Mod Instapref (Xposed) 1.2.3 (18.09.20)- Instagram'a Ekstra Özellikler

underfire

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Çektiğimiz fotoğraflar videolar ya da galeriden storye yüklediğimiz foto videolar kalitesiz olduktan sonra..
Bu söylediğiniz Instagram'ın kısıtlaması mı Instapref'in mi? Aero Instagram kullanmadım hiç; ama çoğu özellik aynı. Dediğiniz gibi hikaye ve gönderi paylaşımlarında daha yüksek kalitede paylaşım sağlıyorsa iyiymiş. Güzel bir özellik.

CAPİTAL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Molly
Cihazım
9TPRo
Konular
26
Bu söylediğiniz Instagram'ın kısıtlaması mı Instapref'in mi? Aero Instagram kullanmadım hiç; ama çoğu özellik aynı. Dediğiniz gibi hikaye ve gönderi paylaşımlarında daha yüksek kalitede paylaşım sağlıyorsa iyiymiş. Güzel bir özellik.
Evet ayar yapılınınca kalite kaybı yaşamadan paylaşılıyor

underfire

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Evet ayar yapılınınca kalite kaybı yaşamadan paylaşılıyor

peki aero insta'nın kullandığı baz instagram sürümü nedir? telefonunuzda yüklü ise kontrol edebilir misiniz lütfen?

CAPİTAL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Molly
Cihazım
9TPRo
Konular
26

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-03-15-14-33-806_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-05-03-15-14-33-806_com.miui.securitycenter.jpg
    223,4 KB · Görüntüleme: 25

CAPİTAL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Molly
Cihazım
9TPRo
Konular
26
2019 Kasım ayı sürümü. Güncelleme uyarıları gerçekten sinir bozucu oluyor öyle durumlarda. Keşke geliştiricisi güncel tutsa uygulamayı.
İnstapref de sanırım kalite kaynı söz konusu doğru mu hocam

underfire

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
İnstapref de sanırım kalite kaynı söz konusu doğru mu hocam

Evet malesef öyle. Ancak az önce bir araştırma yaptım. Sanırım yakın zamanda çıkmış Xiaomi telefonların hepsinde olan bir problem bu. Şöyle bir çözüm önermişler. Instagram'ın kendi kamerası ile değil de Xiaomi kamera uygulamasının "kısa video" kısmında çekilen videolarda kalite kaybı olmuyormuş. Oradan çekilen videolar 720p çözünürlük ve HEVC codec ile kayıt oluyor ve Instagram videoyu yüklerken üzerinde değişiklik yapmıyor. Deneme fırsatım olmadı ama bana mantıklı geldi. Çünkü olay çözünürlük ve codec ile alakalı gibi görünüyor.

Benzer şekilde Open Camera diye bir program da aynı işi görüyormuş. MIUI kamera uygulamasına "kısa video" bölümünü bunun için mi getirdi acaba :)

CAPİTAL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Molly
Cihazım
9TPRo
Konular
26
Evet malesef öyle. Ancak az önce bir araştırma yaptım. Sanırım yakın zamanda çıkmış Xiaomi telefonların hepsinde olan bir problem bu. Şöyle bir çözüm önermişler. Instagram'ın kendi kamerası ile değil de Xiaomi kamera uygulamasının "kısa video" kısmında çekilen videolarda kalite kaybı olmuyormuş. Oradan çekilen videolar 720p çözünürlük ve HEVC codec ile kayıt oluyor ve Instagram videoyu yüklerken üzerinde değişiklik yapmıyor. Deneme fırsatım olmadı ama bana mantıklı geldi. Çünkü olay çözünürlük ve codec ile alakalı gibi görünüyor.

Benzer şekilde Open Camera diye bir program da aynı işi görüyormuş. MIUI kamera uygulamasına "kısa video" bölümünü bunun için mi getirdi acaba :)
İnstaaero kullanmadan önce dediğiniz yöntemi deneme yanılmayla bulmuştum fakat aero daki ayarı yapınca çok daha kaliteli iş çıkarıyor hocam.

underfire

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
İnstaaero kullanmadan önce dediğiniz yöntemi deneme yanılmayla bulmuştum fakat aero daki ayarı yapınca çok daha kaliteli iş çıkarıyor hocam.
Instagram sürümünü güncellerse belki ben de ona geçiş yaparım. Şimdilik Instaprefs'e devam :) teşekkürler bilgilendirme için.

underfire

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
güncellendi uygulama. ilk mesajı günceller misiniz :)

Üst Alt