Haber İnternetten Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Dönemi

'Genel ve Konu Dışı Sohbet' forumunda byAndroid tarafından 13 Ağustos 2017 00:11 tarihinde açılan konu

1. #1 byAndroid, 13 Ağustos 2017 00:11
    Son düzenleme: 14 Ağustos 2017 00:29
    Tüketicileri ilgilendiren bir haberle karşınızdayım.
    Bildiğiniz üzere tüketicinin kurumlarla olan anlaşmazlıklarını çözüm aradığı ve genelde tüketicinin haklı çıktığı ''Tüketici Hakem Heyetleri'' artık elimizin altında . Zamanı olmayan tüketicilerimiz için çok kolaylık sağlayacağını düşündüğüm uygulama Gümrük ve Ticaret Bakanlığının "Tüketici Hakem Heyetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kaymakamlığa gitmeye gerek kalmadan e-Devlet sayesinde sizlerde bilgisayarınızdan başvuru yaparak hakkınızı savunabilirsiniz. Kısaca sisteme giriş yaptıktan sonra
    “Tüketici Şikâyeti Uygulaması”na gidip “Tüketici Şikâyeti Başvuruları” adımından başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

PURE, kemli, Skorpi ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Paylaşım için teşekkürler hocam

byAndroid bunu beğendi.
  3. Bu çok yararlı bir şey olmuş, ulaşım sağlayamayan vatandaşlarımız mağdur olmadan işlerini halledebilir umarım.

byAndroid bunu beğendi.
  4. Harika oldu

byAndroid bunu beğendi.
  5. İyi olmuş. İki sefer gittim ikisinde de memur geri gönderdi.

byAndroid bunu beğendi.
  6. ellerine sağlık dostum, bilgilendirmen harika olmuş. Genelde insanlarımız kurumlara gitmeye alışık olmadıkları icinbinler sikayetlerini sineye çekiyorlardı. inşaAllah bundan sonra daha rahat olurlar.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

byAndroid ve ceylas bunu beğendi.

7. Hocam dediğiniz sayfayı bulamadım desem gulermisin, e-devlet kapısı didik didik ettim genede bulamadım rica etsem benim gibi özürlüler için bir resim paylaşır mısın selametle

Skorpi bunu beğendi.
  8. Estağfirullah efendim , e-devlete giriş yaptıkan sonra arama bölümüne ''tüketici'' yazın ilk sırada çıkana tıklayın saygılarımla

9. Enerji piyasaları çıkıyor hocam :)

10. Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
    buyrun hocam

11. Mobilde is böyle değil.

12. Mobilden giriş yapamadığım için bişey diyemiyorum , e-hizmette gümrük ve ticaret bakanlığı yok mu ?

13. Arama yapıyorum, gümrük yazıyorum günlük döviz kuru çıkıyor :)

byAndroid ve jokerinabisi bunu beğendi.
  14. Hocam b

Hocam mobilde durum farklı gümrük ve ticaret bakanlığı mobilde yok olmadığı için hakem heyeti de yok ama bilgi altındır genede teşekkürler selametle

Metin ve byAndroid bunu beğendi.
  15. Haber içeriğini güncelledim teşekkür ederim , artık bilgisayardan yaparsınız . Bu bile iyi bence :) hayırlı forumlar

jokerinabisi ve Metin bunu beğendi.
  16. dosya eklenmiyor bütün formatları denedim ama olmuyor.dosya ekleyebilen varmı.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...