Sohbet K20 pro ekran yenileme hiz 75hz

mateseko

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
K20 PRO Mİ 12T
Konular
2
Eu rom ile yeni guncellemede ekran yenileme hızı 75hz olarak gelicek şuan test ediyorlar isteyen kurup deniye bilirler ben trwp halen yukliyemedigim için deneme fırsatım olmadı

Redmi K20 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cmdapple

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
0
Merhaba,

Dün akşam saatlerinde mi 9t cihazıma 75hz işlemini yaptım. Gayet başarılı. Ekranda herhangi bir renk bozulması yok ve pürüzsüz. Buna alıştıktan sonra 60hz gerçekten berbat gelicek. :)

Kaynak:
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kaynak Duzeltme:

mateseko

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
K20 PRO Mİ 12T
Konular
2
Merhaba,

Dün akşam saatlerinde mi 9t cihazıma 75hz işlemini yaptım. Gayet başarılı. Ekranda herhangi bir renk bozulması yok ve pürüzsüz. Buna alıştıktan sonra 60hz gerçekten berbat gelicek. :)

Kaynak:
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kaynak Duzeltme:
Hafta sonu başka bilgisayardan trwp yüklemeyi yaparsam bende kurcam hissedilir derecede fark olduysa çok iyi 90hz de olucak kademe kademe yapılacağını okumustum nasıl yol izledin anlatirmisin

cmdapple

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
0
Merhaba,

Öncelikle forumda daha yeniyim yanlışım olursa affola :) Sıra ile anlatmam gerekirse.

1- cihazı unlock hale getirdim.
2- Forumda mi 9t alanında tek tıkla twrp kurulumu ile ilgili bir tool mevcut onu kurdum. (Yapanın ellerine sağlık)
3- magisk dosyasını twrp üzerinden kurdum.
4- yukarıda paylaşmış olduğum xda sayfasından gerekli launch.. apk uygulamasını telefonuma kurdum.
5 - ve 75hz dosyasını flashladım. Tabi orjinal dtbo.img dosyasını yedekledim. Bunuda youtube'da xda'nın mi9 için çektiği video üzerinden yaptım.
6- sonrasında restart ettim. 75hz :) bugün test etmiş oldum açıkçası gayet iyi. xda da bazıları yeşil renk vs bahsetmiş açıkçası farketmedim.

Not: 2. aşamada twrp kurdum ama cihaz açıldıktan sonra twrp boot ekranını açamadım yada tuş kombinasyonunu beceremedim. Tekrar toolu kullanarak twrp kurdum. Twrp açılınca daha önce telefona atmış olduğum magisk.zip dosyasını kurdum.

Bu anlatılanlar xiaomi mi 9t için geçerlidir. Hatırlatmakta fayda var. Farklı sonuçlarda alınması muhtemel dikkat etmek gerekir.
miui global 10.3.10 versiyonu yüklüdür.

Umarım faydası olur. :)

mateseko

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
K20 PRO Mİ 12T
Konular
2
Bataryada düşüş oldu mu gozlemliye bildin mi

cmdapple

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
0
Bataryada düşüş oldu mu gozlemliye bildin mi

Cok az oldu. Yani oyun oynamam genelde sosyal medya youtube kullanırım. Aynı kullanımda 60hz %70 kalıyorsa bunda %65 gozlemledim. Ama konusmak için bence erken.. 90hz sadece denerim çıkarsa bence 75hz ideal bu arada..

Üst Alt