Soru Instagram, WhatsApp ve diğer platformlara fotoğraf yükleyince kalite kaybı yaşamak.

Apoly

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
MI 9T Pro
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
27
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır Mi 9T Pek kullanıcısıyım, başlıkta belirttiğim gibi; Sosyal Medya platformlarına resim atınca kalite düşüşü yaşıyorum. Özellikle Instagram storylerin de ciddi bir düşüş söz konusu oluyor.

Kullandığım rom Eu Stabil Son sürüm, bu konunun rom veya yazılım ile bir alakası var mı? Yoksa Android bazlı bir sorun mu?

İçerik Üreticisi olduğum için bu durum oldukça can sıkmaya başladı. Gerek YouTube kanalım için olsun, gerek diğer sosyal platformlar olsun. Kalite düşüşü yaşamayacağım bir yöntem varmıdır? Yoksa tek çıkar yol ios mu?

Cevaplarınız için hepinize şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

eksiomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Parfümcü
Konular
5
Gb whatsapp ile orjinal kalitede gönderebilirsiniz
Telegram da alternatif

Lirikal Militan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Sorun android tarafinda. Android cihazlarda boyle bir sorun soz konusu. En belirgin olani instagram hikâyelerinde zaten. Berbat bir kalite ile atıyor ve çekiyor. Apple da boyle bir sorun yasamazsiniz.

ıhlamur

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
erca
Cihazım
9t pro
Konular
36
Fouad WhatsApp ve Instanderi öneririm ben öyle çözüme kavuşturdum 9T Pro var bende de.
Tek sıkıntım OIS olmaması.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Sorun Android cihazların geneli ile alakalı.
Whatsapp plus ile kalite sorununu Whatsappta düzelttim.
Aynı şekilde instagram plus ile kalite sorununu bir miktarda olsa çözüme kavuşturabileceğinizi düşünüyorum. Tabi güvenlik konusundaki sıkıntıları bilemiyorum.

ıhlamur

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
erca
Cihazım
9t pro
Konular
36
Sorun Android cihazların geneli ile alakalı.
Whatsapp plus ile kalite sorununu Whatsappta düzelttim.
Aynı şekilde instagram plus ile kalite sorununu bir miktarda olsa çözüme kavuşturabileceğinizi düşünüyorum. Tabi güvenlik konusundaki sıkıntıları bilemiyorum.
Hocam söylediklerinizi de diğer alternatif uygulamaları da denedim. Benim size de önerim yukarıda yazdıklarım en iyileri denemem sonucunda bu olduğunu gördüm

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır Mi 9T Pek kullanıcısıyım, başlıkta belirttiğim gibi; Sosyal Medya platformlarına resim atınca kalite düşüşü yaşıyorum. Özellikle Instagram storylerin de ciddi bir düşüş söz konusu oluyor.

Kullandığım rom Eu Stabil Son sürüm, bu konunun rom veya yazılım ile bir alakası var mı? Yoksa Android bazlı bir sorun mu?

İçerik Üreticisi olduğum için bu durum oldukça can sıkmaya başladı. Gerek YouTube kanalım için olsun, gerek diğer sosyal platformlar olsun. Kalite düşüşü yaşamayacağım bir yöntem varmıdır? Yoksa tek çıkar yol ios mu?

Cevaplarınız için hepinize şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.
diğer arkadaşların belirttiklerine ilaveten whatsappta resim gönderirken fotoğraf kalitesinin düşmesini belirtiyorsanız, whatsapp uygulamasında fotoğrafları ''belge'' olarak seçip gönderirseniz bir kayıp olmadan gönderebilirsiniz.
İnstagram için instander uygulamasını kullanıyorum, özelleştirmeleri olsun kalite de orjinal instagram uygulamasından bir tık daha iyi, en azından can sıkmıyor

Üst Alt