Yardım İnternet ve bağlantı sorunu

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Yurtdışı Redmi note 9 pro kullanıyorum. Çok fazla ping problemi yaşıyorum. Oyun oynayamaz haldeyim. Defalarca Turkcell'i aradım. Apn ayarı yapip sıfırlayıp kapattılar. Bişey değismedi. Sadece 1 gün düzeliyor. En son bı müşteri temsilcisi, senin telefonuna başka cihazın IMEI si kayıtlı. O IMEI 4.5g desteklemiyor. Bizde imeiye göre ayar atılıyor falan bundan dolayı sorun yasiyorsun dedi. Sizce doğru mu bu ya da fikirleriniz var mı ? Lütfen yardımcı olunuz.

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Yurtdışı Redmi note 9 pro kullanıyorum. Çok fazla ping problemi yaşıyorum. Oyun oynayamaz haldeyim. Defalarca Turkcell'i aradım. Apn ayarı yapip sıfırlayıp kapattılar. Bişey değismedi. Sadece 1 gün düzeliyor. En son bı müşteri temsilcisi, senin telefonuna başka cihazın IMEI si kayıtlı. O IMEI 4.5g desteklemiyor. Bizde imeiye göre ayar atılıyor falan bundan dolayı sorun yasiyorsun dedi. Sizce doğru mu bu ya da fikirleriniz var mı ? Lütfen yardımcı olunuz.
Öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum. Çünkü ben kendi cihazıma çok eski nokia telefonun imei si ni attım. Bende 4.5G gayette çalışıyor. Oyun falan oynamıyorum pek ama ben o tarz bir problem yaşamadım. Yine de sizin gibi cihaza sahip oyun oynayan kişilerin geri dönüşü daha önemli.

Son düzenleme:

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
Bu Vodafone için geçerli değil.Turkcell ve TT imeiye göre internet sağlıyor.Vodafone yavaş ama en sıkıntısız operatör sayılır

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Durum sadece mobil veride mi oluyor? Başka bir sim kart takıp test yapma şansınız yok mu? Vodafone yada TT gibi. Apn ayarlarıla ilgili olduğunu düşünüyorum şahsen ben.

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu Vodafone için geçerli değil.Turkcell ve TT imeiye göre internet sağlıyor.Vodafone yavaş ama en sıkıntısız operatör sayılır
Öneriniz operatör değiştirmekse daha yeni 1 yıllık Turkcell faturalı kullanıcısı oldum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Durum sadece mobil veride mi oluyor? Başka bir sim kart takıp test yapma şansınız yok mu? Vodafone yada TT gibi. Apn ayarlarıla ilgili olduğunu düşünüyorum şahsen ben.
Farklı apn ayarlari yapıldı müşteri hizmetleri tarafından. Ama değişmedi bir şey. Arkadaşım 55 ben 80 MS alıyorum aynı oyunda mobil veride. Bu arada bı ayar buldum. Depolamaya bı kaç kez tıklayıp LTE/scdma/ wcdma gibi bir sürü seçeneğin olduğu yerden birini seçmek gerektiğini izlediğim bişey seyrettim. Yaptım az önce bakalım düzelecek mi. Şeymiş yurtdışı cihazlarda farklı ülkelerdeki şebeke ayarı gibi bişey. Ne olduğunu bı bilsem haha--

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Benim cihaz resmi cihaz APN kısmında sadece bu alanlar dolu, sizinkide aynı mı? Öyleyse size belirttikleri bahane çürümüş oluyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Eğer sistemden kaynaklı bir şeyse, çünkü bende geçtiğimiz aylarda çok sıkıntı çektim üstelik Fiber Wifi ile ve sorunu Cihazın Wifi kısmındaki Wifi yardımcısındaki Trafik modunu aktifleştirerek Ekstrem mod olarak ayarladım ve Wifi deki ping sorunum çözüldü.

Mustafa Tetik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 9 pr
Konular
2
Evet hocam Telekom da IMEI ye bakılıyor Turkcell i bilmiyorum ama Vodafone da böyle birşey yok bence varsa tanıdık birinde Vodafone hat bir de onunla deneyin o zaman belli olur

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Benim cihaz resmi cihaz APN kısmında sadece bu alanlar dolu, sizinkide aynı mı? Öyleyse size belirttikleri bahane çürümüş oluyor.

Eğer sistemden kaynaklı bir şeyse, çünkü bende geçtiğimiz aylarda çok sıkıntı çektim üstelik Fiber Wifi ile ve sorunu Cihazın Wifi kısmındaki Wifi yardımcısındaki Trafik modunu aktifleştirerek Ekstrem mod olarak ayarladım ve Wifi deki ping sorunum çözüldü.
Evet aynı

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72

Mobil veri de yaşıyorum sorun çok dalgalanma oluyor. Çözemedim gitti

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
İmei Repair işleminde sorun olabilir veyahut bulunduğunuz bölgede Turkcell in cekim durumu nasil hiz olcum sitesinden ping durumuna baktiniz mi aceba ?

Üst Alt