Rehber JBart ile MIUI Romlara Türkçe Dil Ekleme - Videolu Anlatım

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
Cvp: JBart ile MIUI Romlara Türkçe Dil Ekleme - Videolu Anlatım

semihus pid=15733 dateline=1420636745' Alıntı:
Stable romlara ekleme yapabiliyor muyuz acaba?

Evet, yapabilirsiniz.

seyyahtayfa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
HiddeNKinG' Alıntı:
MIUI Romlara nasıl Türkçe dil ekleyeceğinizi bu videolu anlatımda bulabileceğiziz gibi gerekli dosya ve extra anlatım bilgilerine aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-Miui-V5-Turkce-Dil-Ekleme-HG-Anlatim.html

http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-Miui-Romlara-jbart-ile-Turkce-dil-ekleme.html

Bu anlatım Sitemiz üyelerinden @A.Skywalker Nickli arkadaşımız tarafından yapılmıştır kendisine çok teşekkür ederiz.

[youtube]1VL-FqLK110[/youtube]

Eğer sizlerde herhangi bir incelemenizi, anlatımlarınız ve buna benzer çekimleri MIUI Türkiye Youtube Kanalına eklemek isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılar

iyi günler. bende mi4 var. türkçe dili eklemek istiyorum. jbartı yükledim ve türkçe dil paketinide yükledim. ama bunu cihaza nasıl yükleyeceğim videodan tam olarak anlayamadım. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
seyyahtayfa' Alıntı:
HiddeNKinG' Alıntı:
MIUI Romlara nasıl Türkçe dil ekleyeceğinizi bu videolu anlatımda bulabileceğiziz gibi gerekli dosya ve extra anlatım bilgilerine aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-Miui-V5-Turkce-Dil-Ekleme-HG-Anlatim.html

http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-Miui-Romlara-jbart-ile-Turkce-dil-ekleme.html

Bu anlatım Sitemiz üyelerinden @A.Skywalker Nickli arkadaşımız tarafından yapılmıştır kendisine çok teşekkür ederiz.

[youtube]1VL-FqLK110[/youtube]

Eğer sizlerde herhangi bir incelemenizi, anlatımlarınız ve buna benzer çekimleri MIUI Türkiye Youtube Kanalına eklemek isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılar

iyi günler. bende mi4 var. türkçe dili eklemek istiyorum. jbartı yükledim ve türkçe dil paketinide yükledim. ama bunu cihaza nasıl yükleyeceğim videodan tam olarak anlayamadım. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Jbart size Türkçe dil eklenmiş bir rom oluşturacak. Onun da diğer indirdiğiniz ve yüklediğiniz romlardan hiçbir farkı yok. Aynı şekilde yükleyeceksiniz.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

dommebeli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0
Öncelikle emeğiniz için teşekkürler. Bir arkadaş sormuş ama ben de sorayim, V6 romlara uygulanabiliyor mu?

Sent from my MI 4W using Tapatalk

ozozka_n

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
özgür
Cihazım
redmi note 3
Konular
2
merhabalar android konusunda cok yabancı degilim ama miui konusunu yeni yeni çözmeye çalısıyorum. sordugum soru mantıklı gelmeyebilir. almıs oldugum bir telefon var henüz elime ulaşmadı ama geldiginde sorun yasamamak için bütün forumu detaylı inceliyorum.
aldıgım telefon redmi note 3. biliyorum ki Türkce dil destegi olan global sürüm bir rom henüz cıkmadı.
Türkçe menü için bu sebeple 2 secenegim var. ya bu romu yükleyecegim yada jbart ile orjinal roma patch yapacagım. aslında orjinali yamalamak daha mantıklı geliyor cünkü diger romda parmak izi okuyucuda falan sorun yasanlar var henüz düzeltildi mi bilmiyorum.
kafama takılan ise j bart ile yama yapınca sanırım güncelleme sonrası orjinal dile geri dönüyor. ve ben her seferinde yeniden ugrasmak istemiyorum. Androidde gelen güncellemelerimi cok mantıklı bulmuyorum o sebeple sürekli güncelleme yapmıyorum. Peki miui telefonum için bu güncellemeleri kapatıp kullanma imkanımız var mıdır? bana ne gibi avantaj ve dezavantaj getirir. yardımcı olursanız memnun olurum

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
merhabalar android konusunda cok yabancı degilim ama miui konusunu yeni yeni çözmeye çalısıyorum. sordugum soru mantıklı gelmeyebilir. almıs oldugum bir telefon var henüz elime ulaşmadı ama geldiginde sorun yasamamak için bütün forumu detaylı inceliyorum.
aldıgım telefon redmi note 3. biliyorum ki Türkce dil destegi olan global sürüm bir rom henüz cıkmadı.
Türkçe menü için bu sebeple 2 secenegim var. ya bu romu yükleyecegim yada jbart ile orjinal roma patch yapacagım. aslında orjinali yamalamak daha mantıklı geliyor cünkü diger romda parmak izi okuyucuda falan sorun yasanlar var henüz düzeltildi mi bilmiyorum.
kafama takılan ise j bart ile yama yapınca sanırım güncelleme sonrası orjinal dile geri dönüyor. ve ben her seferinde yeniden ugrasmak istemiyorum. Androidde gelen güncellemelerimi cok mantıklı bulmuyorum o sebeple sürekli güncelleme yapmıyorum. Peki miui telefonum için bu güncellemeleri kapatıp kullanma imkanımız var mıdır? bana ne gibi avantaj ve dezavantaj getirir. yardımcı olursanız memnun olurum
Romu yükleyebildikten sonra sorun yok. Otomatik güncellemeleri açmazsanız güncelleme yapmaz.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Lütfen konuyla uzaktan yakından ilgisi olmayan mesajlar yazmayınız. Kendiniz de demişsiniz 2 tane konu açtım diye. Hatta 2 tane açmanız bile abes. Bilenler zaten o cevap yazacaktır, alakasız bir konuya yazmanın mantığı nedir?

Sent from my MI PAD using Tapatalk

gnys

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samsun
Cihazım
redmi not 9 pro
Konular
46
Hocam videoyu yenileme şansınız var mı malum çok şey değişti bizlerde bazı konularda acemi olduğumuz için yeni güncel video ön numara olur...
Şimdiden saygılar....

Adeministrator

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Discovery
Konular
1
anlatımınızdaki gibi le 2 x520 için hazırlanan miui 8 android 6.0.1 roma Türkçe dil ekledim ancak romun boyutu da düştü. (deodex yaptığım için düştü sanırım) Ayrıca 1 , 5, 9 gibi birkaç apk decompile edilemedi diye hata vermişti. Sonra derledim. Orjinal romun ilk açılışı 20 - 30 dk gibi sürüyordu ama benimki sanırım bootloopda kaldı. Öneriniz var mı?

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
anlatımınızdaki gibi le 2 x520 için hazırlanan miui 8 android 6.0.1 roma Türkçe dil ekledim ancak romun boyutu da düştü. (deodex yaptığım için düştü sanırım) Ayrıca 1 , 5, 9 gibi birkaç apk decompile edilemedi diye hata vermişti. Sonra derledim. Orjinal romun ilk açılışı 20 - 30 dk gibi sürüyordu ama benimki sanırım bootloopda kaldı. Öneriniz var mı?
Frameworklar eksik kaldığı için toplamada hata alırsınız bu anlatimdaki gibi rom dosyanızın içindeki frameworklari çekin apktool ile oluşturun..
https://forum.miuiturkiye.net/konu/miui-icin-apktool-kullanimi.2583/..

Xiaomi Redmi Not 3 MULTİROM 7.2.9

Üst Alt