HyperOS K60 pro için yardım lazım HypreOS

ㅤxㅤ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Volkan
Cihazım
Redmi k60 pro
Konular
1
S.a beyler ilk 2-3 ayda günde 2-3 saat oyun oynamama rağmen 7.30-8 saat ekran veren telefon(redmi K60 pro çin) şimdi oyun oynamama rağmen 5 saati zor görüyor oyun oynadığım zaman 4 e kadar düşüyor
İkinci sorun ise şu. Telefonda çok salak, saçma sorunlar çıkmaya başladı. Örneğin, bir metin kopyalarken ki kopyalandığı yazısı dakikalarca ekranda kalıyor. Ya da YouTube'dan bir şeyleri izlerken, ya da herhangi bir platformda bir video izlerken, yatay moda geçilirken, yatay moda geçilirdiği yazısı dakikalarca ekranda kalıyor. Aynı şekilde ön belleyi temizlediğimde ya da farklı bir uygulamanın 1-2 saniyelik bir bildirimi dakikalarca, 5 dakikaya kadar falan ekranda kalıyor. Ve bu durumdan gerçekten çok sıkılmaya başladım. Bu sorunu nasıl çözebilirim bilmiyorum. Telefon hakkında ekran SS leri bırakacağım. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum. HyperOS yüklemeyi düşünüyorum. Ama telefon çin modeli olduğu için, globali olmadığı için, bu konuda az seçeneğim varmış. Ve ben bu konulardan hiç anlamıyorum. Telefoncular da biraz sahtekar olduğu için ve bulunduğum noktada gerçekten bu işten hiç anlamayan insanlar olduğu için, istediğim bir şeyin tam tersini de yapıyorlar. Kendi istedikleri ya da anlayabildikleri bildikleri kadar bir yazılım yüklemeyi tercih ettilerini, söylediler bana. Benim, içim rahat etmediği için kabul etmedim. Sizden ricam, beni yönlendirmeniz.
(NOT: bu sorunlar istemsiz bir sıfırlanmadan sonra oluştu)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-07-06-16-40-28-827_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-07-06-16-40-28-827_com.android.settings.jpg
    397,4 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_2024-05-18-23-51-39-789_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2024-05-18-23-51-39-789_com.miui.securitycenter.jpg
    262,5 KB · Görüntüleme: 7

Eren KS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
XM 12 -- CUPID
Meslek
Gemi İnşaat
Konular
9
Hocam pilin sebebini bilmem ama bu bildirilerin ekranda kalması güncelleme veya format ile çözülebilir ki öyle de istiyorsunuz heralde
Telefonda custom eu rom var PC yardımı ile güncelleme yapabilirsin
Eu sistemi değiştirmesiyle twrp ile de uğraşmana da gerek yok ister formatlı ister formatsız kurulum yapılabilir fakat benim tavsiyem ille gün elleme yapıcam diyorsanız format atarak yapın derim
Bu konuda ben yardımcı olabilirim hocam

2201123G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Öncelikle cihaz direnç kayıtlıysa TWRP ile işlem yapmak herhangi bir sorun yaratmaz.

Kullanılan rom sürümü çok eski.

Hyperos veya eu için daha güncel bir MIUI sürümü gerekli.
Hyperos romların oyun performansı zayıf.
Ben kendim yaptığım testlerde en iyi performansı eu 14.0.25 ile aldım.

Size tavsiyem temiz kurulum ile MIUI final sürüme geçiş yapın aşağıda link bırakıyorum.

Ayrıca ekranda bildirim kalması işlem yapma süresi ayarı nedeniyle olabilir.

Ayarlar uygulamasını açıp arama kısmına işlem yapma süresi yazın. Farklı bir seçenek işaretliyse varsayılana çekin veya yükseltip kapatıp açıp tekrar varsayılan yapın.

ㅤxㅤ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Volkan
Cihazım
Redmi k60 pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam pilin sebebini bilmem ama bu bildirilerin ekranda kalması güncelleme veya format ile çözülebilir ki öyle de istiyorsunuz heralde
Telefonda custom eu rom var PC yardımı ile güncelleme yapabilirsin
Eu sistemi değiştirmesiyle twrp ile de uğraşmana da gerek yok ister formatlı ister formatsız kurulum yapılabilir fakat benim tavsiyem ille gün elleme yapıcam diyorsanız format atarak yapın derim
Bu konuda ben yardımcı olabilirim hocam

2201123G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam yapılış kısmında sorun yaşıyorum pc olmadığı için yada detaylı video paylaşan bir kanal göremedim o yüzden yanlış bir şey yapıp da cihazı çökertmek istemiyorum çin modeli diye de çoğu rom işe yaramıyormuş o yüzden çok kararsızım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Öncelikle cihaz direnç kayıtlıysa TWRP ile işlem yapmak herhangi bir sorun yaratmaz.

Kullanılan rom sürümü çok eski.

Hyperos veya eu için daha güncel bir MIUI sürümü gerekli.
Hyperos romların oyun performansı zayıf.
Ben kendim yaptığım testlerde en iyi performansı eu 14.0.25 ile aldım.

Size tavsiyem temiz kurulum ile MIUI final sürüme geçiş yapın aşağıda link bırakıyorum.

Ayrıca ekranda bildirim kalması işlem yapma süresi ayarı nedeniyle olabilir.

Ayarlar uygulamasını açıp arama kısmına işlem yapma süresi yazın. Farklı bir seçenek işaretliyse varsayılana çekin veya yükseltip kapatıp açıp tekrar varsayılan yapın.
Hocam benimle aynı cihazı kullanan bir arkadaş vardı ss leri buraya bırakıyorum arkadaş yüklediği hyperos un gayet güzel olduğunu ve stabil çalıştığını söyledi size zahmet sizde bakar mısınız

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1720357419332.jpg
    FB_IMG_1720357419332.jpg
    29,7 KB · Görüntüleme: 0
  • Screenshot_2024-07-07-16-03-45-742_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2024-07-07-16-03-45-742_com.facebook.katana.jpg
    830,5 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
Üst Alt