Yardım İşletim sistemi berbat

suleymandondu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui global 12.5.7
Telefon Modeli
Red mi note 8 pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Sesi bir kez kısıyorım komple sessize alıyor şuan klavyede yazı yazıyorum harflere sonradan basıyor veyâ basılı kalıyor. Aramalarda ses gelmiyor telefonu çok fazlâ gereksiz uygulamalarla veya dosyâlarla yormamama rağmen nedeň böyle?

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
4 yılı aşkın süredir note 8 pro kullanıyorum. Resmi bir telefon. Tüm güncellemelerini yaptım. Hatta en son bl kapalı şekilde Endonezya sürümü ne geçtim. Şu anda da bu sürümde kullanıyorum. Ne kasma yaşadım. Nede sorun. Oyunda oynarım filmde indiririm. Sistem uygulamaları hariç 143 uygulama yüklü.

Yapmış olduğunuz bir güncelleme veya yüklediğiniz bir program buna yol açmış olabilir. Güncelleme sonrası bu tarz sorunlar yaşadıysanız hard reset atmanız gerekebilir. IMEI işlemi yapılan bir cihaz kullanıyorsanız düzgün yapılmayan işlemler bu tarz gecikmeler yaratabilir.

Oyla:

suleymandondu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4 yılı aşkın süredir note 8 pro kullanıyorum. Resmi bir telefon. Tüm güncellemelerini yaptım. Hatta en son bl kapalı şekilde Endonezya sürümü ne geçtim. Şu anda da bu sürümde kullanıyorum. Ne kasma yaşadım. Nede sorun. Oyunda oynarım filmde indiririm. Sistem uygulamaları hariç 143 uygulama yüklü.

Yapmış olduğunuz bir güncelleme veya yüklediğiniz bir program buna yol açmış olabilir. Güncelleme sonrası bu tarz sorunlar yaşadıysanız hard reset atmanız gerekebilir. IMEI işlemi yapılan bir cihaz kullanıyorsanız düzgün yapılmayan işlemler bu tarz gecikmeler yaratabilir.
Telefon faturalı hiç imei işlemi yapılmadı. Ayrıca sıradışı bir uygulama kullanmadım. Başka sürüme geçmek için telefon kilidini açmak gerekiyodu onu da açamadık bir sorun oldu nasıl yaparız bilmiyorum

Oyla:

HasanVersion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
iPhone 13
Meslek
Üni Öğrenci
Konular
4
işlem görmemiş global cihazda böyle bir şey yaşanması olanaksız. Garantiye verin donanımsal bir problem gibi gözüküyor

Oyla:

suleymandondu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
işlem görmemiş global cihazda böyle bir şey yaşanması olanaksız. Garantiye verin donanımsal bir problem gibi gözüküyor
Garantisi bitti aga ve gayet olağan sosyal medyada aşağıya kaydırırken bile donuyor. Yeniden başlatmam gerek düzelmesi için. Kilidini açmaya çalışmıştık arkadaşla olmamıştı onun yüzünden olma ihtimali var mı?

Oyla:

872711

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
872711
Cihazım
9s
Konular
0
Telefonun hafızası dolduğunda öyle oluyor. Eşimin telefonu note9s menüde bile kasıyordu. Tüm fotoğraf ve videoları Google fotoğraflara yedekledim ve telefondan sildim. Hafıza boşalınca telefon bir rahatladı. Birde hafıza kartı vardı oda cevap vermediğinde yada geç cevap verdiğinde telefon kasıyor gibi oluyor. Onuda söktüm. Şimdi canavar gibi.

Oyla:

suleymandondu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Telefonun hafızası dolduğunda öyle oluyor. Eşimin telefonu note9s menüde bile kasıyordu. Tüm fotoğraf ve videoları Google fotoğraflara yedekledim ve telefondan sildim. Hafıza boşalınca telefon bir rahatladı. Birde hafıza kartı vardı oda cevap vermediğinde yada geç cevap verdiğinde telefon kasıyor gibi oluyor. Onuda söktüm. Şimdi canavar gibi.
bunulrın farkında oldduğum için telefonu çok yormuyordum zaten. bu konudan dolayı olduğunu sanmıyorum

Oyla:

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
Garantisi bitti aga ve gayet olağan sosyal medyada aşağıya kaydırırken bile donuyor. Yeniden başlatmam gerek düzelmesi için. Kilidini açmaya çalışmıştık arkadaşla olmamıştı onun yüzünden olma ihtimali var mı?
Burada yaptığınız işlem sisteme zarar vermişse olabilir elbette. Öncelikle hard reset öneririm. Hatta yazılımın bilen biri tarafından bilgisayardan yüklenmesini öneriyorum. Bu şekilde yazılımda oluşmuş hataların önüne geçebilirsiniz.

Oyla:

suleymandondu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Burada yaptığınız işlem sisteme zarar vermişse olabilir elbette. Öncelikle hard reset öneririm. Hatta yazılımın bilen biri tarafından bilgisayardan yüklenmesini öneriyorum. Bu şekilde yazılımda oluşmuş hataların önüne geçebilirsiniz.
bilgisayardan denemiştik elbette ama şuan aklıma geldi o kilit açma işlemini cihaz böyle olduğu için denemiştik. yani ondan önce de böyleydi. :|

Oyla:

brboros

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hyrttn
Cihazım
Note 8 pro
Konular
13
bilgisayardan denemiştik elbette ama şuan aklıma geldi o kilit açma işlemini cihaz böyle olduğu için denemiştik. yani ondan önce de böyleydi. :|
Peki cihazda bu hatalar başlamadan önce donanıma zarar verebilecek bir şey oldumu. Düşürme veya tamir işlemi falan.

Cihazınız global kayıtlı bir cihaz olduğuna göre sisteme müdahale edilmemiş. Uygulama yüklemesi yapmadığınız söylüyorsunuz normalde yazılımda olan bu tarz bir gecikmeyi hard reset atarak çözmek muhtemeldir. Bunu denediniz mi. Buda çözemediyse donanımsal olabileceği geliyor aklımıza.

Peki bir soru daha MIUI uygulamalarını APK olarak falan indirip güncelledinizmi. Çünkü programlar güncelleniyor fakat o cihaz için dağıtılmıştır. Siz manuel güncelleme yaparsanız uyumsuzluk sorunları çıkarabilir.

Oyla:
Üst Alt