Soru İnternete ehliyetle girilmeli mi?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Türkiye’de internetin 25. yılı nedeniyle ODTÜ’de düzenlenen etkinlikte konuşan RTÜK üyesi Taha Yücel, trafikte olduğu gibi internette de ehliyet zorunluluğu getirilmesini önerdi.

Yücel, dinleyicilerin şaşkınlıkla izlediği konuşmasında şunları söyledi:

"Detaylı konuşmadık henüz ama bir internet ehliyeti kavramım var. İnternet okuryazarlığı, interaktif eğitimini oluşturmamız lazım. Bundan kastım, basitçe internete bağlanan insanlara, opsiyonel olabilir veya zorunlu olması da düşünülebilir. Nasıl trafiğe çıkarken bir ehliyet aranıyorsa internete bağlanan insanlarda da en azından bir temel internete bağlanma yeterliliği ve ehliyeti aranmalı.”

"İnsanların vaktini almadan basit bir interaktif eğitimle ama anladığını da görerek, 4-5 aşamalı bir interaktif eğitimle sonuçlandırıp sonra isterse Ulaştırma Bakanlığı'mızın, BTK'nın, ilgili kişi veya kurumların imzasıyla bir ehliyetin, onun cihazına yüklendiği 'internet ehliyetiniz hayırlı olsun, artık internetle ilgili temel bilgilere sahipsiniz' denilmesi, en azından insanların böylece bilinçlenmesi sağlanabilir. Bu 'İnternet Ehliyeti' kavramını da görüşlerinize arz ediyorum.”

Kesinlikle katılmakla birlikte, ayrıca da Akıllı telefon kullanma Ehliyeti de olmalı bence....

Bu konuda Sizlerin görüşlerini de almak istiyorum Arkadaşlar, siz ne düşünüyorsunuz?

Bu haber için Sayın benkimim e ayrıca teşekkür ederim

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Haklısınız ama bu ülkede ehliyetsiz araba bile kullanılıyor belirtmek isterim

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Bence saçmalık. İş eğitimde bitiyor. İnsanlara semer vurmak bir şeyi değiştirmeyecek.

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
Haklısınız ama bu ülkede ehliyetsiz araba bile kullanılıyor belirtmek isterim
Ehliyetli araç kullananları da görüyoruz... Ehliyet sadece aracı kullanma becerisi, aracı kullanma ahlakını içermiyor maalesef. O yüzden hep ne diyoruz, eğitim şart.

lonelyusuf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Meslek
Erkek kuaförü
Konular
14
Abi ehliyetle değilde akbille girilsin :D öğrencilere kıyakta olsun öğrencii akbil daha hızlı olsun. :D :)

prcbltt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Anıl
Cihazım
RD5PLUS
Konular
1
sırf laf olsun diye ortalığı boş konularla meşgul etmeye hiç gerek yok bence saçmalık

ZEN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tria_13

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
deniz
Cihazım
yok
Konular
2
ilk interneti 1990 yılların son kısmına doğru kullanmış biri olarak aradan geçen zamanda artık internete erişim çoğu ülkede vatandaşlık hakkı gibi kabul görüyor. Çocuklarımızı buna göre eğitmeliyiz nokta . Bu konuşan kişinin söylediği çin kuzey kore gibi ülkelerde internet sınırlandırması benim istemediğim sitelere giremezsiniz devlet bakış açısı gibi geldi ama biliyorsunuz duran saat bile günde iki defa doğru zamanı gösterir. Buradan çıkacak doğru çocuklarımızı internet hakkında doğru bilgilendirip eğitmeliyiz.

brusk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Mi 13
Konular
8
İlgili fikrin sahibi yalaka hırsız takımı üyesi şahıs bence yeni bir vergi açığını yakalamış, milleti soydukları yeterli gelmiyor daha fazla lazım.
Geçen hafta ilköğretim sonrası lise tercih değişikliği yaptılar tercih sayısı 5 ti 7 oldu biri meslek lisesi diğeri de imam hatip liseleri !
Bahsi geçen ehliyet beleş mi olacak hiç sanmıyorum, kimlikler ehliyetler ücretli değiştiriliyor onu geçtim evlilik cüzdanına bile zorunlu değişim ücreti alıyorlar, ne işe yarayacaksa ?
Bunlar gündem oluşturma stratejileri, maalesef anlamadiklari yönetim sisteminin içine ettiler hırsız takımı, bir ülkenin para değeri ülke yönetiminin göstergesidir
Neyse uzatmaya değmez gelsin yeni vergiler

Venain

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seyit Ali
Cihazım
Mi9T
Konular
8
Benzin 3 TL olsun.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
İnternete ehliyet değil insanlara bilinç aldırmamız gerek.
Küçüklükten başlayan eğitim hayatımız hep yanlışlarla,değişikliklerle dolu.
İnsanları düzgün eğitirsek ne Internette ehliyete gerek kalır ne de trafikte.

Üst Alt