Haber iPhone 12 serisi Türkiye fiyatları sızdırıldı

Apple'ın 13 Ekim tarihinde duyurduğu iPhone 12 serisi Türkiye fiyatlarına dair yeni bir sızıntı ortaya çıktı. Özellikle ülkemizde dolar kurunun yüksek olması sebebiyle fiyatların bir hayli yüksek olacağı tahmin ediliyordu. Eğer bu sızdırılan fiyatlar doğrusuyla iPhone 12 serisi fiyatlarıyla yeniden gündeme gelecek.

Resmi olarak fiyatlar açıklanmasa da bir sızdırılan görüntüdeki fiyatlar bir hayli yüksek. Ülkemizdeki dolar kurunun da yüksekliği de düşünülürse iPhone 12 satışları düşüş gösterebilir. İşte iPhone 12 serisi Türkiye fiyatları:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tasarımıyla ve boyutlarıyla dikkatleri çeken ve en uygun fiyatlı model olan iPhone 12 Mini modelinin en düşük depolama kapasitesine sahip versiyonunun bile 9.999 TL olması Apple Türkiye'nin satış raporlarına olumsuz olarak yansıması bekleniyor.

Ancak ülkemizde iPhone fiyatlarının hiçbir yıl uygun fiyatlı olmadığı herkes tarafından kabul görmüş bir gerçek. Bu sebepten dolayı her yıl olduğu gibi fiyatın kullanıcıların yeni iPhone modellerini tercih etmesinin önüne geçmemesi bekleniyor.

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular
7
Fiyatlar alev alev...

alidenizz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi 8
Konular
9
699 dolara çıkan iphone 11 güncel satış fiyatı 8000 tl iken , 699 dolara çıkan iphone 12 mini nasıl olurda 10000 tl olabiliyor. Ben mi yanlış biliyorum acaba fiyatları ?

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
79
699 dolara çıkan iphone 11 güncel satış fiyatı 8000 tl iken , 699 dolara çıkan iphone 12 mini nasıl olurda 10000 tl olabiliyor. Ben mi yanlış biliyorum acaba fiyatları ?
Doğru biliyorsunuz.

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Dolar arttı vergiler arttı da ondan.Genelde iphone tepe modeli 999 dolar olur ve ülkemizde her sene yabancı ülkelerde aynı fiyata çıkmasına rağmen bizde fiyatı artıyor.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
79
Iphone'ların pahalı olması bence çok da sorun değil, sürekli fiyat artışı sorun. Apple ürünlerinde en çok beğendiğim değeri asla android gibi dip yapmıyor ama android alsan hemen dip görüyor birkaç aya. Para varsa Apple bana çok daha mantıklı geliyor.

Mesut Aktaş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Üstüne birde orijinal şarj cihazı fiyatı eklemeyi unutmuşlar. clap~~

alidenizz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi 8
Konular
9
Dolar arttı vergiler arttı da ondan.Genelde iphone tepe modeli 999 dolar olur ve ülkemizde her sene yabancı ülkelerde aynı fiyata çıkmasına rağmen bizde fiyatı artıyor.
İphone 11 artan dolar kurundan ve vergilerden muaf mı ? Niye o telefonda 10.000 tl lere satılmıyor.

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
İphone 11 artan dolar kurundan ve vergilerden muaf mı ? Niye o telefonda 10.000 tl lere satılmıyor.
Çünkü çıkalı 1 sene oldu ve üst modeli çıktı-çıkıyor.Bu dediğinizin İphone X de 999 dolara çıktı neden şuan 10.000 lira değil gibi.Çıktığı zaman bir arkadaşım 6bin civarına almıştı turkcellden.Sözün özü bir üst model çıkacağından önceki modellerin fiyatı düşer.Bu durum androidde daha vahimdir 3k verdiğiniz telefon satmak isteseniz seneye bin lira etmeyebilir.Ve bir android telefon çıkış fiyatının 1/3 ü kadar indirim alabilir özellikle samsung cihazlarında oluyor bu sürekli yeni model çıkarttığından.

Üst Alt