Haber İstanbul Bilişim konkordato ilan etti.

Türkiye’deki faaliyetlerine 2002 yılında başlayan şirket bir süredir stok sorunu ile gündemdeydi. Kullanıcılar sipariş verdiğinde ürünlerini teslim alamazken, siparişi iptal ederek para iadesi istediklerinde ödemenin yapılmadığını dile getiriyor.

İstanbul Bilişim’den konuyla alakalı bir açıklama geldi!

KAMUOYU BİLGİLENDİRME

İstanbul Bilişim, 2002 senesinden bugüne, Türkiye genelinde e-ticaret sektöründe ve 160 çalışanı ile tüm Türkiye’yi kapsayan hizmet anlayışıyla çalışmaktadır. Son dönemde ülkemizde yaşanan kur dalgalanmaları ve ardın dan tüm dünyayı saran Covit-19 salgını ile dünya genelinde üretim, tedarik ve lojistik sıkıntısı yaşanmıştır, bunun akabinde oluşan aksaklıkları fırsat bilen bazı kötü niyetli kişiler ve çıkar amaçlı gruplar yüzünden sosyal medya da çıkan şirketimiz aleyhine propagandalar yüzünden şirketimiz çok zorlu bir sürece gelmiştir. Konuya vakıf olmayan tek amacı firmadan değişik yollarla kazanç sağlamak veya karalama olan kişiler yüzünden müşterilerimiz gereksiz bir panik içerisinde firmamız aleyhine haksız bir takım yaptırımlar sağlanması için icra vs.. gibi süreçleri kanuni zamanından önce uygulayarak bankalar nezdinde hareket kabiliyetimizide yitirmemize neden olmuştur. Şirketimiz bu sebeplerden dolayı gereken likiditeyi sağlamak konusunda zorlanmaya başlamıştır. Bu süreç ticari faaliyetlerimizi etkiler hale gelmiştir.

Piyasa koşullarına göre faaliyetimize devam etmek, ödeme yapımızda sürdürülebilir değişiklikler yapmak, yasal süreçleri düzenlemek adına Yönetim Kurulu kararı ile yeniden yapılandırma süreci başlatılmıştır. Bu kapsamda, yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine konkordato talepli başvuru yapılmış, başvuru talebimiz mahkemece uygun bulunarak gerekli tedbir kararı verilmiştir.

İstanbul Bilişim , %100 milli sermayeli bir Türk markasıdır. Konkordato başvurumuza aldığımız tedbir kararı ile yeniden yapılandırma sürecimizi başlatmış bulunuyoruz. Yeniden yapılandırma sürecimizin hedefi, tüm çalışanlarımız, finans sektöründe birlikte hareket ettiğimiz partnerlerimiz, iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve tedarikçilerimizin çıkarlarını koruyarak şirketimizin varlığını sürdürmek ve bu süreçten güçlenerek çıkmaktır.

Şirketimizin kaynakları yaşadığımız geçici likidite zorluğunu aşmaya fazlası ile yeterlidir. Bu süreç, markamızın yaşadığı zorlukları geride bırakarak, İstanbul Bilişim’i sağlam adımlarla ileri doğru taşıyacaktır. İstanbul Bilişim’in hedefi, markamıza olan güveni ve yaratılan müşteri memnuniyetini arttırarak sürdürmektir. Bu amaçla başlattığımız yeniden yapılandırma bilgisini kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşmak istiyoruz.

Geçici süreli bu durumu iş ortaklarımız, çalışanlarımız ve müşterilerimizin anlayış ve destekleri ile geride bırakacağımıza ve yolumuza emin adımlarla devam edeceğimize inancımız tamdır. İstanbul Bilişim, perakende sektörünün %100 milli sermayesi ile müşterilerine ve sektöre hizmet etmeye devam edecektir. Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen tüm İstanbul Bilişim ailesi ve dostlarına teşekkürü bir borç biliriz

Konkordato nedir?

“Konkordato nedir?” sorusuna da yanıt verecek olursak, batan şirketlerin borçlarını ödeyebilmeleri için alacaklılarla yaptığı anlaşmaya konkordato deniyor. Bu sayede borçlarını ödemekte zorlanan şirketler bir kısım borçlarından kurtulabiliyor ve borçlarını ödeyebiliyor.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
İlk defa hayırlı bir Konkordato'muz oldu çok şükür clap~~

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Milleti kazıklamaya devam ediyordu, yeni mi konkordato ilan ediyor? :@

s4h1n91

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şahin
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Milleti kazıklamaya devam ediyordu, yeni mi konkordato ilan ediyor? :@
Millet uyandı tabi geç olsa da. Thh filan derken bunlar yolacak kaz bulamadılar. Yeni ilan etmeleri bana bunu ifade ediyor

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Bu ne demek yahu...

" icra vs.. gibi süreçleri kanuni zamanından önce uygulayarak bankalar nezdinde hareket kabiliyetimizide yitirmemize neden olmuştur"

Ahlaksız adamlar... Benim paramı alın, aylarca kullanın, işletin, yıl geçince iade edersiniz. O arada da bankalarda mevduat görünsün daha çok kredi çekin bankaları da dolandırın. Biz de gerizekalıyız ya paramızı işletmenize göz yumalım. Özrü kabahatinden büyük. Bu duruma çanak tutanlara da, bu açıklamayı yapanlara da. Bu açıklamayı yapma cesareti veren yetkililere de küfrediyorum şu anda. Hiç alışverişim olmadı bu firmayla ama ülke ticaretinde böyle bir firmanın adı bile geçiyorsa hepimizin ayıbıdır.

vodkamentor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
3
ÇiftlikBank Tosun: Tekniğin iyi ama geliştirmen lazım :) :)

sinan.k

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
sinan
Cihazım
MI Max 3
Meslek
Bilgi İşlem
Konular