil Sorunu

ㅤxㅤ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Volkan
Cihazım
Redmi k60 pro
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
hyperos 1.0.12.0.UMOCNXM
Telefon Modeli
Redmi k60 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar. Ufak bir sorunum var ve bu sorunu yaklaşık 4-5 aydır yaşıyorum. Redmi K60 Pro cihazımı ilk aldığım zamanlarda ilk 3-4 ay mükemmeldi. Yaklaşık 8 saat ekran veriyordu ve performansı gayet güzeldi. O zaman MIUI'nin MIUI kararlı bir ROM kullanıyordum. Tabi o aralar ROM'lar hakkında pek bir bilgim yoktu. Sonra istemsiz bir şekilde telefon sıfırlandı. Sıfırlandıktan sonra üstündeki ROM kalktı sanırım. MIUI 14.0.17 gibi bir ROM'u vardı üstünde ve çok sıkıntılıydı. Ayrıca aşırı pil boşalımı yapıyordu ve bildirimler gitmiyordu. Mesela bir mesajı kopyaladığınızda kopyalandı yazısı ya da bir video izlerken yatayım o da geçerken ki yatayım o da geçildi yazısı. Dakikalarca ekranda kalıyordu. Ondan hariç pil performansı çöp oldu resmen. 8 saat ekran veren cihaz 4 saate kadar düştü. Ve hiç kullanmamama rağmen uygulamaların pil boşalımına neden olduğunu fark ettim. Arka planda işlem sınırını da kapattım ama yine bir fayda olmadı. Pil tasarrufu da kullandım yine aynı. En son ben de yazılımdan kaynaklıdır diye Hyperios yüklettim. Yüklemiş olduğum Hyperios'u da görüyorsunuz. Ben bu işlerden çok fazla anlamıyorum ama biri rica etsem yardım edebilir mi? Çünkü gerçekten canımı sıkmaya başladı. Normalde telefon iyi bir cihaz ama nedense çok fazla pil boşalım oluyor. Hiç kullanmadığım açmadığım uygulamalar pil boşalımına neden oluyor. Ekranda görmüş olduğunuz uygulamaları mesela 4-5 saat içerisinde hiç açmamama rağmen pil boşalımına neden oluyor diyor. Ön belleği temizliyorum falan. Yine aynı yine geliyorlar. Bu durumu benden hariç yaşayan var mı? Ya da Hyperios'tan Mia'ya geri mi dönmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-09-21-06-12-16-093_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2024-09-21-06-12-16-093_com.miui.securitycenter.jpg
    530,5 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_2024-09-21-06-12-19-901_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2024-09-21-06-12-19-901_com.miui.securitycenter.jpg
    344,6 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_2024-09-21-15-08-24-948_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-09-21-15-08-24-948_com.android.settings.jpg
    250,1 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_2024-09-21-13-50-19-660_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2024-09-21-13-50-19-660_com.miui.securitycenter.jpg
    507,1 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_2024-09-21-01-04-17-524_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2024-09-21-01-04-17-524_com.miui.securitycenter.jpg
    516,8 KB · Görüntüleme: 7

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Ben de K60 pro kullanıyorum şu an aktif olarak eu 14.0.25 kullanıyorum.
Hyperos romları oyun performansını beğenmediğim için bıraktım cihaz en iyi performansı çıkış yaptığı Android sürümünde veriyor. Temiz kurulum ile MIUI sürüme geri dönmek hem pile katkı sağlar hem de her şey daha verimli çalışır.

Oyla:

ㅤxㅤ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Volkan
Cihazım
Redmi k60 pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de K60 pro kullanıyorum şu an aktif olarak eu 14.0.25 kullanıyorum.
Hyperos romları oyun performansını beğenmediğim için bıraktım cihaz en iyi performansı çıkış yaptığı Android sürümünde veriyor. Temiz kurulum ile MIUI sürüme geri dönmek hem pile katkı sağlar hem de her şey daha verimli çalışır.
Doğru gibi peki hocam MIUI hangi sürümü

Oyla:

ㅤxㅤ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Volkan
Cihazım
Redmi k60 pro
Konular
2
Final sürüm gayet iyi zaten eu sitesinde de sadece son sürüm mevcuttu.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam bende bu sürüme geçmeyi düşünüyorum android 13 mü 14 mü oluyor 14.0.25. birde şarj olarak nasıl gidiyor bu sürümde ortalama kaç saat ekran alıyorsunuz oyun oynarken ve oynamazken ki sürerler ne kadar cevaplarsaniz çok sevinirim

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Hocam bende bu sürüme geçmeyi düşünüyorum android 13 mü 14 mü oluyor 14.0.25. birde şarj olarak nasıl gidiyor bu sürümde ortalama kaç saat ekran alıyorsunuz oyun oynarken ve oynamazken ki sürerler ne kadar cevaplarsaniz çok sevinirim
Android 13 bu sürüm TWRP değiştirmeyi unutmayın romu kurduktan sonra A13 TWRP de şart. Ekran süresine hiç bakmadım doğrusu genelde 120 fps PUBG oynadığım için şarjım epey az gidiyor benim. Ancak HyperOS'a göre pil performansı iyi bu çok bariz belli.

Oyla:

ㅤxㅤ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Volkan
Cihazım
Redmi k60 pro
Konular
2
Android 13 bu sürüm TWRP değiştirmeyi unutmayın romu kurduktan sonra A13 TWRP de şart. Ekran süresine hiç bakmadım doğrusu genelde 120 fps PUBG oynadığım için şarjım epey az gidiyor benim. Ancak HyperOS'a göre pil performansı iyi bu çok bariz belli.
Sağ olun hocam teşekkürler yalnız Ufak bir sorun var twrp kurma konusunda hiçbir bilgim yok YouTube'daki videolarda çok detaylı değildi ayrıca en son yazılım için telefoncu bir arkadaşa gitmiştim o da bu modele twrp kurulamadığını söylemişti yani bu modellere sözde tvrp kurulmuyormuş twrp'nin sitesinde de baktığımda redmi k60 pro için bulamadım hep eski cihazların twrp modelleri gözüküyordu ekstra bir soru hocam PC olmadan sürüm düşürebilir miyiz

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Sağ olun hocam teşekkürler yalnız Ufak bir sorun var twrp kurma konusunda hiçbir bilgim yok YouTube'daki videolarda çok detaylı değildi ayrıca en son yazılım için telefoncu bir arkadaşa gitmiştim o da bu modele twrp kurulamadığını söylemişti yani bu modellere sözde tvrp kurulmuyormuş twrp'nin sitesinde de baktığımda redmi k60 pro için bulamadım hep eski cihazların twrp modelleri gözüküyordu ekstra bir soru hocam PC olmadan sürüm düşürebilir miyiz
Bilgisayar olmadan sürüm düşürmek TWRP ile mümkün. Önce Android 13 rom dosyası kurulacak ardından yeniden başlatmadan TWRP ana ekranına dönülüp Android 13 TWRP kurulacak. Burada TWRP paylaştım iki sürüm için de mevcut konu altında kurulum yöntemleri de var. Benim bilgisayarım yok tüm işleri TWRP ile yapıyorum. Bazı dirençli cihazlara TWRP atılmıyor yalnız direnç hatasından kaynaklı sorun olabiliyor. Bilgisayarınız varsa romu bat dosyası ile kurup geçebilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt