Yardım Isınma sorunu

zalman211

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi mix2
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui global 11.0.6.0 kararlı
Telefon Modeli
Mi mix2
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar arkadaşlar benim bir sorum olacaktı 2 gün önce ikinci el bir xaionami mi mix2 telefon aldım . yurtdışı kayıtlı cihaz ,oyun oynamak için almıştım ama pubg mobile oynarken 20 dakika gibi bir süre içerisinde el değmez oluyor 46 dereceye kadar çıkıyor oda sıcaklığı gayet normal .rom sürümü miui global 11.0.6.0 kararlı .telefonu alırken adam fabrika ayarlarına döndürmedi imeisi silinebilir diyerekten yüklü bulunan uygulamalari kaldırıp hesaplarıni silip verdi ve benim düşüncem bu telefonun sorunu uzun süre resetlenmediği için çok fazla ısındığını tahmin ediyorum . eğer custom rom ile ısınma sorununu çözebilme ihtimali var ise telefonu geri vermek istemiyorum pek umutlanma derseniz iade edeceğim şimdiden teşekkür ederim .

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Merhabalar arkadaşlar benim bir sorum olacaktı 2 gün önce ikinci el bir xaionami mi mix2 telefon aldım . yurtdışı kayıtlı cihaz ,oyun oynamak için almıştım ama pubg mobile oynarken 20 dakika gibi bir süre içerisinde el değmez oluyor 46 dereceye kadar çıkıyor oda sıcaklığı gayet normal .rom sürümü miui global 11.0.6.0 kararlı .telefonu alırken adam fabrika ayarlarına döndürmedi imeisi silinebilir diyerekten yüklü bulunan uygulamalari kaldırıp hesaplarıni silip verdi ve benim düşüncem bu telefonun sorunu uzun süre resetlenmediği için çok fazla ısındığını tahmin ediyorum . eğer custom rom ile ısınma sorununu çözebilme ihtimali var ise telefonu geri vermek istemiyorum pek umutlanma derseniz iade edeceğim şimdiden teşekkür ederim .
Twrp üzerinden cihazı sıfırlar iseniz imeiniz gitmez hocam

Oyla:

zalman211

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi mix2
Konular
1
Twrp üzerinden cihazı sıfırlar iseniz imeiniz gitmez hocam
Anladım hocam cevabınız için teşekkür ederim.o zaman twrp üzerinden cihazı sıfırlayıp oyunlarda tekrar test edeyim eğer ısınma sorununu hala devam ediyorsa custom rom atmamı önerirmisiniz ?çünkü birkaç yerde miui 10 dan 11 e geçince ısınma sorunu oluştuğunu öğrendim

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Anladım hocam cevabınız için teşekkür ederim.o zaman twrp üzerinden cihazı sıfırlayıp oyunlarda tekrar test edeyim eğer ısınma sorununu hala devam ediyorsa custom rom atmamı önerirmisiniz ?çünkü birkaç yerde miui 10 dan 11 e geçince ısınma sorunu oluştuğunu öğrendim
Hocam bir sürü custom rom var hangisi size iyi gelir onu bilmem. Sizin deneyip karar vermeniz gerekiyor

Oyla:

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Twrp üzerinden sıfırlayıp deneyin. İmei içinde efs yedeği alın ne olur ne olmaz.

Oyla:

zalman211

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi mix2
Konular
1
Twrp üzerinden sıfırlayıp deneyin. İmei içinde efs yedeği alın ne olur ne olmaz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam yedeği aldım wipe den format data seçip yes yazdıktan sonra yeniden başladığında twrp ekranını tekrar açıyor. normal olarak açılmıyor içinde zip dosyasından tekrarmı kurmam lazım

Son düzenleme:
Oyla:

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam yedeği aldım wipe den format data seçip yes yazdıktan sonra yeniden başladığında twrp ekranını tekrar açıyor. normal olarak açılmıyor içinde zip dosyasından tekrarmı kurmam lazım
İndirmek istediğiniz sürümü zip haliyle size atacağım yerden indirip cihaz hafızasına atıp install yapın. Link yasak olabilir diye özelden attım.

Oyla:

zalman211

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi mix2
Konular
1
Merhaba iyi günler telefona miui 10 global kurdum root attım twrp ile ,magisk yüklendi daha sonra "kernel adiutor" yükledim Google den bulup big CPU değerlerini max 2350 MHz den biraz aşağı çektim governor değerini performans yaptım little CPU yuda biraz düşürdüm onuda performans yaptım gpu yu da 710 dan bi tık altına çektim anlayacağınız telefonu kendi ellerimle yavaşlattım ve derece dün gece için söylüyorum pubg mobilde 39 , 40 ta gidip geldi önceden 46 yı görmüştüm . Kernel adiutor ile kendime modlar oluşturdum clash of clansa girerken performans seçeneğini ondemand yaptım böylelikle daha uzun pil ömrü oluştu hatta biraz abarttim poversave modunu seçtim işlemci minimum değere geçti 300 MHz de oyun acayip kastı modlar arası geçişten sonra CPU Z uygulamasından kontrol edebiliyoruz çalışıp çalışmadığını . umarım başka ayni sorun yaşayan arkadaşlara yardımci olur

Oyla:
Üst Alt