Haber İnterneti En Çok Hangi Uygulamalar Sömürüyor

Bilinen o ki İnterneti En Çok Sömüren Uygulama Youtebe olduğu söylenir.
Bunun aksi düşünceler ortaya çıktı.

The Global Internet Phenomena Report from Sandvine'in (kısaca PDF) araştırması, internetin uçsuz bucaksız evreni hakkındaki verileri ortaya döktü. Dünya çapındaki 150 servis sağlayıcısında gelen rapora göre, indirim alanında video ve ek servisler yüzde 58 ile zirvede bulunuyor.

İnternet kullanımının yüzde 15'i Netflix kökenli. Netflix'i yüzde 13'lük payla HTTP temelli video akışları, entegre videolar ve diğer farklı video temelli uygulamalar takip ediyor. YouTube ise yüzde 11 ile üçüncü sırayı elde ediyor.

Netflix'in zirvede olması şaşırtıcı değil. Zira şirket, pek çok özel film ve 4K HD içerik sunuyor. Elbette Netflix, böylece korsanların da hedefi oluyor ve şirkete ait içerikler, bazı kişilerce internet çapında ücretsiz olarak dağıtılıyor. Rapora göre korsan paylaşım sitelerinin internet kullanımındaki payı yüzde 22 dolaylarında...

Videolar haricinde oyunlarda da büyük bir yükseliş söz konusu. Oyun sektöründe yeni bir çağa yaklaşıyor olabiliriz. Zira gelecekte, kişisel üst düzey donanımlara değil, ISP Gaming(İnternet Servis Sağlayıcı Temelli Oyunlar) türü yapımlara geçiş yapılacağının işaretlerini alıyoruz. Bu tür oyunlar tarayıcı üzerinden oynanabiliyor. Assassin's Creed serisi gibi performans canavarları bile, canavar PC'lerin değil, yüksek hızda internetin egemen olduğu pazara adım atmaya başladılar.

Siz de aynı düşüncede misiniz?

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Tarayıcıdan neyi kullanabiliyorsam, onun uygulamasını telefona yüklemem... Tavsiye ederim.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Tarayıcıdan neyi kullanabiliyorsam, onun uygulamasını telefona yüklemem... Tavsiye ederim.

Uygulamada ki kadar özellik olanağı ve pratiklik sunmuyor web siteleri hocam. Ben de aksine, uygulaması olan hiçbir sitede gezmemeye özen gösteriyorum. Netflix, Youtube, Puhutv, Sosyal medya vb.

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
Uygulamada ki kadar özellik olanağı ve pratiklik sunmuyor web siteleri hocam. Ben de aksine, uygulaması olan hiçbir sitede gezmemeye özen gösteriyorum. Netflix, Youtube, Puhutv, Sosyal medya vb.
Cihaza yüklenen her uygulama şarj konusunda ekstra yük oluyor telefona

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular